FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-07-16 20:25  [N] (Recenzja) Kutry ,,Jarosławiec" Ja-5 i Ja-6, Orlik, 1/100
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

W dzisiejszej recenzji chciałbym przedstawić niedawno wydane (miesiąc temu) modele radzieckich kutrów Ja-5 oraz Ja-6 w wydawnictwie Orlik. Okładka jest wydrukowana na kredowym kartonie. W środku znajdziemy 2 strony offsetu wydrukowanego na cienkim papierze 80g z wręgami i szablonami do wykonania z drutu, 4 strony średnio twardego kartonu z dwoma wersjami malowania dwóch jednostek, a także 8 stron instrukcji. Można z nich wykonać dwa kutry: Ja-5 i Ja-6, oba w dwóch wersjach malowania.

Wręgi do Ja-5 oraz dalsze arkusze. Nowością (przynajmniej dla mnie) jest brak czarnych obrysów części, tak więc odpada pytanie czy ciąć po zewnętrznej czy wewnętrznej linii:) Uwagę zwraca podział poszycia części podwodnej, nie tak jak tradycyjna bagietka:) Dalej także zbliżenia pokładu, detali i zapasu koloru:

Tutaj widok na kolejne malowanie kutra Ja-6 (mieści się on na stronach 1-4, a Ja-5 na 2-3)

Kolejne strony instrukcji, wręgi do Ja-5 i podstawki. Druk jest ładny, czysty bez przesunięć, także raster nie jest zbytnio widoczny (na żywo):

Ogólne rysunki kutrów pomocne w wykonaniu jednej w dwóch wersji, schematy olinowania i wieszania flag:

Podsumowując: Modele są warte swej ceny (30zł), druk jest ładny, bez przesunięć czy innych kwiatków. Uważam, że mogą być ciekawym uzupełnieniem kolekcji jednostek rzecznych czy okrętów rosyjskich, więc polecam.

--

Post zmieniony (04-07-16 19:42)

 
04-07-16 08:01  Odp: [N] (Recenzja) Kutry ,,Jarosławiec" Ja-5 i Ja-6, Orlik, 1/100
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

modeliki wyglądają zacnie, czuje że i ja zakupie ;) . Czekam teraz na relacje
tak swoją droga, co do braku czarnych linii mam mieszane uczucia, wiem że jest sporo fanów tej nowości, mnie to osobiście drażni

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
04-07-16 17:00  Odp: [N] (Recenzja) Kutry ,,Jarosławiec" Ja-5 i Ja-6, Orlik, 1/100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Model złożony z części bez czarnych linii wygląda estetyczniej.



An-2 też z Orlika, części bez czarnych linii konturowych.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-07-16 17:09  Odp: [N] (Recenzja) Kutry ,,Jarosławiec" Ja-5 i Ja-6, Orlik, 1/100
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Święta prawda. Zwłaszcza w rozcięciach elementów, listkach itp.
A te modele troszeczkę tego mają.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024