FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-07-13 19:49  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W obecnej sytuacji radziłbym Ci zakup nowej wycinanki. Najwyżej będziesz miał duży zapas koloru i dodatkowych częsci. Z tym kadłubem już nic nie da się zrobić. W burtach i dnie masz potężne szpary, ponadto burty i pokład są powyginane. Podejrzewam, że pokład podklejałeś Wikolem, który widzę na ostatnim zdjęciu. Jest to klej wodny i prawdopodobnie jest odpowiedzialny za pofałdowanie pokładu. Do takich rzeczy ja używam kleju Universal Classic Pattex . Poza tym rufowe oklejki burt przykleiłeś odwrotnie. Lewa na prawej burcie, a prawa na lewej. Na ostatnim zdjęciu widać, że nie pasują linie podziału blach, czarny pas na linii wodnej i szerokość oklejek w miejscu łączenia z oklejką dziobową.
O retuszu już wiesz. To podstawa dobrego wyglądu modelu.
Kolejna ważna rzecz, to cierpliwość. Nie spiesz się. Wycinaj powoli i dokładnie. Zanim przykleisz element, przymierz go i ewentualnie dotnij. Potem znów przymierz. Przyklej dopiero, gdy będzie pasował.
To tyle ode mnie.
Życzę powodzenia w budowie i przede wszystkim, żebyś nie zraził się do tego pięknego hobby.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-07-13 20:17  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Do odważnych świat należy i nie od razu Kraków zbudowano jak mówią - zacząłeś to ciągnij dalej i skończ. Potraktuj ten model jako poletko doświadczalne, Retusz, kleje, technika co i jak itp.itd - wszystkiego można się nauczyć. Przeglądaj relacje "okrętowców", zaglądaj do Działu - Technika i pytaj a koledzy na pewno udzielą Ci porad.
Pozdrawiam
PS - zdjęcia rób na jednolitym tle bez dodatkowych przedmiotów w tle.

 
23-07-13 21:04  No Subject
Left Eye   

--

Post zmieniony (19-03-17 20:56)

 
24-07-13 22:04  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
Extra Model   

Po prostu sklej model jak umiesz i nie kupuj nowej wycinanki.
Nawet jeżeli ktoś swoimi słowami krytyki zechce cię zdołować to nie czytaj tych bredni tylko wyłącz kompa i zabieraj się do klejenia.
Najlepiej czytaj porady przeznaczone dla początkujących a nie dla zaawansowanych.
Jakby ci nie wyszedł ten model to i tak będziesz z niego zadowolony a to jest najważniejsze.
Powodzenia!

 
24-07-13 22:05  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
Paweł 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Przez cały czas piszesz, że go ukończysz, że masz dużo samozaparcia itd a teraz czytam wpis, że jednak w 80%.
Koledzy radzili wybierz coś łatwiejszego i mówili słusznie ja też popełniłem ten błąd i mało się nie zraziłem do modelarstwa.
Teraz kleję stosunkowo proste okręty podwodne które sprawiają mi wiele radości.
Tobie też tak radzę. Odstaw go na jakiś czas posklejaj łatwiejsze dojdziesz do wprawy to go nie dokończysz jak będziesz widział różnice w sklejaniu (miałem tak samo).

 
24-07-13 22:22  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
kari   

... nie ma to jak zacząć z wysokiego C ;-)

"... każdy sklejać może , trochę lepiej lub trochę gorzej i ... że nie o to chodzi jak co komu wychodzi ..." ;-)
------------------------------------------------------------------------------------

 
24-07-13 23:57  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolego Mini, rozumiem, że pijesz do mnie.
Otóż wyjaśniam. W żadnym wypadku nie miałem zamiaru zdołować Ducha i mam nadzieję, że on tego tak nie odebrał. W swoim pierwszym poście poprosił o porady, ''co robić aby lepiej go robić'', więc krótko napisałem jakie błędy popełnił.
Poza tym, napisałem o kleju, retuszu i cierpliwości. Nie sądzisz chyba, że są to porady dla zaawansowanych?
I jeszcze jedno. Jestem przekonany, że Duch nie będzie zadowolony z tego modelu jeśli go skończy. Jeżeli posłucha naszych rad, to z każdym elementem poziom jego prac będzie wzrastał i w pewnym momencie zauważy, że kadłub odstaje jakościowo od reszty modelu i wtedy będzie żałował, że nie kupił drugiej wycinanki. Tym bardziej, że podobno bardzo mu na tym modelu zależy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-07-13 07:31  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dokładnie Duch jak mówi Mini. Klej i nabieraj wprawy. Wielu jest tutaj takich co już zapomnieli o swoich początkach w modelarstwie i tylko każdemu co zaczyna sugerują zostawienie danego modelu bo za trudny, bo źle, bo to, bo tamto... Tyko że tacy ludzie nie zdają sobie sprawy że to jest umierające hobby i zamiast zniechęcać (a słowa: nie rób bo nie dasz rady - to jest zniechęcanie) powinni raczej zachęcać do kontynuowania.

Oczywiście opinie że model jest na wstęp za trudny są po części trafne ale zawsze wybór jest po stronie modelarza. Okręty same w sobie to dział najtrudniejszy w modelarstwie ze względu na duże nagromadzenie drobnych elementów.

Moje pierwsze modele też nie były najlepsze. Ale dzięki temu nabrałem doświadczenia.
O tyle miałem to szczęście że mój tato już wiele lat kleił i mi podpowiadał co robić. Ale nigdy nie wybierał ani nie odradzał sklejenia modelu nawet jeśli był trudny. Skoro się napaliłem to mnie w tym wspierał. Gdyby tego nie robił zraziłby mnie tylko do tego hobby.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (25-07-13 08:25)

 
25-07-13 08:24  No Subject
Left Eye   

--

Post zmieniony (19-03-17 20:57)

 
25-07-13 08:27  Odp: [Relacja] Mój pierwszy model USS England 1:200 od WAK
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Zdrowie najważniejsze a klejenie ma tylko sprawiać radość. Powodzenia i w jednym i drugim.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024