FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
07-09-13 10:42  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Te osłony to chyba od tego typu tzn. T34/76 ?



Pozdrawiam

 
07-09-13 13:21  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

To jest zadek od T34/85.Właśnie one miały trochę inne osłony rur wydechowych,a czy były spawane,czy kute,to tego nie wiem.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-09-13 13:42  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Od razu wiadomo, że Rysiu był na inscenizacji w "Sopotach".
Takie osłony spotkać także można, choć rzadko na niektórych wczesnych modelach, także z czasów wojny. Do jakiej konkretnej fabryki, czy do jakiego przedziału czasowego je przypisać to już tylko pewnie Jan wie.

teraz Off topic
Trzeba być uważnym bazując na pojazdach obecnie używanych przez rekonstruktorów, ten np , pokazany na zdjęciu ma z tylu korytko.
Po cóż ci one i czy gdziekolwiek indziej je znajdziecie? Otóż nie, to wersja rekonstruktorska, służąca pożarom po trafieniu. To koryto pełne jest ropy i odpalane elektrycznie w trakcie inscenizacji . Mamy ogień, mamy czarny dym i bezpieczny ograniczony pożar, a widz widzi co chce zobaczyć.



Uploaded with ImageShack.us

Post zmieniony (07-09-13 14:11)

 
07-09-13 14:11  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
JSJ   

Pierwsze pytanie, co wie pyro, skoro uznał za słuszne napisać o spawanych osłonach.
One raczej nie istniały, więc czekam na wskazanie, gdzie można na nie zwrócić uwagę.

Taki off-top prowokuje do tego, żeby napisać: O osłonach na czołgu z 43. jak w temacie istotna informacja może być taka, że były przedłużoną w górę wersją klasycznych, stosowanych szeroko do 42. osłon kutych (a raczej tłoczonych). Nie wiem, czy nawet model "Lenino" uwzględnia tę prawdę, mającą konkretne uzasadnienie w rozwoju.
Na zdjęciu są osłony w wariancie odlewanym, powstałym w uralskim skupisku fabryk (na 95% to patent z. 183). Nie jestem w stanie powiedzieć bez dokładniejszego dochodzenia, czy już w 42., czy w 43. roku, ale był stosowany i na "76", i na "85" - nawet na naszych kaczorach z Łabęd go spotykamy. Jednak na "85" jest zwykle dokładnie ten sam wariant tłoczony , który widzimy na sormowskim czołgu z 43. (nie mylić z modelem) lub wersja klasyczna w przypadku czołgów z Omska. Całkiem odrębna historyjka w całości tematu - osłony rur wydechowych w zależności od producenta i czasu.

Post zmieniony (07-09-13 14:27)

 
07-09-13 14:36  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To żeby temat osłon zakisić bardziej to jeszcze można dodać, że wczesne, klasyczne (w powszechnym mniemaniu) miały 6 śrub (pomnik z Gdańska), a póżniej 5 śrub mocujących.
Jan, a możesz robiąc opisy wstawiać zdjęciaz przykładami, zawsze to wprowadzi większe uporządkowanie i lepiej pozwoli wykorzystać Twoją wiedzę.
Dzięki z góry w imieniu Koleżanki i Kolegów ;-).

Edit
3 moje zdjęcia do dyskusji o odmianie 2 osłon rur wydechowych.



Post zmieniony (07-09-13 14:39)

 
07-09-13 14:57  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
JSJ   

Oj, Piter, może wystarczy tymczasem nie pisać rzeczy niestworzonych? :). Nie pięć, tylko osiem, w STZ wiosną - latem 42. A które niby miały sześć?
Dodam tu tyle, że w STZ takie było akurat przystosowanie do zmiany mocowania osłon - pierwotnie były na śruby wkręcane w gwinty w pancerzu, od 42. zmiana polegała na zastosowaniu śrub przelotowych, wkręcanych w klocki spawane do wewnętrznej strony płyty. Klocek w miejscu górnej śruby (nawet sam otwór przelotowy) kolidowałby z otworem na rurę, frezowanym skośnie do płyty.
To jest podpowiedź co do sensu tych spotykanych modyfikacji. Kto chce, bo ciekawy, jest w stanie wydedukować dużo sam. A ja coś nie mam głowy do twórczości dla sieci; z lenistwa, a także, acz nie tylko, z doświadczenia wskazującego, że to nieco daremny trud.

Post zmieniony (07-09-13 15:14)

 
07-09-13 16:47  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oczywiście masz rację, zapatrzyłem się na te 1 lub 2 u góry i uciekła mi najniższa para.
Czyli albo 7 albo 8 śrub być powinno w moim poście. Dzięki za czujność i korektę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-09-13 19:52  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Widzę,że temat rzeka odnośnie osłon.
Dziś ukończyłam wieżę i mam nadzieję,że wygląda przyzwoicie.Lufa skręcana na mokro,na dobranym pędzlu.Potem wkleiłam w środek kawałek papieru do drukarki,a na koniec zaglutowałam od środka i na zewnątrz.

Gotowy produkt fabryki Michoń.


Chyba wywiązałam się z zadania?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-09-13 20:05  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ta fabryka naprawdę wzorowo pracuję na swoją markę.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
07-09-13 20:06  Odp: [R]T34/76 1942 (GPM 2013)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Witam! Pięknie rzeźbisz T-34, tylko oglądać i podziwiać. Chciałbym zapytać czemu zdecydowałaś się na przerabianie wersji zimowej czołgu na polską, zamiast kupić i wykonać go w wersji "Lenino"?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024