FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-02-14 22:01  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

O jaaaaaa, to on bedzie miał szoferke ? Nieeee !! Zostaw taki jest ładny :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-03-14 21:26  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zabaw ze Złomkiem ciąg dalszy. Buda zmontowana do kupy i przymocowana do ramy, zacząłem montować też osłony silnika. Ale po kolei. Ogólnie szoferkę kleiło się przyjemnie, było jednak kilka „ale”. Ściany boczne aby zeszły się tak jak powinny, trzeba było wyposażyć w nacięcia/wnęki, w które wchodziła podłoga. Z kolei samą podłogę przy tylnej ścianie należało trochę zwęzić. Po tych zabiegach ściany zeszły się ładnie. Kolejny problem powstał w momencie instalacji całości do ramy. Buda opiera się na elementach 1D, natomiast z tyłu ograniczą ją kątownik 1E. O ile pierwsza część daje jakąś możliwość regulacji, bo części są krótsze o jakieś 2-3 mm niż wnęka pod cała kabiną, to już druga część jednoznacznie określa gdzie buda ma się kończyć. A po instalacji jej w założonym miejscu odległość jej przodu od chłodnicy jest za mała i trzeba przycinać elementy osłony silnika. Na fotkach widać na razie jeden bok, ale drugi jest już wymierzony i czeka na przyklejenie. Co do samej chłodnicy to została wyposażona w siatkę i delikatnie uzupełnione detale, buda natomiast zarobiła >300 nitów.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-04-14 21:37  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Scammel został uzupełniony o kilka dodatkowych części. Przede wszystkim zamknięta została komora silnika. Pojawił się również kosz na graty, zbiornik paliwa, przeciwwaga i inne takie. I w przypadku tych elementów nie mogłem się oprzeć pokusie małych modyfikacji, przeróbek i dodawania drobnych elementów. A w tej chwili trwają prace nad paką.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-04-14 21:55  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wygląda bajerancko!

 
04-04-14 22:03  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Demon, długo kazałeś czekać na kolejny model, ale to co pokazujesz jest bene, molto bene.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-04-14 22:41  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Trzymasz wszystkich w napięciu. Wychodzi fajnie czekam na kolejne odsłony.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
05-04-14 14:19  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
WB 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Demon, czym malowałeś opony? Bo wyszedł dość naturalny ''gumowy'' kolor.

 
05-04-14 14:59  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Same opony tak , kolor idealny ale wydaje mi sie że za bardzo przypudrowałeś je rdzawym.
Powiem więcej mnie to wygląda na gumę a nie na karton.
--

Post zmieniony (05-04-14 15:00)

 
05-04-14 16:25  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się bardzo Twój pojazd,tak jak bym go sam wykonywał,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-04-14 22:07  Odp: [R] Złomek czyli Scammel Pioneer z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się, że podoba się Wam to co udało mi się zrobić. Co do kół spieszę z wyjaśnieniami. Są one sklejone z elementów zamieszczonych w wycinance, zmodyfikowany (pogrubiony) został tylko bieżnik. Wszystko było retuszowane jak każda inna część, natomiast po sklejeniu potraktowane zostały po całości czarną wodną farbką z paczki jak na pierwszym zdjęciu. Po przeschnięciu wszystko zostało wypudrowane suchymi pastelami (też na fotce) w kolorze brązu, ze szczególnym naciskiem na bieżnik – chodziło o brud i pył w jego nacięciach. Następnie całość została mazana czarnym pigmentem, szczególnie od czoła, bo na wystającej części bieżnika powinna być guma a nie brud, który przecież jest rozjeżdżany. Boki w różnym stopniu były czernione, faktycznie miejscami może być za dużo brązowego...ale wzorowałem się tutaj na kołach swojej bestii (czyt. auta ;) ) jak nią trochę po błocie posmyczyłem – znaczy mokra i zabłoconą droga gruntową ;) I dementuję wszelkie pogłoski jakoby koła w modelu były gumowe – papierzane są ;)
Żeby nie było w tym odcinku tylko o kołach, to jeszcze kilka fotek z aktualnym stanem paki. Jako ciekawostka, której nie potrafię zaprezentować, bo nie udaje mi się zrobić takiego zdjęcia – podłoga jest „przybijana” jest na niej kilkadziesiąt udawaczy gwoździ. Oprócz tego przetłoczyłem miejsca łączenia poszczególnych desek skrzyń, aby troche uplastycznić ich wygląd. Dodatkowo zacząłem robić dodatkowe wyposażenie. Wszystko na razie bez brudzenia, bez przetarć i innych takich.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024