FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-08-13 22:59  [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Witam Wszystkich forumowiczów. Dzisiaj chcę pokazać, jak wykonać kołpaki śmigieł z papieru. Wcześniej wykonałem je z wycinanki,

ale stwierdziłem, że są zbyt kanciaste i postanowiłem zrobić je od nowa, metodą, która dawno chodziła mi po głowie. Wziąłem więc serpentynę,

zwinąłem ciasno w walec na średnicę „d” naszego kołpaka i zabezpieczyłem gumką, aby się to nie rozwijało.

Następnie „wypchnąłem” palcem środek walca, obracając ściskałem go jednocześnie, aż uzyskałem pożądany efekt.



Można się posłużyć jakimś przedmiotem zbliżonym kształtem do kołpaka. Jak mamy już zrobiony jeden kołpak, to jest prościej – wystarczy „wepchnąć” go w walec, trochę poprawić i gotowy (na tym etapie). Jeśli nam nie pasuje, to co uzyskaliśmy, można ścisnąć walec i zacząć od początku.

Naniosłem cyjanopan tak, jak to widać na zdjęciu.

Zeszlifowałem powstałe „schodki” drobnym papierem ściernym wzdłuż osi symetrii kołpaka. Tutaj cyjanopan ma za zadanie trzymać kształt i ułatwić szlifowanie. Naniosłem drugi raz klej i oszlifowałem.

Następnie odciąłem tylną część. Jest to najgorszy etap, ponieważ trzeba uważać, żeby się nie skaleczyć i nie zdeformował się nam kształt kołpaka.

Potem szlifowałem na grubym papierze ściernym, nasączyłem cyjanopanem i wykonałem wgłębienie, by móc osadzić wał śmigła.

Tutaj porównanie kołpaka zrobionego z wycinanki i zrobionego moją metodą.

Dodatkowo dokleiłem tekturowe krążki z otworami na wały śmigieł

Cyjanopan i szlifowanie. Ułatwiło to wycentrowanie kołpaka i wału.
Po sklejeniu w całość pomalowałem czarnym matowym Humbrolem.

Tu przykład wypchnięcia końcem skalpela z Olfy i czubkiem długopisu.

Tą metodą można zrobić głowice bomb, rakiet, torped, kołpaków śmigieł, piasty śrub okrętowych, przednią część pierścienia Townenda i innych.

Post zmieniony (14-07-19 22:52)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
som11 5742 04-08-13 22:59
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
Ramm 486 04-08-13 23:13
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
OSTOJA 387 04-08-13 23:20
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
Alski 364 05-08-13 07:29
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
*Paulos* 378 05-08-13 08:32
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
Akra 466 05-08-13 17:55
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
*Paulos* 465 05-08-13 21:00
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
som11 427 06-08-13 00:49
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
Akra 359 06-08-13 14:22
 Odp: [Technika] Wykonanie kołpaków śmigieł z papieru  nowe
Majkel 91 333 06-08-13 14:54

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024