FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-01-14 11:11  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O ten : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=254350&t=254350&filtr=5&page=1

--
GG 6801515

 
27-01-14 11:26  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ten z silnikiem co ma jeden gar za dużo :D

--

Post zmieniony (27-01-14 11:31)

 
27-01-14 11:37  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

Również z uwagą śledzę rozwój wydarzeń.
Jeżeli można - to ode mnie uwaga odnośnie kół jezdnych. W armacie są one bardzo wyeksponowane - bo całkowicie odsłonięte. Więc i w dużej mierze wpływają na odbiór całego modelu.
W Twoim modelu są bardzo uproszczone. W tym przypadku bez krępacji wzorował bym je na którymś z wydanych modeli GAZ-AA lub GAZ-AAA

 
27-01-14 15:55  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Hator   

Piotrze, zamiast się pienić, jaki to Twój projekt jest cudowny, może powinieneś założyć swój temat w taki sposób, jak to zrobił użytkownik Roli?
Zis nie jest czymś dużym i skomplikowanym, wiec spokojnie mogłeś skleić, to co zaprojektowałeś. Wtedy sam byś zobaczył, na ile jest on podobny do oryginału. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-01-14 20:28  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie ! Poprawiłem arkusze, czy jest lepiej ?





--
Myślę więc jestem...

 
27-01-14 20:51  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No to załóż teraz relację z klejenia modelu testowego.

--
http://messer.cba.pl

 
27-01-14 21:17  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Messer święte słowa.
Czekam sam z niecierpliwością na efekt końcowy (czytaj galerię modelu).
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
27-01-14 22:33  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Extra Model   

-Nie poprawiłeś części numer 1.
-Śruby pięciokątne zmień na sześciokątne.
-Cała numeracja jest do wymiany !
-Czcionka w postaci samych konturów jest mniej czytelna i trąci cepelią i nie ma potrzeby cudować.
-Każdy element ma mieć osobny numer i ma być zobrazowany i oznaczony na rysunkach montażowych. Nic złego się nie stanie jeżeli numeracja przekroczy cyfrę 9.
Przy większym projekcie może się skończyć alfabet i będzie problem.
-Hamulec wylotowy składa się z 11 części i na to wszystko przypada jeden numer !!! Zgroza.
Takich zespołów części pod jednym numerem jest wiele.
-Jeżeli w elemencie jest do wycięcia otwór powinno się go oznaczyć. Najbardziej popularne oznaczenia to W-wyciąć lub symbol nożyczek.

Patrząc na to co narysowałeś to muszę stwierdzić że po rozwinięciu elementów w programie 3d nic z nimi więcej nie zrobiłeś. Przykładem są wszystkie walce z dołączonymi kółkami które w wielu przypadkach są zbędne oraz cz. 5c która wygląda karkołomnie.
Jeżeli rozwijasz całe bryły to po rozwinięciu należy rozbić i dopasować do siebie tak aby element był zrozumiały i łatwy w sklejaniu.

Piotrek napisał:
"korzystanie z czyjegoś gotowca to tak jak kradzież :) niby większośc tak robi, ale jednak nielegalne :)"
Słuchaj mnie Piotrusiu teraz wypada przeprosić publicznie za pomówienie pisząc słowa
"Ja Piotruś przepraszam każdego kto poczuł się urażony moim nieodpowiedzialnym wpisem i obiecuję poprawę "


--

Post zmieniony (27-01-14 22:51)

 
27-01-14 23:59  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

W armacie nie wszystko maluje się w kolor ochronny (zielony).
Niektóre elementy (te które współpracują ze sobą w ruchu posuwisto-zwrotnym) - jak np. zamek i komora zamkowa czy prowadnice lufy przy odrzucie pozostają w naturalnym kolorze stali

http://reibert.info/attachments/zis-3_1-jpg.3066439/
http://www.russianengineering.narod.ru/tank/kanonenzug-dateien/zis-3-03.jpg
http://s50.radikal.ru/i129/1111/57/0b67b6cbe253.jpg

Post zmieniony (28-01-14 00:10)

 
28-01-14 13:09  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

"Ja Piotruś przepraszam każdego kto poczuł się urażony moim nieodpowiedzialnym wpisem i obiecuję poprawę "

--
Myślę więc jestem...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024