FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
08-10-15 19:17  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A widzisz, takie przedstawienie zupełnie zmienia postać rzeczy.

Najpierw pokazałeś sklejony kadłub z notką, że się da!!!
Nieprawda !!!
Da się, ale po zmianach które wprowadziłeś w szkielecie.
Na oryginalnym się nie da!
Darecki - po co to?? Przecież jeszcze bardziej się kompromitujesz.
Po tej "zagrywce", przybędzie Ci nowych wrogów.
Chcesz być traktowany poważnie - traktuj tak nas.

Cofam zwrot honoru :-)

Wiedząc, że poszycia braknie, po prostu skróciłeś szkielet !!!

Ale zostawmy to już i idźmy dalej.
Ja nie z tych co będą bić pianę dla samej piany i dlatego jak napisałem masz szczęście, że trafiło na mnie.
Nie zależy mi, aby Cię jeszcze bardziej gnębić, bo swoje już dostałeś i pewnie jeszcze dostaniesz.
Mimo Twojego zachowania, chcę pomóc.
Jest problem i trzeba go rozwiązać, a nie kurczowo robić minę do złej gry jeszcze bardziej się pogrążając.

Powtórzę - wiedząc, że poszycia braknie, skróciłeś szkielet.

W porządku, jest to jakieś rozwiązanie, choć oczywiście sam wiesz, że pociągnie to w dalszej budowie pewnie jakieś spore (bynajmniej nie minimalne) reperkusje, typu trzeba będzie skrócić pokład lotniczy (rozjedzie się kamuflaż), pewnie jakieś pomosty będą za długie itp na razie nieprzewidywalne rzeczy. To się tak łatwo pisze: 2-3 mm. Milimetr w tę, milimetr w tę i już coś dalej nie przypasi. To pewne na 100%.

Nie mówiąc już o tym, że to już nie będzie ZUIHO w skali 1/200... ale to pewnie najmniejszy (nie dla wszystkich z pewnością) problem.

Żeby nie było, że tylko krytykuję i wytykam błędy, to najlepszym wyjściem byłoby zaprojektowanie jeszcze raz poszycia (wydłużenie segmentów dna o te nieszczęsne 0,5 mm) i wydrukowanie go na nowo. Ale wtedy trzeba wydrukować wszystkie detale pokryte czerwonym kolorem dna, aby nie było różnic w odcieniach. A to już jest decyzja wydawcy Łukasza.

Na swoim rysunku pokazałeś tez kolejne niedociągnięcia w szkielecie - to dobrze.
Dokładnie brakuje tych wycięć co pokazałeś. To łatwe do naprawienia.

Niestety, obawiam się że skrócenie szkieletu spowoduje późniejsze problemy, ale ja już tego nie doświadczę, bo mój kadłub ma poprawną długość :-)

--

Post zmieniony (08-10-15 19:35)

 
08-10-15 19:37  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak dla mnie szkielet do poprawki. Zestawy laserowe można poprawić. Potrzeba errata dla sklejaczy w standardzie.

A w ogóle to co Wy w tym Answerze macie z tym za długim szkieletem? :)

--

Post zmieniony (08-10-15 19:46)

 
08-10-15 19:53  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Raziel: to nie szkielet jest za długi, to dno za krótkie.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
08-10-15 19:59  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:) zależy jak na to spojrzeć :) Patrzę na poprawki wprowadzone przez Dareckiego. Cięty był szkielet. Tu o 1,5mm, tam o 3mm. Jeśli to wystarczy do poprawnego spasowania dna i burt no to nie ma co ingerować w poszycie. Ale jeśli np.: na każdej oklejce dna brakuje po powiedzmy 0,5mm no to jest problem. Łatwiej skrócić szkielet i ewentualnie pokład niż drukować całe poszycie od nowa. Ja bym tak zrobił.

--

Post zmieniony (08-10-15 20:00)

 
08-10-15 20:00  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dodrukować całe poszycie można, tylko dopiero po analizie czy nie wpłynie to na inne elementy. Dlatego poczekajmy jeszcze chwilę z decyzją.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
08-10-15 23:45  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

To w jakiej skali jest w koncu model ?
Jak bylo cos okolo 1:205 to moze teraz bedzie okolo 1:200 ?

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
09-10-15 08:29  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Do wydawcy i innych wydawców tez. Zamiast drukować specjalnie rezerwę, to np tam gdzie są części poszycia dna dać dwustronny druk, lub kontury poszycia na barwionym kolorze tak żeby kolor poszycia wychodził za linie cięcia.
Zaletą jest to, ze nie wystąpi przesunięcie kolorów jak miało to miejsce w 1 wydaniu miga 23

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-10-15 08:36  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Darecki - odrobina skromności jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;-)

Jak widzę tu nie chodzi wcale o model a o projektanta...
Panowie projektanci wpadli w panikę...
zmieszać z błotem żeby więcej się nie wychylał...

No i to pisanie o sobie w 3 osobie...

Na płycie jest OK, gdzieś tam kiedyś też było dobrze...
Ale żeby poskładać wydrukowany model musiałeś docinać, czyli nie jest OK.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
09-10-15 08:56  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bizon, gdzieś takie rozwiązanie widziałem, jest bardzo dobre. Wadą jest to, że trzeba każdą część w zasadzie dwa razy wycinać. Raz z naddatkiem, zachowawczo i po przymierzeniu do szkieletu drugi raz, do linii cięcia, z ewentualnym potrzebnym nadmiarem.

Tak czy owak, bardzo dobre rozwiązanie.

 
09-10-15 09:22  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Greg77   

Darecki nie przesadzaj.
Ja osobiście winą za wypuszczenie 3 (Ise,Kongo,Zuiho) gniotów obarczam wydawnictwo Answer. Wypuścili nieprzetestowane modele i teraz wypadałoby im je zwrócić i domagać się odszkodowania za "straty moralne". Szkoda na nie nerwów.
Model testowany przez projektanta to dla mnie model nieprzetestowany. Projektant zna swój projekt za dobrze i może nie zwrócić uwagi na wiele spraw. Uważam, że dobrym zwyczajem jest testowanie modeli przez kogoś innego. Jakieś odstępstwo od tego mogę dopuścić w sytuacji gdy projektant prowadzi relację z projektowania,testowania modelu.
Cieszę się Darecki że odpowiadasz na zadane pytania, czy też zarzuty. Czy tematów nikt by się nie podjął?? Nie wydaje mi się - raczej Answer chciał uprzedzić konkurencję i jak sam powiedziałeś wyciągnął z szuflady projekty sprzed kilku lat. Tyle , że przez te lata zmieniły się trochę standardy wydawania i projektowania modeli. Trzeba było te modele przetestować i przeedytować. A tak 3 wielkie gnioty, które wykańczają nerwowo kolejnych modelarzy. Dobrze, że Syjek podjął się sklejania na Forum - będzie można wyciągnąć jakąś naukę. Ty opisałeś jak skorygować projekt. A ile modeli wylądowało w koszu??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024