FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-02-20 12:13  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
karlos   

Ok dzięki za informację

 
07-06-20 11:18  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
ojciecmajster   

Skleiłem swój pierwszy model po 25 latach przerwy. Izolacja w domu wygrzebała z mojego mózgu chęć sklejenia jakiegoś modelu. Chciałbym go teraz zaimpregnować czymś. Natknąłem się właśnie na ten wątek z kaponem. Sporo osób widzę, że smaruje tym arkusze przed sklejeniem. Jakie są tego zalety? Czy po malowaniu lakierem papier daje się tak samo łatwo formować? Rurki, zagięcia? Nie pęka potem papier w miejscach zgięć o 180`? A co po sklejeniu? Impregnujecie je ponownie czymś?
Wracając do mojego pytania, czym najlepiej zaimpregnować model kartonowy po sklejeniu? Arkusze nie były impregnowane. Czy kapon również się nada?
PS/


dzieki za odpowiedz

Post zmieniony (08-06-20 14:00)

 
26-06-20 10:08  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Cieciek   

Witam

Postanowiłem po raz pierwszy zakaponować model przed sklejaniem. Przeczytałem o tym chyba wszystkie wątki na tym forum i kilku innych, więc pytań, czym to robić, nie będzie :) Użyłem Kaponu Super Polifarbu Dębica, nie rozcieńczałem, jednokrotnie kaponowałem pędzlem obie strony.

Mam pytanie do trwałości takich modeli, a szczególnie łączeń na styk, gdzie wąską krawędź kartonu (wyciętą nożyczkami/nożykiem) kleimy do zakaponowanej powierzchni. Próbowałem trzema klejami Pattexa (classic, transparent i wikolowatym). Najmocniej trzyma transparent, ale i ta spoina dość łatwo puściła, część dało się oderwać po kilku godzinach bez problemu, a na powierzchni, do której część był przyklejona nie ma żadnego śladu.

Z jednej strony to zaleta, bo w dowolnej chwili możemy skorygować, jeśli coś okaże się nie tak, z drugiej strony mam obawy, czy np. po kilku latach model się nie rozpadnie. W sumie nic nie znalazłem na temat tego, że Wasze zakoponowane modele puszczają, więc pewnie nie puszczają, ale dość spora łatwość z jaką przyklejona część odpada od modelu trochę mnie niepokoi. Czy coś poknociłem?

 
30-06-20 21:51  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zawsze caponuję arkusze przed sklejeniem. Jednostronnie, tylko zadrukowaną stronę. Nakładam jedną warstwę przy pomocy wałka malarskiego typu gąbka (nadaje się do jednorazowego i krótkiego użytku, potem puchnie i się rozwala). Nie widzę przeciwwskazań do klejenia potem BCG, znaczną większość modelu sklejam tym klejem i nie zaobserwowałem negatywnych skutków zastosowania caponu.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-07-20 07:09  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Sklejacz   

Ja ostatnio kaponowalem jednym wałkiem 5cm gąbka 3x18 arkuszy a3 i pewnie dałoby rade więcej bez jego uszkodzeń. 2 razy w poprzek i 2 razy wzdłuż arkusza. Wystarcza jedno namoczenie walka. Tez jednostronnie po stronie druku

--

Post zmieniony (01-07-20 08:59)

 
29-11-20 04:39  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Grzechas   

Witam,
Po latach przerwy postanowilem wrocic do modelarstwa. Mieszkam w Stanach Zjednoczonych i nie mozna tutaj dostac Caponu wiec kupilem lakier nitorcellulozowy do zabezpieczania gitar. Ma te same wlasciwosci co Capon dla zainteresowanych mieszkajacych zagranica. Jest mnostwo roznych opcji na Ebayu. Na rozgrzewke wzialem Graafa Spee z GPMu, polakierowalem arkusze, nierozcieczonym produktem z dwoch stron. Smierdzi to niemilosiernie, pospiech, troche za grube warstwy i problem. Polowa jednego z arkuszy podczas schniecia przylepila mi sie do tektury, na ktorej ten arkusz sobie lezakowal. Czy ktos z forumowiczow mial podobny problem? Czy jest jakas mozliwosc oderwania tego od tektury? Rozwazalem polozenia kolejnej warstwy Caponu ale z tego co czytam, Capon nie rozpuszcza Caponu. Mam obawy uzyc rozpuszczalnik Nitro, zeby nie rozpuscil farby.
Pozdrawiam!

--

 
29-11-20 14:29  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kiedyś rozcienczalem capon rozpuszczalnikiem nitro i wszystko było ok. Moim zdaniem śmiało próbuj. Może najpierw na wregach i jak się nic nie stanie to później na reszcie.

 
30-11-20 10:05  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no to chyba terpentyną trzeba spróbować ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
30-11-20 11:10  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ktoś Caponował 2x. Jeśli tak to po jakim czasie? Czy po całkowitym wyschnięciu pierwszego caponowania?

--

Post zmieniony (30-11-20 13:27)

 
30-11-20 11:30  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ja tam nie czekam nie wiadomo ile, wysycha i się nie lepi do paluchów, no to wio z drugą warstwą, trzeciej jeszcze nie nakładałem, bo wg mnie, dwie wystarczą ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-12-20 14:26  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Grzechas   

Nasaczylem arkusz i tekture rozpuszczalnikiem nitro i ladnie odeszlo. Dzieki! Kleje dalej...

 
21-01-21 09:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Koledzy potrzebuję pomocy.
Chciałbym skleić model w standardzie bez malowania z wyjątkiem retuszu. Model Answer druk cyfrowy. Po zagięciu i cięciu farba delikatnie się kruszy. Próbowałem areografem lakierem akrylowym Vallejo PREMIUM AIRBRUSH COLOR - Lakier bezbarwny - MATOWY. Mierny skutek słabo się trzyma.
Capon raczej odpada? Chyba że jest jakiś w sprayu i ktoś testował? Chciałem zakupić jakiś lakier przetestowany przez Was. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Adam

Post zmieniony (21-01-21 09:05)

 
21-01-21 10:11  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

Adam - możesz użyć caponu, nakładając go pędzlem lub natryskowo. Stosowanie lakierów bezbarwnych nie ma sensu ponieważ nie wnikają w strukturę papiery i druku cyfrowego. Przy czym trzeba pamiętać, aby w przypadku użycia pędzla, nie wcierać zbyt mocno bo rozpuści cyfrę. Sam tak robię i nie mam problemu z ich cyfra ;) warto popróbować na jakimś fragmencie, który będzie później odpadem.

 
21-01-21 10:59  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Aras. Super wiadomość:).

 
21-01-21 11:03  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Krzysztof1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kapon na cyfrę - wszystko się rozmaże. :((((((((((( nie polecam

 
21-01-21 11:17  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Też myślałem, że żadna cyfra nie da rady z caponem. Aras napisał, że testował więc jest szansa.

 
21-01-21 12:22  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja ostatnio testowo caponowałem druk cyfrowy i poza tym, że zyskał połysk to znacząco też się wzmocnił choć dalej jest nieporównywalnie słabszy niż offset.

 
21-01-21 13:23  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

W sobotę wybiorę się do garażu oddalonego od domu:) i przetestuję. Napiszę czy się udało.

 
21-01-21 15:33  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

Osoby korzystające z fb miały okazję zobaczyć na grupie Kartonowe Smaczki jak kilka osób (w tym ja) testowały różne odmia ny druku cyfrowego. Jeżeli ktoś obawia się rozmycia druku, to polecam popróbować z pistoletem do malowania, ale wtedy trzeba capon odpowienio rozcieńczyć i nałożyć kilka cienkich warstw. Zabezpieczenie cyfry Answera powoduje jego zmatowienie oraz utwardzenie. Ja osobiście korzystam z z Caponu firmy Domalux(obecnie Drewnochron).
Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu mailowego: aras49@gmail.com ;)

 
21-01-21 15:41  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Chętnie poczytam, jeżeli to nie kłopot wstaw proszę linka do fb.

 
21-01-21 15:54  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

https://facebook.com/groups/1756477727956502/permalink/3552942958309961/?anchor_composer=false&ref=m_notif¬if_t=group_comment_mention

Po dołączeniu do grupy, polecam skorzystać z wyszukiwarki. Na hasło "capon" wyskakują odpowiednie wątki tematyczne.

Post zmieniony (21-01-21 19:26)

 
19-02-21 20:38  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Vin cent   

Kupiłem ten lakier i wygląda na świetny końcowy, do zabezpieczenia gotowego modelu. Atomizacja farby przy przyciśnięciu przycisku działa prawie jak w aerografie z większą dyszą 0,5-0,8mm . Lakier oparty na polimetakrylanach dosyć intensywnie śmierdzi przy aplikacji po zaschnięciu które trwa szybko, dosłownie kilkanaście minut zapach ustaje . Super sprawa. Nie wiem jak to się nadaje do "kaponowania" . Nie testowałem na cyfrowym wydruku ale moze byc kłopot . Do Offsetu rewelka
https://www.chematic.com.pl/pl/p/Chematic-Lakier-do-modeli-kartonowych/2780

Post zmieniony (19-02-21 20:40)

 
20-02-21 10:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Zeus12345   

Witam

ze względu że nie mogę zatruwać sąsiadów w bloku i siebie zakupiłem lakier ten zaleta nie śmierdzi :)

https://allegro.pl/oferta/altax-lakier-szybkoschnacy-do-wnetrz-0-75l-polmat-10031462551?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemys%C5%82&ev_adgr=Budownictwo&gclid=CjwKCAiAg8OBBhA8EiwAlKw3kr_om5rARyzKkhaEK0ywBG5qO7f93mfH7D565eo7LaUumJ7T2y2XCBoCNJwQAvD_BwE

najlepiej nakładać wałkiem z gąbkom cienką warstwę .zależy od modelu jak jest cienki papier to tylko po stronie druku jak jest na twardym papierze to z 2 stron :)

 
20-02-21 14:54  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
ANDSZY   

Nie zniekształca kartonu?Jak reaguje z drukiem cyfrowym?

 
20-02-21 15:52  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Zeus12345   

ANDSZY -karton jest mięki jak model jest na cienkim kartonie(miałem samolot bf 110 mpm) a druk cyfrowy nie wiem bo takich modeli nie posiadam.
Zaleta szybko schnie tylko trzeba uważać na kurz i żeby na wałek nic się nie dostało lakier Altax jest na bazie akrylu :)
Bez rozcieńczania nakładamy wałkiem cienkie warstwy z obu stron nie pędzlem bo będą widoczne smugi na modelu których się nie usunie :)

Post zmieniony (20-02-21 19:23)

 
20-02-21 17:24  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czy chodzi ci o wiele kusz czy o zwykły kurz ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-21 15:26  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Obiecałem ostatnio, że dam znać jak wyszło caponowanie cyfry Answera. Spadł śnieg przyszły mrozy i dopiero w dniu wczorajszym udało mi się zaimpregnować arkusze. Sukces!!! Zgodnie z zaleceniami Arka, nie żałowałem caponu. Szerokim pędzlem rozprowadziłem capon po arkuszach i zostawiłem aby arkusz nasiąkł. Po wstępnym wyschnięciu powiesiłem do schnięcia. Na jednym arkuszu zrobił mi się delikatny zaciek. Prawdopodobnie capon nie zdążył wsiąknąć przed powieszeniem.
Cyfra wymaga więcej ostrożności, ale można zaimpregnować caponem. Być może nie wszystkie. Answer przeszedł test.

Pozdrawia Adam

 
28-02-21 19:07  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Bonthyc 

 

Adam - capon oczywiście prosto z puchy? Tzn bez rozcieńczania z nitro.

Edit:
Tak w ogóle - czy capon ulega przeterminowaniu? Na puszce jest niby nabita data ważności ale tak na logikę to chyba niema co się tam popsuć? Zwłaszcza jeśli puszka jest szczelnie zamykana. Czy jest może na forum ktoś impregnował takim "przeterminowanym" caponem? Sam mam puszkę której kończy się ważność i przy moim tempie/czasie który mogę przeznaczyć na klejenie raczej nie mam szans wykończyć jej przed terminem.

Post zmieniony (28-02-21 19:45)

 
28-02-21 21:13  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak prosto z puchy. W sobotę zrobiłem akcję impregnacji. Dwie wycinanki z dodatkami laserowymi i kartony do podklejania. Zużyłem prawie dwa litry caponu.

 
01-03-21 06:59  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

to musiały być naprawdę duże wycinanki, ja na cały pancernik 1:200 nie jestem w stanie nawet pół litra wcisnąć: ]

 
01-03-21 07:31  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
CardShipModelist   

Ja z litra zaipregnowalem Bismarcka California West Wirginie King Georga Fuso Maya i 2 x takao
walek 100mm, capon prosto z puszki. Super micro leciutki połysk. 15 minut i wycinanki składam i nic się nie klei.

Post zmieniony (01-03-21 07:33)

 
01-03-21 17:27  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Większość caponu pochłonęły dodatki laserowe i tektura.
Gruby karton mocno pił. Może przesadziłem. Nie żałowałem caponu pod kątem szlifowania. CA bardzo mnie uczula.

 
01-03-21 17:37  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Bonthyc 

 

Caponujesz tekturę? Co to daje? Nie pyli tak po zalaniu CA podczas szlifowania?

 
01-03-21 18:22  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Elementy wycięte laserowo będą malowane i szlifowane (ostoja, koła, szprychy). Chciałem również przeszlifować aby pozbyć się "włosków". Karton zaimpregnowałem przy okazji testu druku cyfrowego. Szukam alternatywy dla CA, może nie w 100%, ale w znacznej większości. Testowalem również paraloid B72 (żywica którą rozpuszczam w acetonie technicznym). Mogę uzyskać określony roztwór. W zależności jaka będzie dalsza obróbka.
Myślę, że połączenie tych dwóch technik pomoże mi unikać CA.
Niestety odchorowuję pracę z CA :( mocno podrażnia mi błonę śluzową nosa.

 
01-03-21 18:52  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zacaponowana tektura piwna lepiej znosi traktowanie jej papierem ściernym. W Saetti wszystkie elementy laserowe miały kąpiel w caponie. Nie powiem, że pyli mniej, pyli inaczej i obrabia się szybiciej niż po nasączaniu CA. Kiedy natomiast mam do zrobienia jakąś drobnicę i caponowanie tektury piwnej ani introligatoriskiej (szarej) nie pomaga bo materia się rozpada przy obróbce, to elementy robię z HIPSu. Też mam uczulenie na CA i cały czas testuje nowe rozwiązania.

 
01-03-21 19:22  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj w klubie :), jeżeli nie próbowałeś paraloidu to koniecznie spróbuj. Można uczynić karton bardzo sztywnym do szlifowania a później zwilżając acetonem dalej formować. Aceton odparuje a element pozostanie w uformowanym kształcie. Jest jeszcze jedna zaleta. Można impregnować pojedyńcze części na bieżąco. Zapach nie jest tak uciążliwy. Nie odważyłbym się otworzyć puszki z caponem w domu.

 
23-08-21 11:13  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
lacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do zabezpieczania się, to mam 4 uwagi/obserwacje
a) usuwamy nie tyle zapach tylko VOC (lotne substancje organiczne), większość nie jest "trująca", część jest bezwonne ale przy dłuższym wdychaniu mogą powodować problemy ze zdrowiem (np. nowotwór). Przykładem niech będzie cała historia o formaldehydzie w meblach. Formaldehyd jest rakotwórczy i go "czuć", ale w dużych stężeniach, a stężenia o których mowa przy okazji robienia mebli są dużo mniejsze.

b) usuwanie oparów, czyli najlepiej na świeżym powietrzu, jak się nie da to przy otwartym oknie + wiatrak. W zamkniętym pomieszczeniu można mieć pochłaniacz z filtrem węglowym, ale taki markowy to kilka tys kosztuje. Np taki: https://weller.com.pl/en_US/p/Zero-Smog-2-Fume-extraction-unit-for-Adhesive-fumes/3174 . Taki fume extractor mam w pracy i to działa, ale i tak trzeba mieć b.

c) ochrona osobista, czyli np maska 3M z pochłaniaczem A1 lub A2. Taka maska sprawia, że choćby nie wiadomo jak śmierdzizało w pomieszczeniu, to wewnątrz maski nie czuć nic. Przy czym "nic" oznacza naprawdę nic, a nie że "mało śmierdzi". Komplet pochłaniaczy wystarcza zwykle na kilka h pracy. Potem się je wyrzuca i kupuje nowe. Konkretnie to polecam półmaskę.

d) wszystko co śmierdzi daję do piwnicy do wywietrzenia (czasem to trwa kilka dni, ale na ogół to nie jest problem, bo sesje wolnego czasu zdarzają mi się rzadziej).

Ja mam politykę ewentualnie małego smrodzenia w domu przy otwartym oknie i zamkniętych drzwiach (dzieci) (czyli max na co sobie pozwalam to UHU Alleskleber). Wszystko inne robię w małej piwnicy no i w masce.

No i warto czytać karty charakterystyki kupowanych produktów. Najbardziej zjadliwe warto trzymać w piwnicy.


Ale też nie ma co popadać w paranoję. Typowy klej jest oparty na octanie etylu. Nie jest to substancja szczególnie toksyczna. Dlatego go używają klejów, że nie jest a działa. Natomiast jak coś można skleić dostatecznie dobrze klejem w sztyfcie jak i śmierdziuchem, to może jednak zastosować ten w sztyfcie?

Post zmieniony (23-08-21 11:25)

 
07-09-21 20:29  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Wojciech Cięciwa   

Czy Capon jest tylko 'w puszce' czy bywa też 'w sprayu'?
Bo potrzebuje jednostronnie zaimpregnować 1mm tekturę piwną (z drugiej strony mają być naklejone 'na taśmę dwustronną' elementy) i chciałbym uzyskać jakąś sztywność tej tektury, a na malowanie nie mam miejsca (format mniej więcej B0 [65x98cm])

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
22-09-21 22:10  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy taki capon będzie dobry do impregnacji papieru modelu??

https://www.rabdom.pl/pl/p/DOMALUX-Capon-Extra-1l-Podklad-wiazacy/1279?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

--

Post zmieniony (22-09-21 22:28)

 
23-09-21 10:06  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

będzie git :)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
23-09-21 15:03  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

OK to taki kupie.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024