FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-13 20:56  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ja czekam na M8 kolejny model amerykańskiego pojazdu który nie jest odgrzewany. Mam tylko nadzieję że Answer znowu nie zepsuje kolorystyki jak to było w w przypadku T980 Diamonda

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
14-06-13 21:12  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


LuZaK, a możesz coś więcej na ten temat? Rozmawialiśmy nawet z autorem i wszystko jest OK.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
14-06-13 21:23  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz jaką dokumentację potrzebujesz do opracowania poprawnie karoserii Żuka, Warszawy ,Syreny, Stara, Lublina ,Fiata wszelkich numerów , Poloneza, Jelcza, Nysy itd. . Chodzi mi o to co widać patrząc na model . Ani jeden model ,który się ukazał w kartonie polskich pojazdów nie ma poprawnie zaprojektowanej karoserii .

 
15-06-13 06:19  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Według mnie kolor T980 diamonda bardziej przypomina brązowy niż olive drab który był standardowym kolorem pojazdów amerykańskiej armii ale może to tylko moje odczucie po porównaniu koloru T980 z M25 dragon wagon . Ponadto kolor trochę za łatwo schodzi z części.

--

Post zmieniony (15-06-13 06:58)

 
15-06-13 09:25  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszku! Pełen szacun za Greyhounda. Czekałem długo, aż ktoś weźmie się za opracowanie modelu tego ciekawego i powszechnie używanego w armii amerykańskiej pojazdu.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
15-06-13 11:29  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Halogen, chodzi mi o rysunki najlepiej techniczne, przekroje, rysunki rozwiazań konstrukcyjnych itp. Same fotografie i to jeszcze nieliczne nie wystarczą.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
16-06-13 18:24  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz do pojazdów które wymieniłem w necie są tysiące zdjęć podstawowych wersji i wersji tzw. co powstało na bazie wersji podstawowej , są również strony w sieci, gdzie pasjonaci polskiej motoryzacji doprowadzają zabytki motoryzacji do świetności i gdzie można sobie zobaczyć pojazdy w wersji tzw. co mamy pod karoserią , dodając do tego literaturę o pojazdach np. książki o eksploatacji pojazdów projektant j a k c h c e może opracować solidny model do którego nawet najwybredniejszy modelarz nie będzie miał uwag. Podkreślam słowa kluczowe - j a k c h c e : ) .
Tu przykład zdjęć modelu kartonowego Żuka pożarniczego http://images26.fotosik.pl/256/26681d56a6b5988b.jpg i zdjęcie takiego pojazdu http://nysavan.mojeforum.net/temat-vt1347.html Wnioski nasuwają się same .
Znając podstawowe wymiary typu długość , szerokość , wysokość , rozstaw kół to pozostałe wartości można dobrać na zasadzie porównawczej zdjęć np krawędź kierunkowskazów znajduje się tuż nad krawędzią błotników - proste : ) tylko trzeba te wszystkie szczegóły widzieć i tu niestety jest pies pogrzebany : )
Mam nadzieję, że Cię nie zanudziłem o i bym zapomniał - Twoja seria modeli pojazdów wojskowych jest przefajna i mam nadzieję , że opracujesz większościowy pakiet pojazdów , które używali Polacy na zachodnim froncie.

 
16-06-13 18:54  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
FloggerB   

mam do ANSWERA pytania - kiedy bèdzie dostepny Wellington i czy planowane jest wydanie Caproni C3 ktory bywal w zapowiedziach (kiedy) ?

 
16-06-13 19:21  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Flogger - koniec czerwca lub pierwsza połowa lipca. To wiąże się z powrotem do sieci RUCH i musi chwilę potrwać. Caproni - tak. Będzie.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
16-06-13 19:36  Odp: [Z] Answer - Żuk 07 i M8 Greyhound
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Takie zdjecia jakie pokazałeś w linku nie pomogą w projektowaniu modelu. One są zrobione w perspektywie. Nie złapiesz żadnego poprawnego wymiaru pojazdu.Jeszcze raz ponawiam prożbe: Star 660 pontonowiec - jeśli twierdzisz ,że wszystko można znaleść, prosze o linki do stron, gdzie są materiały dotyczące tego pojazdu.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024