FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
28-11-13 20:31  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wszystkie zdjęcia z czerwca,elegancki modelik wg mnie trochę za mocne brudzenie na dziobie,poza tym całość chyba potraktujesz,korzystasz w brudzeniu ze zdjęć czy intuicyjnie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-11-13 23:38  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brudzenie bede staral sie zrobic ze zdjec jakie posiadam oraz czekam na najnowsza ksiazke dotyczaca Pasncernika King George V ktora bedzie dostepna w polowie grudnia Profile Morskie z bardzo szczegolowymi planami w srodku. Przepraszam ale zapomnialem ustawic date zdjecia sa zrobione dzisiaj moj blad (dzieki za uwage Marek)

 
29-11-13 04:00  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Widziałem kiedyś w necie zdjęcie "mocno ścioranego" Georga. Mnie osobiście brudzenie podoba się tylko na dioramie.
Poza tym model mocno OK :-)
Pzdr

 
29-11-13 08:40  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajnie, że eksperymentujesz z brudzeniem, zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Natomiast łodzie super czystko i szczegółowo wykonane. Ja niestety zrezygnowałem z ich oszklenia i dodania relingów czego teraz żałuje. Powodzenia i pozdrawiam,

 
29-11-13 08:50  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A widzisz dokker, a ja z kolei mam tak, że jak model jest za czysty to wydaje się dla mnie taki mało rzeczywisty i mało "żywy". Dlatego brudzenie lubię. Ale robię to tylko na ciemnych okrętach bo na jasnych nie wygląda to już tak dobrze.

Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
2 Pokolenia Modelarstwa

Flota japońska:
Na morzu
IJN MATSU | IJN NAGATSUKI | IJN KIJI | IJN TONE

W stoczni
IJN ISUZU | IJN KAMIKAWA MARU | IJN YUKIKAZE

Post zmieniony (29-11-13 08:54)

 
29-11-13 15:10  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie, Grzegorz. Kadłub bardzo ładnie pomalowany, a nadbudówki w ogóle. Naprawdę nie da się już nic z tym zrobić. Trochę szkoda by było.

Na super szczegółowość planów w Profilach Morskich bym nie liczył. Mam Fuso i Californię i za dużo tam nie ma. Wątpię też, żeby był tam schemat brudzingu.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-11-13 17:06  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam i dziękuje za dobre słowa. Marek i Spychacz co do nadbudówek mnie tez powoli to zaczyna denerwować, dlatego postaram się cos z tym zrobić. Powodem koledzy jest trochę strach przed popełnieniem błędu. Jak wspomniałem na początku relacji jest to mój powrót po długiej przerwie. Wiele się zmieniło forum, wielkie sklepy modelarskie , techniki modelarskie i poziom umiejętności modelarzy powalający. Staram się nadążyć jak mogę, lecz czasami strach jest większy od chęci i pomysłów.
W weekend będę robił malowanie tych nadbudówek, czekam na malarnie przenośną.

Spychacz co do książki mam kilka różnych publikacji polskich i angielskich i jak sam wiesz ciężko jest znaleźć to czego szukamy. Co do profilów morskich pisałem z autorem i pisał ze będzie więcej niż w innych książkach. Koszt będzie 42 zloty a wiec nie jest tak dużo, mnie interesuje schemat położenia słupków podtrzymujących linki na których rozpinano płócienny tent (ok 2,5 raza wyzsze od relingu) te owszem są umieszczone na rysunkach i nie będzie problemu z ich umieszczeniem na modelu. Słupki te były demontowane podczas służby jednostki na wodach polnocnych (np podczas akcji przeciwko
pancernikowi BISMARCK ale ty znasz to lepiej ode mnie.

Marek 1 brudzenie będę robil z pomocna rada kolegow a mam zamiar uzyc do tego
http://www.mojehobby.pl/products/Naval-Ships-Weathering-Set-vol.2.html
http://www.mojehobby.pl/products/Naval-Ships-Weathering-Set-vol.1.html
Duzo moich kolegow klei plastiki i się specjalizuje w tego typu weatheringu okretow, dlatego licze na ich rady, jeśli również ktoś z kolegow na forum robiących brudzenie zechciałby się podzielić rada chętnie skorzystam.

Dziekuje za rady i krytyke

 
29-11-13 18:02  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co do modelu brudzików i innych rzeczy pytaj ))) Ja mam doświadczenie nie jest super duże ale jakieś tam mam ))
tutaj mała próbka testów jakie robiłem zanim zrobiłem coś na swoim Księciu
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=41502&start=90
tutaj przesadzone, ale teraz już poprawiłem ten model testowy
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=15&t=45799
tutaj fajne testy
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=89&t=41492
oraz zapraszam do relacji księcia tutaj

Co do materiałów odnośnie KGV to mam Prince of Wales z PM i powiem szczerze, że jak to ktoś mówi jaj nie urywa. Jeśli chodzi o materiały to relacja Spychacza i moja odnośnie księcia opiewa w super materiały, linki do tematów w necie i masę fotek.
Masz aerograf pisałeś wiec nie powinno być problemów z malowaniem. Moja rada próbuj na czymś z boku zanim naniesiesz na okręt.

Co to jest pod tymi linkami. Są to suche pigmenty czy coś innego. Ja używam do washowania i brudzenia farb olejnych, suchych pasteli w kredkach oraz pigmentów. Wszystko kupuje w sklepach artystycznych jest duuuuuużooo taniej niż takie ala dedykowane.

Co do słupków to widziałem parę fotek okrętów KGV class z takimi czymś. Nawet model widziałem na flicktrik-ku czy jak go tam zwali.

Post zmieniony (29-11-13 18:03)

 
02-02-14 22:19  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie, prace trwają cały czas oto kilka zdjęć. Na wstępie przeproszę za jakość zdjęć, lecz na razie nie mam lepszego aparatu.

Oto stanowiska przeciwlotniczej artylerii





Doszło tez wiele drobniejszych elementów.













Całość według porad kolegów udało mi się pomalować, nie wszędzie moglem dotrzeć aerografem, gdzie nie gdzie pomalowałem pędzlem. Szalupy tez już są skończone czekają tylko na jedna warstwę lakieru i na pokład(wstawię niedługo zdjęcia). Samolot w trakcie prac.





Mam nadzieje ze się będzie podobało, W rzeczywistości wygląda o wiele lepiej nie wiem dlaczego robiąc zdjęcia tak mi się naświetlają?

Milego oglądania

Post zmieniony (02-02-14 22:20)

 
03-02-14 08:35  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Myślę że w następnym, modelu powinieneś ograniczyć brudzenie bo ten King George wygląda jakby 40 lat stał nieużywany w doku i zardzewiał. Normalnie załoga i kapitan nie doprowadziłyby go do takiego stanu. A szczególnie wszystkie nadbudówki, gdzie dostęp był dużo łatwiejszy niż do kadłuba, były często czyszczone.

Kuba

Post zmieniony (03-02-14 08:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024