FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-13 10:04  Odp: [Z] Betty - Answer
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmm jako historyk w pewnym sensie zawodowo interpretuję teksty i ja zrozumiałem wypowiedź Jurgena, że jest zawiedziony z obydwu względów - tj. nie tej skali i nie takiego opracowania. Można mieć ewentualnie wątpliwość czy według niego opracowanie Answerowej Betty nie jest "porządne" ze względu na fakt wydania go w 1:50 czy ze względu na autora. Autor zaś, jak widać, tej wątpliwości nie miał i zareagował może trochę nerwowo.

Miałem przyjemność zobaczyć ten model w 2D i mi się podoba. Nie wygląda na trudny, a do tego daje nadzieję, że po złożeniu będzie wyglądał w miarę efektownie.

 
28-11-13 10:19  Odp: [Z] Betty - Answer
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A ja jako umysł techniczny rozumiem , jak to "bywa" w matematyce ,że spójnik 'i' oznacza konieczność spełnienia 2 warunków
1.skala 1/33
2. porządne
W przypadku zastosowania "lub" wystarczyłoby spełnienie 1 warunku i można by sie "boksować" .Dla mnie wypowiedź Jurgena jest JEDNOZNACZNA.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-11-13 10:24  Odp: [Z] Betty - Answer
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Podziwiałem dzisiaj raz jeszcze foty surówki oraz arkusze dwóch kamuflaży na FB . Tak jak mówiłem kupuję . Nie rozumiem tylko jak to jest że jak się powie autor opracowania pan M. Pacyński to zaraz bee i fee i model kicha 1: 50 kicha,a ja widzę co innego. Ja się cieszę bardzo że temat się ukazał ,bo było jego brak ( dlatego wspomniałem o panu .Grzelczaku ) ,a szczególnie mi go było brak . Dziękuje p.Marku za ciekawe tematy ,a szczególnie za to opracowanie .

 
28-11-13 10:37  Odp: [Z] Betty - Answer
:)   

Nie denerwuję się. Po prostu wiem jak reaguje się na forach na wielu autorów, wydawnictwa. Wiem, że dwuznaczne wypowiedzi są często iskrą powodującą pożary. Szczególnie nieładnie jak dwuznaczne są wypowiedzi osób związanych z innymi wydawnictwami, autorami. Strach? Konkurencja? Znam sporą część autorów modeli w Polsce i za granicą. Gdyby powstało forum dla projektantów modeli to byłoby najbardziej spokojne i konstruktywne forum modelarskie.

 
28-11-13 11:15  Odp: [Z] Betty - Answer
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli już jesteśmy przy temacie Betty, to wznowienie modelu Pana T.Grzelczaka nie byłoby takim znowu wielkim nietaktem wobec aktualnie opracowanych komputerowo modeli... Ten model na pewno się obroni !! A jeśli już jest możliwość, to można uszczegółowić silniki, poprawić ich okapotowanie , wnęki podwozia , ot takie drobiazgi.

Mam swoją Betty zrobioną i jest to piękny model. Natomiast w skali 1/50.... był już kiedys w MM, w dziwacznym, juz powojennym malowaniu.

Nie jestem zwolennikiem tej skali, to i pewnie modelu z Answera nie nabędę. Obejrzę zaś z ciekawością

 
28-11-13 11:28  Odp: [Z] Betty - Answer
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Marku, reagujesz zdecydowanie nerwowo. Jak w wielu podobnych postach, gdzie tylko pojawią się słowa jakiejkolwiek krytyki czy niezadowolenia. Trochę dystansu. Moja opinia wcale nie jest konfabulacją z kosmosu, ponieważ widziałem wcześniej zdjęcia surówki na FB. Więc wiem co i o czym pisałem. I odnoszę się wyłącznie do zdjęć surówki a nie wydawnictwa czy autora. Użycie słowa "porządne" odnosiło się wyłącznie do stopnia zdetalizowania nie zaś do warsztatu projektanta, bo tego nie znam i się nie wypowiadam.

Rozumiem skalę 1/50 i odpowiednio do niej dobrany stopień detalizacji. Nie każdy chce kleić super zdetalizowane modele. Skala 1/50 jak najbardziej nadaje się właśnie dla bombowców. Wiem co piszę, sam zaprojektowałem i takie samoloty. I wiem że na takie modele też jest zapotrzebowanie.

To moje "UUU" to nie był żaden prztyczek w Twój nos Marku, jedynie ubolewanie nad nie doprezycowanym tytułem postu. Widząc zapowiedź tego samolotu oraz wydawnictwa Answer spodziewałem się modelu na nieco wyższym poziomie detalizacji oraz skali - czyli modelu dla "wyjadacza" bo taki chciałbym skleić. I tyle.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
28-11-13 13:30  Odp: [Z] Betty - Answer
:)   

Jurgen... skąd bierzecie te teksty o moich nerwach? Gdybym się denerwował - to bym albo nie pisał, albo napisałby w ostrym tonie. Jestem bardzo spokojnym człowiekiem, ciśnienie mi nie wzrasta z wyjątkiem przyjemnych sytuacji. Dziś uważam, że niektóre sytuacje po prostu rozwiązuje się za pomocą określonych instytucji i osób więc nerwy uważam za zbędne.
Po prostu uważam, że wypowiedzi należy budować precyzyjnie, aby nie dawać zapałek dzieciom.
Modele 1:50 (czuję się niejako jak ojciec odrodzenia tej skali) w swoim, przynajmniej w moim i paru innych ludzi, założeniu mają być proste, nieuszczegółowione i klasą samą w sobie, a nie zminiaturyzowanymi 1:33. Choć i te 50-tki dla wielu są zbyt skomplikowane i detalizowane.

 
28-11-13 14:49  Odp: [Z] Betty - Answer
rysiu62   

Wypowiadanie się projektanta lub wydawcy o produktach jakby nie było konkurencji uważam ,że jest nie na miejscu. Rozumiem , że kolega. Jurgen jest również modelarzem lecz pozostaje małe ,,ale,,. Przypominam o dyskusji o najlepszym i wiernie odwzorowanym modelu czołgu , przypominam o wypowiedziach innego użytkownika forum o opracowaniu Titanica (MM) i porównywanie do ,,swojego,, , nawiasem mówiąc będzie gotowy chyba na 200 rocznicę.

 
28-11-13 15:11  Odp: [Z] Betty - Answer
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ocho, zaczyna się.
I nawet beze mnie.

Witam,świetny model,pozdrawiam ceva


;-)

Post zmieniony (28-11-13 15:12)

 
28-11-13 15:20  Odp: [Z] Betty - Answer
mwg84mm   

Panie Marku, pewnie jest za późno na takie ruchy, ale czy jest szansa na dorzucenie chociaż paru elementów wnętrza kabiny? Betty jest bogato przeszklona, a niebieskie imitacje szyb wyglądać będą dość kaszaniasto. Aby skala 1/50 się odrodziła, warto zadbać o chociaż minimalne wnętrze, w tej skali elementy dużo miejsca nie zajmą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024