FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-13 15:40  [P]Model czołgu dla początkującego?
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Jak w temacie, jako okrętowiec nie mam pojęcia co w gąsienicach skrzypi. Sprawa polega na tym, że właśnie wróciłem za spotkania z modelarzami plastikowymi i jeden z nich po obejrzeniu mojego papierzaka mocno się zainteresował budową czołgu z kartonu. Niestety nie ma on żadnego pojęcia o modelach z papieru (w Irlandii nie ma takiego czegoś). Tak więc model powinien być prosty, dobrze spasowany i jeżeli to możliwe to chociaż kawałek instrukcji po angielsku.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-09-13 16:10  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Proponowałbym model czołgu T 34 z Małego Modelarza. Model w sumie prosty a efektowny.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
28-09-13 16:15  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Nasze forum posiada w "szufladkach" bardzo fajny model czołgu . Polecam .

 
28-09-13 16:35  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli zdecydujesz się na jakiś konkretny czołg, mogę zrobić skrótową - ale wystarczającą - instrukcję po angielsku. Przyślij mi jedynie na mejla polską instrukcję.

 
28-09-13 16:41  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Poszukaj General Lee z SuperModel, kazdy go sklei , jest wrecz banalny, a wyglada ciekawie, budowa tak prosta ze instrukcja po ang. zbedna, z rysunkow sie domysli.

 
28-09-13 17:03  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Poszlem do magazynu sprawdzic, i czolg ktory mialem na mysli to General Grant, Super Model 1/97. Jak ktos nie robil wczesniej w kartonie to nie ma specjalnie sensu zeby sie zabieral za cos bradziej skomplikowanego , bo sie zniecheci. A pozatym WAK ma z ostatniej oferty czolgi dla poczatkujacych.

 
28-09-13 17:19  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wymieniony model jest na sklepie orlika za 16zl, za 25 jest z pro model ,ale trudniejszy nieco.

 
28-09-13 19:26  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Muzeum Powstania Warszawskiego sprzedaje bardzo uproszczony model Pantery , w skali 1:25, myślę że to odpowiedni model dla początkującego.

 
29-09-13 10:10  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ze swojej strony polecałbym japoński czołg pływający 2 KA-MI z Małego Modelarza (nr 8/1991). Aczkolwiek miej na uwadze, że nie jestem ekspertem od pancerki (liczba czołgów przeze mnie sklejonych nie przekroczyła jeszcze 10).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
29-09-13 15:49  Odp: [P]Model czołgu dla początkującego?
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za pomysły. Przyznam, że T-34 jest mi najlepiej znanym tematem i faktycznie jest prosty i układ napędowy jest nieskomplikowany. Tylko który dokładnie numer MM jest tym naj...? Bo wydań było kilka. Grant wygląda ciekawie, poślę mu obie propozycje i niech wybiera. Jedyne co mnie martwi to rozmiar gotowego modelu. Ja ktoś sklejał modele wielkości telefonu komórkowego i teraz zacznie taki duży model to może być różnie. A macie jakiś pomysł na coś prostego i nie dużego. Dzięki propozycji kolegi Akra instrukcję po angielsku możemy sobie odpuścić. Przy okazji wielkie dzięki za tą ofertę.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024