FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-08-13 17:07  [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Witam wszystkich serdecznie.
Prace dobiegły końca,jeszcze farba schnie na masztach.Pora przedstawić moje kolejne dzieło.Jest to wszystkim dobrze znana rosyjska kanonierka Koriejec.Uczestnik bitwy pod Czemulpo 1904 roku.Jak dobrze wiemy Wariag bił się krwawo natomiast kanonierka z racji swojego wieku i słabego uzbrojenia raczej bardziej przeszkadzała niż wspomagała Wariaga.Chociaż jak podaje Józef Dyskant artylerzystą z Koriejca udało się uszkodzić krążownik Takachiho.Swój żywot zakończyła tego samego dnia tj 9 lutego 1904 wysadzona w powietrze o godz.15:55.
Zdjećie okładki:
O modelu:sądziłem ze z racji wielkości będzie to prosty i rozrywkowy model,strasznie się myliłem,bardzo mało rysunków,opisy w języku polski nie pomagają praktycznie wcale,a już dojść do tego czy kanonierka miała dwie śruby czy jedną oraz w jakim malowaniu wypłynęła 9 lutego 1904 roku to zadanie nierealne.Mordowałem się niemiłosiernie z żaglami(pierwsze moje spotkanie z nimi)Naciągi w 50% robiłem z domysłu.Jestem w miarę zadowolony z efektu;-)
Ocenę pozostawiam wam,liczę na konstruktywną krytykę...
A tu ciekawostka,odznaczenie za Wojnę rosyjsko-japońską
Pozdrawiam wszystki serdecznie

--

 
03-08-13 18:32  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie wykonany model b.ciekawej jednostki. Temat niszowy i jest co oglądać! Gratulacje !

 
03-08-13 19:06  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Edekyogi 

 

No to mamy na forum dwa Koriejce:
- biały cyrylusa: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=217014&t=217014&filtr=0&page=1
- czarny - twój.
Oba fajne, mające w sobie tego "cosia" no i zrobione z duszą.
Również gratulacje ode mnie!

Post zmieniony (03-08-13 19:07)

 
03-08-13 21:22  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model naprawdę robi gigantyczne wrażenie. Pozdr.
Marcin

 
03-08-13 23:51  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Piękny "parochod" pod żaglami. Wyrazy uznania! :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
04-08-13 00:32  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Dziękuje za tak miłe słowa;-)ja nie jestem z paro-żaglowca do końca zadowolony.Robiłem go w czarnej szacie bo to szata wojenna ale zdjęcia pokazują ze kanonierka idąc za Wariagiem jest biała:-/ staram się być fanem tego okresu a dałem ciała z kolorystyką.No cóż Car miał troszkę tych okrętów i flot postaram się być bardziej dokładny;)

 
04-08-13 13:13  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Skleiłeś go świetnie. Czysto i dokładnie. Bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-08-13 21:57  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ewidentnie fajny modelik Ci wyszedł, bardzo "dynamiczny". Podoba mi się :-)
pzdr

 
04-08-13 22:58  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Dziękuję bardzo:-) Na pochylni już jest flagowy pancernik adm.Stepana Osipovicha Makarova z okresu walk o Port Artur

 
05-08-13 07:28  Odp: [G] Rosyjska kanonierka Koriejec
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota! Aż miło popatrzeć :-)

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024