FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-11-13 21:12  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. O niebo lepiej wyglada po poprawce.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-11-13 22:27  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Warto było nad tym usiąść, bo poprawiło to wygląd dziobu. Nadbudówka również prezentuje się ładnie. Kibicuję dalej.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
08-11-13 06:59  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nie ma co gadać, jest duużo lepiej. Podpatruję
Pzdr

 
08-11-13 21:11  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
riko77   

No i teraz kadłub wygląda jak powinien, nie jakby dziób przyspawali pijani stoczniowcy wykorzystując to co znaleźli przy rozbiórce budy z kebabem. Dzięki wielkie za errate w imieniu wszystkich "analfabetow informatycznych".

--
lepię bo lubię

 
21-11-13 20:51  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Fajnie, że nowy dziób się wam podoba :)

Nadbudówka dziobowa skończona. Zacząłem od drobnicy:

Wycinankowy dalmierz jest za niski o jakieś 5 mm, musiałem go robić jeszcze raz, stanowisko kierowania ogniem dział 120mm jest trochę źle spasowane - okrągła część na górze jest troszeńkę za duża, musiałem ją podszlifować.

Do samej nadbudówki doszło poza drobnicą też kilka innych części poza drobnicą:

Zrobiłem i drabinkę do dalmierza:


Całość, jeszcze nie przyklejona:

Relingi nie wyszły mi najlepiej. Parę słupków jest przekrzywionych, miałem też problemy z przyklejeniem żyłki do nich, czasem nie chciała się trzymać, przez co gdzieniegdzie widać spore ślady kleju. Mam wrażenie, że z jednej strony relingi wychodzą mi trochę lepiej niż poprzednio, ale robi mi się je znacznie ciężej :/ Jeszcze sporo czasu minie zanim zrobię reling, z którego będę zadowolony. Zauważyłem tez na zdjęciach, że gdzieniegdzie nie jest pomalowany - poprawię to. Muszę też kupić cieńsze nożyczki/cążki - trochę za dużo żyłki zostaje mi po ucięciu na ostatnim słupku.

Teraz zajmę się śródokręciem - kominami i niewielką nadbudówką tam się znajdującą. Udało mi się też odkleić obie śruby, zrobię je jeszcze raz. Jasiek, Borowy - postaram się zastosować do waszych rad, obejrzę też śruby w innych relacjach.

Post zmieniony (08-08-17 14:05)

 
12-01-14 14:58  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Troszkę czasu minęło od ostatniej aktualizacji. Najpierw wciągnęło mnie kilka gier komputerowych (World of Warplanes dość szybko mnie znudził, za to Spec Ops: The Line polecam), potem przyszły święta, a teraz koniec semestru i projekty na kilka przedmiotów.

Najpierw u Zbyszka nauczyłem się jak tak właściwie mają wyglądać śruby oraz jak je robić - w 1 wieczór zrobiłem 4 sztuki, dwiema z nich zastąpiłem obecne śruby w Matabele:


Również za radą Zbyszka zrobiłem na tym etapie reling pokładu, wraz z poręczami schodów (wyszły całkiem nieźle już za drugą próbą). Reling wyszedł mi całkiem OK, tylko w okolicach rufy jest nieco przekrzywiony.


Na śródokręciu mamy malutką nadbudówkę oraz 2 kominy i trochę drobnicy:

Odciągi przy kominach robiłem z żyłki, ale okazała się być nieco za sztywna. W następnym modelu chyba spróbuję nici. W GPMie mają w sprzedaży nić elastyczną w szpulkach. Korzystał ktoś z niej? Jak się sprawdza?

Przykleiłem też to całe tałatajstwo do pokładu:

Jednego z odciągów jeszcze nie zrobiłem, bo chcę mieć lepszy dostęp do miejsca w którym będzie maszt. Mam świadomość, że 2 zdjęcia wyszły niewyraźnie - miałem problemy z oświetleniem.

Było niestety parę problemów:
- drugi komin i ta mini nadbudówka są do przyklejenia zbyt blisko siebie - musiałem je szlifować i dociskać na siłę
- w 1 miejscu pudełko zasłania drzwi nadbudówki
- elementy podstawy mini nadbudówki nie do końca pasowały do siebie
- schody na spadku pokładu zostały zaprojektowane jakby nie było tam wykładziny - musiałem jedną ze stron przyciąć
- górne osłony kominów (zwłaszcza pierwszego) były niejasno opisane w instrukcji. Były co najmniej 2 sposoby na zinterpretowanie rysunku - wybrałem jeden z nich.
- na nadbudówce rufowej zabraknie 2 drzwi, będę musiał je uzupełnić z mikroskopijnego zapasu koloru.

Post zmieniony (08-08-17 14:06)

 
26-01-14 20:03  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Nadbudówka rufowa zrobiona i jestem z niej zadowolony.
Najpierw skleiłem główną bryłę oraz osłonę


Dalej był reling (tu ze względu na dużo zagięć zrobiony z drutu) oraz drobnica,w tym pierwsze uzbrojenie - miotacze bomb głębinowych. Po raz kolejny ulepszyłem technikę produkcji bomb - mam już znacznie lepszą powtarzalność elementów.


Nadbudówka ma mały pomost z kołem sterowym, reflektorem i paroma innymi częściami.


Wszystko zebrane do kupy wygląda tak:


Teraz czas na brakujące pudełka oraz sprzęt na rufie i dziobie.

Post zmieniony (08-08-17 14:08)

 
26-01-14 21:02  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Na ten mały pomost z reflektorem i kołem sterowym wiedzie drabinka ale w relingu przerwy na przejście nie ma. Taki sposób wykonania relingu, bez "furtki" przewiduje wycinanka?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-01-14 21:22  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

stary napisał:

> Na ten mały pomost z reflektorem i kołem sterowym wiedzie drabinka ale w relingu przerwy na
> przejście nie ma. Taki sposób wykonania relingu, bez "furtki" przewiduje wycinanka?
>
> --

W wycinance przewidziany jest reling bez "furtki". Znaczy się wszystkie rzuty tego miejsca są bezpośrednio z góry albo z boku i nie widać, czy na środku jest gdzieś dziura czy nie, drabinka też jest zaznaczona tylko na 1 rysunku z 4 (rysunki montażowe są niestety słabą stroną tego modelu). Zorientowałem się, że tam wiedzie drabinka dopiero po sklejeniu relingu. Nie chciałem go już wyrywać bo kleiłem solidnie, więc zostało jak jest. Marynarze może jakoś się przecisną ;)

Post zmieniony (26-01-14 21:22)

 
01-02-14 18:53  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zrobiłem dziób, rufę oraz brakujące pudełka i druciarnię. Po przyklejeniu wszystkich pudełek okazało się, że jedno mi zostało w ręce. Na modelu nigdzie nie ma na nie pola. Poza tym zrzutnia bomb głębinowych była źle zaprojektowana - podłużny element na którym leżą bomby był sporo za długi, musiałem go skracać. Zrobiłem też kratownice w brakujących miejscach i z nich nie jestem do końca zadowolony, wyszły mi nieco krzywo. Poza tym większych problemów nie było:


Teraz czas na najmilszą cześć czyli uzbrojenie. Sponsorem uzbrojenia na Matabele jest liczba cztery. Mamy:
2 poczwórne km-y
1 poczwórny pom-pom
1 poczwórną wyrzutnię torped
4 podwójne wieże dział 120mm

Zauważyłem też kolejny błąd. Brakuje jednej części do km-ów (38b). Trzy części są prawidłowe, podwójne, a jedna jest tylko w jednej sztuce. Całe szczęście resztka zapasu koloru powinna wystarczyć żeby dorobić drugą.

Zamierzam wszystko poza km-ami zrobić obrotowe. Spróbuje też (po raz pierwszy) zrobić pokrowce na lufach artylerii - w instrukcji ich co prawda nie ma, ale są na rysunku na okładce i widziałem je na zdjęciu wieży z Haidy.

Post zmieniony (08-08-17 14:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024