FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-10-13 19:36  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super, wygląda bajecznie ;-) Jakie jeszcze elementy Twoim zdaniem, oprócz dziobowego segmentu z wyrzutniami torped, mogą sprawić problem w wykonaniu?

PS. Skoro się rozkręcił mały "koncert życzeń", to może ja nieśmiało poproszę o Foxtrota (może być i polski, wszak kiedyś były plany Wilka w MO).

Pozdrawiam

 
13-10-13 19:50  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

No właśnie, też ostatnio myślałem o tym, że świetne plany FOXTROTA były, a modelu nie...

Co do naszych "strasznych bliźniaków" to zdradzę, że już całkiem niedługo będą ich duże plany w MO więc będzie na podstawie czego projektować ich nowe modele :)

--

Post zmieniony (13-10-13 19:51)

 
13-10-13 20:56  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Propozycje zbudowania Foxtrota miałem już z kilku stron, ale cierpię na brak mocy przerobowych.

Tak naprawdę wyrzutnie torped nie są trudne, tylko pracochłonne. Nie ma tam żadnego zaawansowanego kształtowania. Trudniejszy jest natomiast kiosk, z powodów widocznych na foto:


Miałem problem z połączeniem przednich krawędzi obu ścian kiosku, ale w praktyce nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ to łączenie będzie całkowicie zasłonięte, co zaraz zobaczysz.

Po oklejeniu dolnego segmentu kiosku, wykonałem górny. Tutaj również jest trochę pracy z wyobleniem krawędzi, promień jakieś 1,5mm:

Papier zaczął się nieco rozwarstwiać na listkach, ale kilka kropel BCG przywołało go do porządku:


Zanim jednak połączyłem oba segmenty kiosku, koniecznym było uprzednie wykonanie podstaw peryskopów, które przechodzą przez dach kiosku:


Przykleiłem kiosk do pokładu (ale niestety jest szczelina, zamaskuję ją wąskim paskiem papieru:

Do wykonania pozostały dwie lornety, dalmierz oraz chrapy i działko przeciwlotnicze.

--
imagination+extrapolation

 
13-10-13 21:04  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Postęp prac:



--
imagination+extrapolation

 
14-10-13 13:45  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam Fokstrot był wydany przez rosyjskie wydawnictwo akademia młodego modelarza w skali 1/160. Nawet w miarę dokładny.

 
14-10-13 14:17  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mam kłopoty z otwieraniem zdjęć, czy tylko ja ??

 
14-10-13 14:18  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Właśnie to samo chciałem napisać. Ja nawet nie widzę miniaturek :(

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-10-13 14:30  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

No właśnie ja tez nie widzę?

 
14-10-13 15:32  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ja też nie widzę. Wstaw.org się wysypał.

--
imagination+extrapolation

 
14-10-13 19:35  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nie ma zdjęć , niestety.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024