FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-01-14 08:58  ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam, z góry przepraszam, jeśli zły dział.
Witam wszystkich tu i ówdzie zgromadzonych. Chciałbym zaprezentować i przekazać do oceny kilka renderów ZIS-iaka. Panowie, krótko, zwięźle i na temat, co o nim sądzicie ? Jakie zmiany wprowadzilibyście, aby wyglądał tak, jak należy ? Proszę o wytykanie błędów paluchami, o krytykę ( mile widziana ta konstruktywna ), ja z dumą i honorem 8) przyjmę wszystkie ciosy na klatę :) A tak na serio, co byście zmienili, żeby było ok ? a może już jest ? proszę o Wasze opinie, szanowne jury :D

ps. przy okazji szukam testera-sklejacza do surówki tego zisa, jeżeli byłby ktoś chętny, aby skleic to coś, byłbym bardzo wdzięczny, ja z braku czasu oraz tego, że od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu :)













--

Post zmieniony (22-01-14 09:00)

 
22-01-14 09:26  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Generalnie na pewno hamulec wylotowy trzeba przerobić. Reszta detali, jak np. zamki do skrzynek, nity/śruby zależy od Twoich umiejętności wykonania, użytych materiałów i założonego stopnia szczegółowości. Armata ZiS-3, jako model już się ukazała, natomiast, jak już projektujesz taki temat, to może warto poszerzyć go o armatę p-panc. Zis-2. Generalnie różniła się tylko armatą, reszta laweta i tarcza były podobne/identyczne.

Tu masz fotki armaty ZiS-3:
http://strefacichego.pl/?module=cannons&id=11
A tu ZiS-2:
http://strefacichego.pl/?module=cannons&id=5

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
22-01-14 09:28  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Kolego, któro to jest hamulec :D nie wiem jak się nazywają poszczególne częsci działa :D jestem totalnie zielony

--
Myślę więc jestem...

 
22-01-14 10:38  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Na końcu lufy, element z dziurami :)
Definicja na szybko - http://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_wylotowy :)

pzdr
cichy
--

Post zmieniony (22-01-14 10:39)

 
22-01-14 22:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dzięki za definicję na szybko :) hamulec był za krótki, poprawiłem :


Czy ktoś z forumowiczów miałby ochotę na sklejenie testowego zisa ? :) byłoby mi bardzo miło :)

--
Myślę więc jestem...

 
23-01-14 08:09  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kolejny_cichy   

Chodziło mi raczej, o część czołową z otworem kalibru pocisku.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
23-01-14 09:46  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ok, poprawiłem, wydaje mi się, że jest juz ok, projektując zisiaka wzorowałem się na przypadkowo znalezionych planach w internecie, porównując plany i zdjęcia, doszedłem do wniosku, że zis z planów nie był podobny zupełnie do niczego, mam nadzieję, że w chwili obecnej jest przynajmniej w częsci podobny. Panowie ( i Panie ) ponawiam pytanie, czy miałby ktos czas skleic testowo ZISA ? to tylko 2 strony A4



--



Post zmieniony (23-01-14 15:01)

 
24-01-14 02:00  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

piotrek, napisał:
"od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu"

Sklejanie modeli uczy projektowania. Jeżeli nie kleisz modeli to nie zaprojektujesz dobrego modelu. Żeby dobrze przetestować model potrzebne są umiejętności nabyte drogą praktyki.
Im więcej skleisz modeli tym lepszy model zaprojektujesz oczywiście mówię o dobrze sklejonych modelach. Jeżeli dobrze skleisz model to jesteś w stanie zidentyfikować i oddzielić błędy projektowe od błędów wykonawczych. I tak wszystko schodzi do podstaw czyli nauki sklejania modeli.

piotrek, napisał:
"Kolego, któro to jest hamulec :D nie wiem jak się nazywają poszczególne częsci działa :D jestem totalnie zielony"

Zaczynając pracę nad projektem wypada zasięgnąć teorii. Poznać zasadę działania armaty, terminologię, historię itp.
Jeżeli nie wiesz co projektujesz to nie ma szans żebyś to dobrze zrobił.

"projektując zisiaka wzorowałem się na przypadkowo znalezionych planach w internecie"
Gromadzenie dokumentacji to coś więcej niż dzieło przypadku.
Do tego potrzebny jest czas, kontakty, pieniądze. Według starej zasady żeby coś wyjąć trzeba wpierw włożyć.

Co do samej armaty to wystarczy zestawić obok siebie zdjęcie oryginału oraz render i sam powinieneś zobaczyć różnice ale to wymaga poświęcenia własnego czasu tylko że tobie go brakuje.

Pozdrawiam

--
www.extramodel.pl

 
25-01-14 17:54  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

mini
A może warto dać szansę projektowi Piotrka?
To, że nie wie się, jaką nazwę ma każdy z elementów nie oznacza, że nie da się tego dobrze zaprojektować.
Sam robiąc modele (jestem w tym bardzo początkujący :-) ), szukam dokumentacji w sieci, często przypadkowej, ale zawsze na koniec porządkuję i weryfikuję znalezione informacje. Może Piotrek tez ma taki system?
Powodzenia w projekcie.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
25-01-14 18:34  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mini widzisz kardynalne błędy w modelach Piotrka ( oczywiście one są, a i sam projektant swoimi wypowiedziami nie łagodzi sytuacji), ale jednocześnie kompletnie ci nie przeszkadza, że w wydawnictwie z którym współpracujesz ukazują się tak kiepsko opracowane modele jak te wszystkie Stary, Jelcze itp. ,których poprawne opracowanie nie wymaga przecież konsultacji z pasjonatami z USA, Japonii i innych dalekich krajów, a projektanci, którzy je opracowują mogą się "pochwalić" bogatą kolekcja opracowanych modeli - jak jedno ma się do drugiego 2 - gi model Piotrka do entego modelu Iksińskiego ?
W pouczaniu Piotrka na innym forum bierze nawet udział sam admin, który pewnie zapomniał jak ochoczo zamykał wątki i kasował wypowiedzi, gdy innym projektantom czy wydawcom zdarzało się wyprodukować bubla - był telefon, email z wydawnictwa, czy od projektanta i było po sprawie - wszak banery reklamowe nie są ot tak sobie na polskich forach modelarzy kartonowych : )

Post zmieniony (25-01-14 18:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024