FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-13 15:31  R IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam po ostatnim modelu z plastiku postanowiłem skleić coś z kartonu, a że na moje wcześniejsze modelu mam małą niemoc (brak weny na te modele) więc postanowiłem skleić coś pływającego i połączyć to z konkursem na innym forum więc wybór padł na IJN CHIKUMA z gpm-u
Model robi na mnie bardzo dobre wrażenie ładne kolory duża szczegółowość oraz bardzo dużo przejrzystych rysunków montażowych. Model znajduje się na 12 arkuszach z częściami, 6 ze szkieletem oraz 9 z rysunkami montażowymi plus rys historyczny. Długość modelu 101cm więc mały nie będzie.
Budowę rozpocząłem wczoraj więc na razie wszystko w 2d ale myślę że jutro już pierwsze zdjęcia z budowy szkieletu. W modelu zauważyłem że zrezygnowano na elementach poszycia z białych pól (miejsca przyklejenia części) a w tych miejscach jest nieco ciemniejsza barwa czerwieni, także tak samo jest na pokładach tam biały kolor zastąpiono szarym kolorem, wydaje mi się że to bardzo dobre posunięcie.
Co do samego modelu raczej będę go robił w standardzie jedynie zastanawiam się nad poszyciem by te z modelu zastąpić barwionym kartonem w odpowiednim kolorze.

Do modelu dołączono mały bonusik


A tu arkusz przykładowy z tym o czym wspominałem wcześniej


Post zmieniony (29-11-16 21:57)

 
07-12-13 21:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No bonusik pierwsza klasa.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-12-13 23:12  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zasiadam i kibicuje :)

 
08-12-13 10:50  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Wita. Też będę miał ta relację ,,na oku" :). Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-13 12:47  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wczoraj właśnie miałem przyjemność oglądać ten model i proszę bardzo na drugi dzień jest już możliwość oglądania relacji ze sklejania - ekstra, super, totalne miodzio : )

 
08-12-13 13:04  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Na razie relacji nie ma a tylko zdjęcia części...nawet nie podklejonych. Jakoś długo moderatorzy siedzą cicho;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-12-13 13:07  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pewnie zbierają szczęki z podłogi :-)
Tak czy siak życzę powodzenia i czekam na pierwsze foty z przebiegu prac.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-12-13 14:55  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W razie czego zmieni się tytuł relacji na: "Dyskusja o okrętach japońskich klasy Tone,czy jakoś tam ze sklejaniem modelu IJN Chikuma w tle" : )))))

 
08-12-13 15:06  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witaj tomo11
A co tam z Bismarckiem świetnie zrobiłeś kadłub i już tam górę zacząłeś ciągnąć super,ciekaw jestem bardzo Twojego wykonania kanclerza
Pozdrawiam
thorn

 
08-12-13 17:25  Odp: [R] IJN CHIKUMA GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z bismarckiem mam taki problem że na wycinankę wylał mi się kiedyś wikol a model dość ciężki do dostania na allegro czasami bywa ale osiąga ceny w granicach 150zł, więc nie weim czy nie lepiej kupić nowego Scharnhorst od halinskiego.
Ale pewnie jak dostane w dobrej cenie to model dokończę

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024