FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-13 20:30  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ja też mam pytanie do Answera. Kiedy będzie wydany ten Studebaker?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-06-13 20:42  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


LuZaK, pierwotnie zapowiadaliśmy go na Przeciszów...

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
16-06-13 22:08  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na wskazanej fotce Żuka strazackiego chyba lekko pojechana jest głębokość przetłoczeń na burtach - w 1:1 miałyby tak z 10 cm :)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-06-13 19:21  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Słuchaj Mariusz zdjęcia Żuczka, które pokazałem to po prostu pierwsze z brzegu zdjęcia tego pojazdu, które po prostu pokazują jak taka wersja Żuka wygląda. Przecież ja nigdzie nie napisałem, że akurat na podstawie tych 3 zdjęć ktoś ma opracować model, takiej prostej rzeczy nie można zrozumieć ? Druga sprawa nigdzie nie napisałem, że jak to piszesz " wszystko można znaleść ", ale do pojazdów , które wymieniłem z nazwy można pozyskać bardzo dużo materiałów . Wśród tych wymienionych przeze mnie pojazdów nie ma słowa o Starze 660 w wersji pontonowej, ani jakiejkolwiek innej wojskowej specjalistycznej więc nie wiem dlaczego ode mnie oczekujesz materiałów.
Chcesz materiałów do Żuczka pożarniczego - proszę bardzo cyk http://automotiveset.com/Zuk/Zuk-A15/gallery.html?pic=5 i w sekund pięć mamy podstawowe materiały do prawidłowego opracowania karoserii wspomnianego Żuczka w wersji pożarniczej.
Jeżeli tylko zapowiadany Żuk blaszak z wydawnictwa Answer będzie na przyzwoitym poziomie opracowany to oczywiście go kupię. Jak będzie to czas pokaże.

Post zmieniony (17-06-13 19:24)

 
17-06-13 20:18  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Przyczepiłem się tego pontonowca, bo napisałeś,że wszystko można znaleść. Rysunki Zuka bardzo ładne,masz racje, można z nich już coś zrobić. Ale to jest wyjątek potwierdzający regułę.Planów polskich pojazdów jest jak na lekarstwo. Nigdy nie przymierzałem się do Żuka, czy Nysy, ale Polskie ciężarówki mnie interesują. A jak oceniasz Stara 266 Bonex?

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
17-06-13 20:30  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W kwestii formalnej Mariusz jeszcze raz powtórzę nigdzie nie napisałem, że można wszystko znaleść, a może znaleźć - nie róbmy z siebie wariatów : )
Mariusz bierzesz mnie pod włos i rzeczywiście Star 266 Bonex Twojego autorstwa jest w temacie polskich pojazdów chlubnym wyjątkiem, przyznam się, że mocno mnie ten model w empiku kusił, ale byłem wtedy tam przez roztargnienie z żoną i rozumiesz mój dar przekonywania, że absolutnie sklejony model czerwonego Stara 266 będzie dobrze wyglądał w gablotce na komódce nie znalazł zrozumienia : )

 
17-06-13 20:54  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Halogen " Niestety modele kartonowe polskiej motoryzacji mimo dużej łatwości w uzyskaniu dokumentacji, czy zdjęć oryginału nie mają szczęścia do wierności odwzorowania . Zdetalizowanie jest takie jakie być powinno tylko sam bryła pojazdu często dość mocno odbiega od rzeczywistego wyglądu."Widocznie coś żle zrozumiałem.......

--

Post zmieniony (17-06-13 21:15)

 
19-06-13 19:58  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Generalnie chodził mi o modele polskich pojazdów, które ukazały się drukiem w wydawnictwach i akurat do tych pojazdów nie ma problemów ze zdjęciami i mniej lub bardziej dokładnymi dokumentacjami. Z wydanych modeli kartonowych w ostatnich latach najmniej materiałów jest chyba do prototypu Żubra 80 wydanego przez Answer.
Zdjęcia i dokumentacja to jedna para kaloszy, a umiejętności projektanta w przeniesieniu tego na części kartonowe to druga para kaloszy. O ile w przypadku samolotów, czy okrętów jakieś tam milimetry tak nie rażą to w przypadku pojazdów każdy milimetr w jedną, czy drugą stronę jest ważny - przykład - zaprezentowany ostatnio na forum model Stara -20 pożarniczego wygląda zarąbiście, jednak patrząc na zdjęcia tego pojazdu i na model od przodu coś się nie zgadza, co ?
Dziwne jest, że często jedni modelarze dyskutują zaciekle nad kolorem kamuflażu okrętu,czy samolotu widocznym na zdjęciach czarno- białych : ) autentyk, a innym nie przeszkadza, że model kartonowy pojazdu polskiego typu Żuk blaszak ma mocno skopane proporcje i kosztuje jeszcze jakieś tam kilkadziesiąt złotych : )

Post zmieniony (19-06-13 20:04)

 
02-07-13 19:40  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zaktualizowałem pierwszy post. Dodałem okładkę FSO Polonez. Nie wiem tylko kto jest autorem modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-07-13 20:01  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Adrian Wandtke

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024