FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-01-14 08:58  ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam, z góry przepraszam, jeśli zły dział.
Witam wszystkich tu i ówdzie zgromadzonych. Chciałbym zaprezentować i przekazać do oceny kilka renderów ZIS-iaka. Panowie, krótko, zwięźle i na temat, co o nim sądzicie ? Jakie zmiany wprowadzilibyście, aby wyglądał tak, jak należy ? Proszę o wytykanie błędów paluchami, o krytykę ( mile widziana ta konstruktywna ), ja z dumą i honorem 8) przyjmę wszystkie ciosy na klatę :) A tak na serio, co byście zmienili, żeby było ok ? a może już jest ? proszę o Wasze opinie, szanowne jury :D

ps. przy okazji szukam testera-sklejacza do surówki tego zisa, jeżeli byłby ktoś chętny, aby skleic to coś, byłbym bardzo wdzięczny, ja z braku czasu oraz tego, że od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu :)













--

Post zmieniony (22-01-14 09:00)

 
22-01-14 09:26  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Generalnie na pewno hamulec wylotowy trzeba przerobić. Reszta detali, jak np. zamki do skrzynek, nity/śruby zależy od Twoich umiejętności wykonania, użytych materiałów i założonego stopnia szczegółowości. Armata ZiS-3, jako model już się ukazała, natomiast, jak już projektujesz taki temat, to może warto poszerzyć go o armatę p-panc. Zis-2. Generalnie różniła się tylko armatą, reszta laweta i tarcza były podobne/identyczne.

Tu masz fotki armaty ZiS-3:
http://strefacichego.pl/?module=cannons&id=11
A tu ZiS-2:
http://strefacichego.pl/?module=cannons&id=5

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
22-01-14 09:28  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Kolego, któro to jest hamulec :D nie wiem jak się nazywają poszczególne częsci działa :D jestem totalnie zielony

--
Myślę więc jestem...

 
22-01-14 10:38  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Na końcu lufy, element z dziurami :)
Definicja na szybko - http://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_wylotowy :)

pzdr
cichy
--

Post zmieniony (22-01-14 10:39)

 
22-01-14 22:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dzięki za definicję na szybko :) hamulec był za krótki, poprawiłem :


Czy ktoś z forumowiczów miałby ochotę na sklejenie testowego zisa ? :) byłoby mi bardzo miło :)

--
Myślę więc jestem...

 
23-01-14 08:09  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Chodziło mi raczej, o część czołową z otworem kalibru pocisku.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
23-01-14 09:46  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ok, poprawiłem, wydaje mi się, że jest juz ok, projektując zisiaka wzorowałem się na przypadkowo znalezionych planach w internecie, porównując plany i zdjęcia, doszedłem do wniosku, że zis z planów nie był podobny zupełnie do niczego, mam nadzieję, że w chwili obecnej jest przynajmniej w częsci podobny. Panowie ( i Panie ) ponawiam pytanie, czy miałby ktos czas skleic testowo ZISA ? to tylko 2 strony A4



--



Post zmieniony (23-01-14 15:01)

 
24-01-14 02:00  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

piotrek, napisał:
"od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu"

Sklejanie modeli uczy projektowania. Jeżeli nie kleisz modeli to nie zaprojektujesz dobrego modelu. Żeby dobrze przetestować model potrzebne są umiejętności nabyte drogą praktyki.
Im więcej skleisz modeli tym lepszy model zaprojektujesz oczywiście mówię o dobrze sklejonych modelach. Jeżeli dobrze skleisz model to jesteś w stanie zidentyfikować i oddzielić błędy projektowe od błędów wykonawczych. I tak wszystko schodzi do podstaw czyli nauki sklejania modeli.

piotrek, napisał:
"Kolego, któro to jest hamulec :D nie wiem jak się nazywają poszczególne częsci działa :D jestem totalnie zielony"

Zaczynając pracę nad projektem wypada zasięgnąć teorii. Poznać zasadę działania armaty, terminologię, historię itp.
Jeżeli nie wiesz co projektujesz to nie ma szans żebyś to dobrze zrobił.

"projektując zisiaka wzorowałem się na przypadkowo znalezionych planach w internecie"
Gromadzenie dokumentacji to coś więcej niż dzieło przypadku.
Do tego potrzebny jest czas, kontakty, pieniądze. Według starej zasady żeby coś wyjąć trzeba wpierw włożyć.

Co do samej armaty to wystarczy zestawić obok siebie zdjęcie oryginału oraz render i sam powinieneś zobaczyć różnice ale to wymaga poświęcenia własnego czasu tylko że tobie go brakuje.

Pozdrawiam

--
www.extramodel.pl

 
25-01-14 17:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

mini
A może warto dać szansę projektowi Piotrka?
To, że nie wie się, jaką nazwę ma każdy z elementów nie oznacza, że nie da się tego dobrze zaprojektować.
Sam robiąc modele (jestem w tym bardzo początkujący :-) ), szukam dokumentacji w sieci, często przypadkowej, ale zawsze na koniec porządkuję i weryfikuję znalezione informacje. Może Piotrek tez ma taki system?
Powodzenia w projekcie.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
25-01-14 18:34  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mini widzisz kardynalne błędy w modelach Piotrka ( oczywiście one są, a i sam projektant swoimi wypowiedziami nie łagodzi sytuacji), ale jednocześnie kompletnie ci nie przeszkadza, że w wydawnictwie z którym współpracujesz ukazują się tak kiepsko opracowane modele jak te wszystkie Stary, Jelcze itp. ,których poprawne opracowanie nie wymaga przecież konsultacji z pasjonatami z USA, Japonii i innych dalekich krajów, a projektanci, którzy je opracowują mogą się "pochwalić" bogatą kolekcja opracowanych modeli - jak jedno ma się do drugiego 2 - gi model Piotrka do entego modelu Iksińskiego ?
W pouczaniu Piotrka na innym forum bierze nawet udział sam admin, który pewnie zapomniał jak ochoczo zamykał wątki i kasował wypowiedzi, gdy innym projektantom czy wydawcom zdarzało się wyprodukować bubla - był telefon, email z wydawnictwa, czy od projektanta i było po sprawie - wszak banery reklamowe nie są ot tak sobie na polskich forach modelarzy kartonowych : )

Post zmieniony (25-01-14 18:37)

 
25-01-14 21:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

W kwestii sklejania testowego zgadzam się z mini. Zaprojektowałem, też jako poczatkujący, kilka dodatkowych elementów do modeli i po wydrukowaniu okazywało się, że zastosowane w nich rozwiązania utrudniają lub uniemożliwiają ich sklejenie.

Natomiast co do reszty myślę, że Adam Cook - bomb ma rację.
Mogę się mylić, ale zdobycie dokumentacji u producenta byłoby albo niemożliwe, albo trzeba by "włożyć więcej niż można by wyjąć".

--
Pozdrawiam
Quba

 
25-01-14 23:19  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

Adam napisał:
"A może warto dać szansę projektowi Piotrka?"
Adam, ja nie jestem od dawania szans tylko wydawca decydując się na publikację.
Napisałeś:
"To, że nie wie się, jaką nazwę ma każdy z elementów nie oznacza, że nie da się tego dobrze zaprojektować."
Nie wiem co przez to rozumiesz ale ja propaguję poszerzanie wiedzy a nie zakładanie klapek na oczy.
Napisałeś:
"Sam robiąc modele (jestem w tym bardzo początkujący :-) ), szukam dokumentacji w sieci, często przypadkowej, ale zawsze na koniec porządkuję i weryfikuję znalezione informacje. Może Piotrek tez ma taki system?"
Nie zapominaj że model który zostanie wydany drukiem stanie się produktem handlowym będzie podlegał ocenie i krytyce. Jeżeli model robisz tylko dla siebie to nikomu nic do tego na jakiej podstawie go zrobiłeś.

Halogen napisał:
"Mini widzisz kardynalne błędy w modelach Piotrka ( oczywiście one są, a i sam projektant swoimi wypowiedziami nie łagodzi sytuacji), ale jednocześnie kompletnie ci nie przeszkadza, że w wydawnictwie z którym współpracujesz ukazują się tak kiepsko opracowane modele jak te wszystkie Stary, Jelcze itp. ,których poprawne opracowanie nie wymaga przecież konsultacji z pasjonatami z USA, Japonii i innych dalekich krajów, a projektanci, którzy je opracowują mogą się "pochwalić" bogatą kolekcja opracowanych modeli - jak jedno ma się do drugiego 2 - gi model Piotrka do entego modelu Iksińskiego ?
W pouczaniu Piotrka na innym forum bierze nawet udział sam admin, który pewnie zapomniał jak ochoczo zamykał wątki i kasował wypowiedzi, gdy innym projektantom czy wydawcom zdarzało się wyprodukować bubla - był telefon, email z wydawnictwa, czy od projektanta i było po sprawie - wszak banery reklamowe nie są ot tak sobie na polskich forach modelarzy kartonowych : )"

Halogen chyba nie myślisz że będę prostował stare drzewa, to jak walka z wiatrakami.
Zresztą wszystko co napisałem to autorzy doskonale o tym wiedzą a Piotrek jeszcze o tych sprawach nie ma zielonego pojęcia i należy mu pomóc prawdą a nie iluzją (słodzeniem).

Piotrek jest młodym człowiekiem tak jak młoda sadzonka jabłoni. Sadząc młode drzewo zakopujesz razem z nim prosty gruby kij i przywiązujesz do niego drzewko żeby mogło rosnąć prosto i żeby się nie złamało. O dalszej pielęgnacji nie będę pisać bo to nie jest forum ogrodnicze ;-)
Piotrek i każdy który chce spróbować sił w projektowaniu jest jak młode drzewo któremu należy wyznaczyć drogę jaką ma podążać.
Jeżeli przyjmiesz zasadę "Polacy, nic się nie stało!" to chłopak nie wyciągnie żadnych wniosków i nic lepszego poza tym co ujrzałeś nie zobaczysz.
Wcześniejsze rady jakie udzieliłem Piotrkowi są również skierowane do wszystkich którzy chcą zacząć przygodę z projektowaniem modeli.
Halogen jeżeli nie będzie reakcji ze strony środowiska to twoja lista się poszerzy
- Stary, Jelcze, Caudrony, Zisy itp
Wszystkie swoje słowa podtrzymuję a Piotrek niech się ogarnie i sklei ten model samodzielnie i nic nie ma w tym złośliwego.

Pozdrawiam

--
www.extramodel.pl

 
26-01-14 08:43  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie dziękuję za chociaż jedno dobre słowo, na paperm... pojechali po mnie ostro, na prawdę włożyłem dużo pracy i serca w ten projekt, z dokumentacją pomogła mi pewna osoba, posiłkowałem się setkami zdjęc, w mojej miejscowosci stoja 2 zisy, fotografowałem je i porównywałem z moim modelem, na prawdę się starałem. Miałem okazje kleic zisa z WAK-u - uwierzcie,że szału nie było, mocno uproszczony, moze nawet bardziej niz mój.
Ja w przeciwieństwie do Wak-u dodałem osłonę celownika, mój hamulec oraz ma bardziej realistyczny, koła bardziej zdetalizowane ( felgi robi się oddzielnie, oponę oddzielnie i nakłada na felgę ), dodałem 3 pociski jako detal, i ogólnie samo działo ma więcej części niz wakowskie.
Naniosłem jeszcze kilka drobnych poprawek kosmetycznych na swój projekt, pokażę je niebawem.
ps. gdybym tobił to w skali 1/16 mógłbym bardziej zaszalec, w 1/25 juz gorzej, ale uwierzcie, że poziom detali nie jest najgorszy
Tak wyglądają arkusze z modelem :


--
Myślę więc jestem...

 
26-01-14 10:23  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
A może po prostu niech ten model ktoś sklei testowo, i wtedy z jednej strony oceni się jego sklejalność, a z drugiej odwzorowanie rzeczywistości.
Inaczej będziemy się licytować w argumentach w zasadzie o nic.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
26-01-14 12:51  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mini pełna zgoda, ale trzeba mieć na uwadze, że pierwszy model Piotrka został wydany za jakieś marne grosze, następny model Zis-3 jest przez niego oferowany tylko i wyłącznie do sklejania testowego - jak to się ma do oferowanych za normalne ceny tych Starów , Jelczy , Żuków i innych modeli polskiej motoryzacji, których wygląd zewnętrzny jest daleki od tego jaki powinien być ?
Żeby była równowaga w przyrodzie to może warto poddać recenzji któryś z tych modeli Starów, Jelczy, Żuków, Żubrów itp z pokazaniem dla porównania kabin, karoserii wykonanych tak jak one powinny wyglądać i załączoną listą wszystkich błędów jakie są w projekcie ?
Ciekawy jestem co by wtedy napisali ci , którzy teraz tak intensywnie " wychowują" początkującego projektanta ? : )))))

 
26-01-14 14:29  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

Napiszę same konkrety bez zbędnego błądzenia.
Aby rozmieścic części rysujesz ramkę taką jak na zdjęciu które zamieściłem.
Rozmiar ramki ustalasz przez odjęcie od formatu A4 około ...... milimetrów.
Rozmiar marginesów powinien tobie podać wydawca który zna obszar wydruku własnej maszyny.
Układając części dosuwasz je do krawędzi ramki ale żeby żaden element poza nią nie wystawał. Części należy rozmieszczać równomiernie na arkuszu tak aby nie było sytuacji gdzie elementy stykają się do siebie a zarazem na tym samym arkuszu jest sporo pustych obszarów. Ramka przed wydrukiem jest usuwana.
Modelarz wycinający nożyczkami jakiś element z środka arkusza może uszkodzić inne elementy które są zbyt blisko siebie.
Wszystkie kółka które mają ponad 10mm średnicy powinny mieć zaznaczony środek okręgu.
Od ponad 10 lat cyrkiel do wycinania okręgów jest na rynku i bardzo duża ilość modelarzy używa tego narzędzia.



Jest jeszcze dużo do napisania bo to dopiero początek ale jak zamieścisz lepsze zdjęcie
najlepiej 300 dpi.

Halogen nie wiem dlaczego cały czas piszesz o tych "Starów, Jelczy, Żuków, Żubrów itp"
skoro ja ich nie zrobiłem, nie mam tych wycinanek jak również nie widziałem ich na oczy.
Tematyka pojazdów z czasów PRL nie leży w moim kręgu zainteresowań i jest mi obca.
Nie mam zamiaru kupować do niczego mi nie potrzebnych wycinanek żeby robić ich recenzje i wskazywać odstępstwa od oryginału.
Nie widzę potrzeby aby drążyć temat wydanych już modeli "Starów, Jelczy, Żuków, Żubrów itp". Wolę się skupić na modelu który jeszcze nie jest wydany i jest szansa że wszystkie zmiany które zostaną w nim wprowadzone przed drukiem uczynią go lepszym.


--

Post zmieniony (26-01-14 16:21)

 
26-01-14 16:29  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie, staram się na prawdę, aby ten model wyglądem przypominał jak najbardziej oryginał, tak jak kolega wyżej wspomniał, póki nie poszło do druku, jeszcze mozna wszystko, to, że poprzedni model nie był taki, jak byc powinien, nie znaczy że należy mnie od razu skreślac z pozycji projektanta, na projekty poświęcam wiele czasu, wkładam w nie wiele serca i zaangażowania, każdego dnia zarywam noce, aby móc posiedziec przy cad-dzie i cos porysowac. Jeszcze wszystko przede mną, w zisie się na prawdę przyłożyłem, jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi i wnioski dotyczące ewentualnych poprawek/zmian, prosze piszcie, zastosuję się do wszystkich rad i wskazówek oraz postaram się jeszcze cos zmienic.
Pozdrawiam.

--
Myślę więc jestem...

 
26-01-14 19:32  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wątek zaczął nabierać konkretnych, kartonowych kształtów, a nie tylko projektowania 3D, przywracam go na forum główne.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
26-01-14 20:59  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy jest sens opracowywać ponownie model, który już został opracowany przez Jerzego Janukowicza i wydany przez wydawnictwo WAK i tak wygląda po sklejeniu http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=4&modA=theModel&modI=3159&offsetpicI=0#pic3159 ?
Mini przecież ja tobie nie proponuję recenzowania tych Starów, Jelczy itd. - dla mnie to całe " wychowywanie" Piotrka to takie strzelanie z armat do echmmm wróbla : ))))))

Post zmieniony (26-01-14 21:00)

 
26-01-14 21:08  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jest też za darmo w 1:16, wystarczy przeskalować.
Zobaczyć można chociażby tutaj
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4228.0

A link tutaj:
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=46&t=380
--

Post zmieniony (26-01-14 21:11)

 
26-01-14 21:31  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Koffi przeskalowanie gotowca to pójście na łatwiznę, czyż nie prawda? A nie o to w tym chodzi, projektowanie wtedy daje satysfakcję, jeżeli spędza się nad projektem xXx godzin, jeżeli się nie dosypia, żeby tylko skonczyc, jeżeli budzi się w nocy, siada do konputera i nanosi poprawki, a korzystanie z czyjegoś gotowca to tak jak kradzież :) niby większośc tak robi, ale jednak nielegalne :)

wstawiam zainteresowanym gotowe arkusze ze znakiem wodnym :)





Panowie nie sugerujcie się kolorami, jpg trochę je zmieniło, w pdf -ie i corelu sa inne, ciemniejsze i bardziej matowe.
Pozdrawiam

--
ps. Panowie, czy nie uważacie, że zis waku jest wbrew pozorom mało podobny do zisa ( oryginału ), a mimo to, nikt się tego nie przyczepił :D to tylko taka moja mała uwaga :)

Post zmieniony (26-01-14 21:36)

 
26-01-14 21:57  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dlaczego boki w częściach 3 są po tej samej stronie? Druga sprawa to dlaczego te kółka są połączone z prostokątem walca? Przecież zwinięcie tego bez odcięcia ich jest niemożliwością.

--

Post zmieniony (26-01-14 21:58)

 
27-01-14 00:30  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Houk!

Ja tylko w kwestii formalnej, jak napisał wcześniej Halogen:

"Czy jest sens opracowywać ponownie model, który już został opracowany przez Jerzego Janukowicza i wydany przez wydawnictwo WAK"

Z tego wydania WAKu jestem autorem tylko ciągnika Komsomolec i przodka do Zisa. Armatę ZIS-3 zaprojektował p. D. Zygmański.

I jeszcze w kwestii tematu. Piotr umieścił podglądy części z projektu. Mam kilka uwag, które zauważyłem po kilku sekundach, czyli:
- brak miejsca "środka" we wszystkich okrągłych częściach do wycięcia
- brak oznaczenia, czy białe pole na częściach to miejsce naklejenia innej (a jeśli tak to jakiej) części czy miejsce wycięcia
- umieszczenie okręgów przy częściach "walcowych" - są to prawdopodobnie wręgi i należy je odsunąć od tej części (czytelność) oraz dodać numerację (+symbol podklejenia). Najpewniej też trzeba średnicę tych okręgów (wręg) pomniejszych o grubość materiału (walca)
- brakuje linii zagięć.

A teraz na poważnie - Piotr, przyjmij dobrą radę i umieść finalny projekt do darmowego pobrania. Tak żeby każdy mógł go sobie sprawdzić i wyrobić sobie opinie o projektancie, czyli o Tobie. Wydanie go drukiem, po tej serii krytyki może być strzałem w stopę. Narobiłeś sobie czarnego PR i teraz trzeba to długo prostować.

EDYCJA - poprawiam nazwisko autora ZISa - właśnie sprawdziłem.
--

Post zmieniony (27-01-14 00:32)

 
27-01-14 08:32  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie, możecie mi przyznac rację, albo i nie, ale wakowski zis mało przypomina zisa.

--
Myślę więc jestem...

 
27-01-14 08:36  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale to co przypomina WAKowski ZIS nie ma żadnego znaczenia w ocenie TWOJEGO projektu.

 
27-01-14 08:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jak na moje to WAK-owski ZIS jest po prostu trochę uproszczony. Musisz wziąć też pod uwagę, że jak ruskie robili 50000 takich armat to nie ma możliwości by wszystkie były identyczne.

Porównaj chociażby te dwa zdjęcia
http://data3.primeportal.net/artillery/yuri_pasholok/zis-3_div_gun_mod.1942/images/zis-3_div_gun_mod.1942_002_of_185.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/ZiS3_nn.jpg

Patrząc na model Mrówki to ZIS z Waku przedstawia armatę na zdjęciu 1.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
27-01-14 10:22  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Ale Zis z Waku jak widać daję się w miarę poprawnie skleić, natomiast Twój projekt to na razie wielka niewiadoma. Sklej osobiście swojego Zis-a w takiej formie jaką pokazałeś i wtedy będzie można dyskutować, który jest lepszy.

--
http://messer.cba.pl

 
27-01-14 10:49  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piotrek napisał:
"Koffi przeskalowanie gotowca to pójście na łatwiznę, czyż nie prawda? (.....), a korzystanie z czyjegoś gotowca to tak jak kradzież :) niby większośc tak robi, ale jednak nielegalne :) "

To jakieś kpiny prawda? Może złóż do prokuratury doniesienie? bo według ciebie jestem złodziejem a na takie oskarżenia sobie nie pozwolę,

Post zmieniony (27-01-14 10:50)

 
27-01-14 10:50  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Teledzin   

--

Post zmieniony (27-01-14 12:22)

 
27-01-14 10:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Piotrek mam pytanie, we wcześniejszych postach padło, że wydano już Twój jeden model możesz napisać co to było ?
I tak jak napisali przedmówcy, złóż samemu swoje dzieło. Warto, wtedy widzi się dużo więcej.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
27-01-14 11:11  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O ten : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=254350&t=254350&filtr=5&page=1

--
GG 6801515

 
27-01-14 11:26  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ten z silnikiem co ma jeden gar za dużo :D

--

Post zmieniony (27-01-14 11:31)

 
27-01-14 11:37  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

Również z uwagą śledzę rozwój wydarzeń.
Jeżeli można - to ode mnie uwaga odnośnie kół jezdnych. W armacie są one bardzo wyeksponowane - bo całkowicie odsłonięte. Więc i w dużej mierze wpływają na odbiór całego modelu.
W Twoim modelu są bardzo uproszczone. W tym przypadku bez krępacji wzorował bym je na którymś z wydanych modeli GAZ-AA lub GAZ-AAA

 
27-01-14 15:55  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Hator   

Piotrze, zamiast się pienić, jaki to Twój projekt jest cudowny, może powinieneś założyć swój temat w taki sposób, jak to zrobił użytkownik Roli?
Zis nie jest czymś dużym i skomplikowanym, wiec spokojnie mogłeś skleić, to co zaprojektowałeś. Wtedy sam byś zobaczył, na ile jest on podobny do oryginału. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-01-14 20:28  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie ! Poprawiłem arkusze, czy jest lepiej ?





--
Myślę więc jestem...

 
27-01-14 20:51  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

No to załóż teraz relację z klejenia modelu testowego.

--
http://messer.cba.pl

 
27-01-14 21:17  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Messer święte słowa.
Czekam sam z niecierpliwością na efekt końcowy (czytaj galerię modelu).
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
27-01-14 22:33  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

-Nie poprawiłeś części numer 1.
-Śruby pięciokątne zmień na sześciokątne.
-Cała numeracja jest do wymiany !
-Czcionka w postaci samych konturów jest mniej czytelna i trąci cepelią i nie ma potrzeby cudować.
-Każdy element ma mieć osobny numer i ma być zobrazowany i oznaczony na rysunkach montażowych. Nic złego się nie stanie jeżeli numeracja przekroczy cyfrę 9.
Przy większym projekcie może się skończyć alfabet i będzie problem.
-Hamulec wylotowy składa się z 11 części i na to wszystko przypada jeden numer !!! Zgroza.
Takich zespołów części pod jednym numerem jest wiele.
-Jeżeli w elemencie jest do wycięcia otwór powinno się go oznaczyć. Najbardziej popularne oznaczenia to W-wyciąć lub symbol nożyczek.

Patrząc na to co narysowałeś to muszę stwierdzić że po rozwinięciu elementów w programie 3d nic z nimi więcej nie zrobiłeś. Przykładem są wszystkie walce z dołączonymi kółkami które w wielu przypadkach są zbędne oraz cz. 5c która wygląda karkołomnie.
Jeżeli rozwijasz całe bryły to po rozwinięciu należy rozbić i dopasować do siebie tak aby element był zrozumiały i łatwy w sklejaniu.

Piotrek napisał:
"korzystanie z czyjegoś gotowca to tak jak kradzież :) niby większośc tak robi, ale jednak nielegalne :)"
Słuchaj mnie Piotrusiu teraz wypada przeprosić publicznie za pomówienie pisząc słowa
"Ja Piotruś przepraszam każdego kto poczuł się urażony moim nieodpowiedzialnym wpisem i obiecuję poprawę "


--

Post zmieniony (27-01-14 22:51)

 
27-01-14 23:59  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

W armacie nie wszystko maluje się w kolor ochronny (zielony).
Niektóre elementy (te które współpracują ze sobą w ruchu posuwisto-zwrotnym) - jak np. zamek i komora zamkowa czy prowadnice lufy przy odrzucie pozostają w naturalnym kolorze stali

http://reibert.info/attachments/zis-3_1-jpg.3066439/
http://www.russianengineering.narod.ru/tank/kanonenzug-dateien/zis-3-03.jpg
http://s50.radikal.ru/i129/1111/57/0b67b6cbe253.jpg

Post zmieniony (28-01-14 00:10)

 
28-01-14 13:09  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

"Ja Piotruś przepraszam każdego kto poczuł się urażony moim nieodpowiedzialnym wpisem i obiecuję poprawę "

--
Myślę więc jestem...

 
28-01-14 13:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Myślę że do poprawnego zaprojektowania modelu nie wystarczy umiejętność projektowania 3d ale trzeba też mieć doświadczenie w samym sklejaniu. Mieć obycie z różnymi projektami i rozwiązaniami stosowanymi od wielu lat w modelarstwie ponieważ nie każdą rozwijaną bryłę da się ładnie ze sobą skleić.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
28-01-14 13:59  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie decyzja zapadła, ZIS 3 zostaje, ale będzie tez ZIS 2, jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi to proszę, jeżeli przydałoby się coś zmienic, to zmienie ( do poprzednich uwag się zastosowałem ), tak więc czekam, za niedługo zapodam rendery jaki mam jeszcze pomysł w planie odnośnie zis.
Pozdrawiam

--

EDIT.

Panowie, co powiecie o takim tandemie ? czekam na Wasze opinie, ( ps. autko w fazie projektów, jeszcze czeka je kilkanaście albo i dziesiąt godzin przeróbek, poprawek, musze jeszcze narysowac silnik, układ kierowniczy, przełożenie napędu itp )





Post zmieniony (28-01-14 14:51)

 
28-01-14 17:02  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
El Diablo 

 

Ten tandem... to tak, jakbyś chciał holować przyczepę z burakami za skuterem....

A wystarczy zmarnować 10s czasu i włączyć sobie na przykład to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/76_mm_armata_dywizyjna_wz._1942_%28ZiS-3%29
żeby się dowiedzieć że ta armata jest deczko za ciężka dla tego łazika...

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
28-01-14 19:29  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

Z tym skuterem i burakami - to nie do końca tak.
Fakt, ciąganie ZiS-3 czy ZiS-2 przez GAZ-67 nie było rozwiązaniem etatowym (etetowo to ciagał co najwyżej armatę 45 mm).
A wystarczy zmarnować 10s czasu i włączyć sobie na przykład to:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-67%D0%91
gdzie, jak piszą Rosjanie, podczas prób fabrycznych GAZ-67 przejechał około 2000 km z armatą ZiS-3 na haku (z tego 930 km po drogach gruntowych i 550 km po kocich łbach). Efektem było całkowite rozbicie układu jezdnego armaty przy braku większych usterek samochodu.

http://avtocollection.com/gaz67/armada/gaz67_zis2.jpg
http://s19.postimg.cc/3xwytu78j/image.jpg
http://avtocollection.com/gaz67/armada/gaz67_sol.jpg

 
28-01-14 22:44  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wg wikipedii gazik 67 ciągał armatki kal 76mm od biedy :D

--
Myślę więc jestem...

 
29-01-14 07:33  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Tylko, że taki gazik mógł holować armatę pułkową 76 mm, a to całkowicie inna konstrukcja, niż armata 76 mm Zis-3. Troszkę trzeba poczytać ze zrozumieniem o tym co się chce robić.

--
gienek

 
29-01-14 08:30  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

Etatowo GAZ-67 ciągał ZiS-2 (nie tylko on oczywiście). Masa ZiS-2 i ZiS-3 jest identyczna. Bywało, że ciągał ZiS-3 - ale to prędzej wyjątek niż reguła.

 
29-01-14 08:33  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Patrzę sobie na tego Gaza i na zdjęcia oryginału http://strefacichego.pl/?module=museums&id=19 i na myśl przychodzi mi teledysk Dire Straits "Money for nothing" http://www.youtube.com/watch?v=wTP2RUD_cL0. (Był to pierwszy na świecie teledysk z efektami komputerowymi). I jest tam taki kwadratowy pies. Kiedyś było to szał, dzisiaj patrzymy na niego, z przymrużeniem oka, jako na pewien fakt w historii grafiki.
I dlatego ten Gaz jest kiepski, jeśli chcesz iść w detal to musisz przerobić 100%, począwszy od proporcji modelu, przez np. długość przedniego zderzaka a kończąc na przetłoczeniach blach. Ale może tego Gaza przerobić na model konturowy i skierować go, jako Twoją ofertę do najmłodszych modelarzy. Przemyśl temat.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
29-01-14 08:56  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie tak jak pisałem, gazik to jest temat na przyszły miesiąc, czeka mnie przy nim mnóstwo pracy, detale, stan wizualny itp, jak go dopracuję to zaprezentuję na forum, przedstawię do oceny gotowca. Pobrałem stosowną dokumentację, zdjęcia, opisy itp, także powinienem sobie poradzic z nim, aby przynajmniej w znacznej częsci był podobny do oryginału.
Pozdrawiam Piotr.
ps. mam nadzieję, że na tym forum ludzie maą większe poczucie humoru niz na papermodels, napisałem wczoraj tam, że wyobraziłem sobie przeładowanego czapajewa z zisem, to inteligenta osoba zamiast uznac to za żart, ogłosiła głosowanie, co do usunięcia mnie z forum...

--
Myślę więc jestem...

 
29-01-14 09:16  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Piotrze, to co się dzieje na innych forach nie mamy zwyczaju omawiać tutaj.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024