FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-09-13 08:51  [R/G] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Po nie udanym Łosiu, czas na kolejny model, wybór padł na Miga-23 z Małego Modelarza z braku przedniej okładki nawet nie wiem jaki to nr. Stosuję w nim retusz czarną farbą, po doświadczeniach z Mirage F1c gdzie nie mogłem dobrać szarości, tu będzie czarny, zapraszam do relacji.



Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (28-10-13 13:31)

 
08-09-13 10:40  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do retuszu szarych i srebrnych modeli świetnie nadają się markery olejne. Jest dostępny kolor srebrny, rewelacyjna jakość. Cena takiego markera to ok.10zł.

--

Post zmieniony (08-09-13 10:40)

 
08-09-13 11:35  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zablo, kleisz model z numeru 4/78 MM. Tak właściwie , to nie jest model MiGa-23, tylko prototypu , egzemplarza z parady w Monino w 1967 roku. Bardzo uproszczony w stosunku do oryginału, ale klei się dobrze. Wiem, bo go kleiłem z MM 7/71.
Dużo lepszym modelem jest Mig-23 z TERPOLU.
Retuszuj krawędzie części jasnoszarą barwą, czarne krawędzie będą wyglądać kiepsko !
A co z Łosiem ? Odpuściłeś ?

 
08-09-13 11:46  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A po czym kolega "poznaje" rocznik? Jeżeli zablo nie wspomni o AIR-1 to jest '71.
Właśnie sobie oglądam i jedyna różnica na tylnej okładce jest z napisem "INDEX", ciężko tutaj stwierdzić, bo akurat ten fragment okładki przesłonił.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-09-13 13:39  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tutaj marker srebrny nic nie da, a wręcz popsuje efekt. Model jest szary nie srebrny. Tak jak ZbiG napisał ołówek. Ja jednak doradzam farbki plakatówki albo akwarele (no ja używam do retuszu akwarel malarskich dla plastyków, ale to inna bajka) takie dla dzieci do szkoły...mieszasz czarny i biały i już masz odpowiedni "szary", a niebieski się też dobierze z tych "podstawowych" farbek. Co do wydania modelu: Jak już napisał BeBe może to być rocznik '71 lub '78. Autor w każdym bądź razie Pan Bohdan Wasiak.
zablo1978 mogę Tobie za pewną dłuższą chwilę wkleić skan okładki i opis montażu jaki jest na tej stronie z rocznika '78 bo tą wycinankę posiadam.

 
08-09-13 22:16  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szczerze , to nie chce mi się zaglądać na dno półki w szafce i sprawdzać w rocznikach...ale wydaje mi się,że niebieski na obwolucie z MM 4/78 ( tam gdzie jest rysunek zestawieniowy ) jest ciemniejszy od tego z MM 7/71. A okładkę w MM 7/71 namalował Adam Werka.

 
08-09-13 23:11  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A okładkę w MM 4/78 również namalował Adam Werka. ;-P
Możemy się tak przekomarzać, też mi się już nie chce drugi raz opróżniać szafy. Niewątpliwie najważniejszą różnicą między obydwoma wydaniami jest z tyłu napis INDEX coś tam coś tam oraz dodatkowy model samolotu AIR-1.
Także Michał sam rozstrzygnie który to jest rocznik, a model wygląda jak model. Pamiętne zdjęcia z defilady... kto by pomyślał, że dolna "płetwa" się składa do lądowania. Moim zdaniem jak na tamte czasy model doskonale oddaje sylwetkę. Przez te Twoje relacje to sam się zabiorę z miłą chęcią do pocięcia swoich staruszków. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-09-13 07:46  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Fakt mój egzemplarz posiadał model Air-1, tylko go oddałem. zostało mi kilka kartek i części. Co do retuszu, tym razem posłucham starego wyjadacza, panie Zbig ołówek w tym modelu się sprawdził, dzięki za podpowiedź. Ja ze swojej strony dodaję kolejne fotki.



Pozdrawiam Michał.

 
09-09-13 10:55  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zablo, a nie wyraziłbyś chęci na zaposiadowywanie tego lepszego Miga-23 z Terpolu ? Widzę, że ładnie idzie Ci klejenie. Ja już nie mam czasu na zabranie się za ten model, a wart jest wykonania i relacji. No i to jest model, który odwzorowuje oryginał, ma nasze szachownice, a nie sowieckie gwiazdy....

 
10-09-13 12:56  Odp: [R] Mig-23 Mały Modelarz 1-33
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Model mogę napisać że nawet jest dość dobrze spasowany, poza małym mankamentem co widać na ostatnich fotkach, myślę że tą sprawą zajmie się jakaś łatka i troszkę farby. Kiedyś pamiętam że w modelach pana Wasiaka były dodawane zapasy koloru. Szkoda że w tym nie ma.




Ja tego miga z Terpolu kiedyś kleiłem i chyba się troszkę różnił od tego, reszty nie pamiętam, jak nabędę model to na pewno skleję , nie chowam po szufladach już modeli, wszystkie pójdą pod nóż.

Pozdrawiam Michał.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024