FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-07-03 00:36  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Mirek 



 - 2

Jaka "Blyskawica"? Toc to "Sokol Wedrowny" jest ;-D
Takie samolociki to jest wlasnie to co samuraje lubia najbardziej hehehehehe

Male pytanko - na zdjeciach widok z przodu daje sie zauwazyc ze rozlazla sie spoina na krawedzi natarcia tuz przy kadlubie. Problem z uformowaniem? I jaki klej uzywales?
Ale ogolnie samolocik extra i nabieram otuchy ze i ja go sobie skleje - mialem powazne obiekcje bo do klejenia tez wracam po przerwie niemal 15-to letniej i troche mnie nowe modele Halinskiego oniesmielaly...

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
26-07-03 01:04  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Coś mi się ten tego .... muszę odstawić jednak ten butapren :)))

Ale i tak model jest świetny ! :)


 
26-07-03 14:05  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

a mnie sie straszliwie podobaja te slady eksploatacji!!!
wychodzi na to, ze to po prostu kwestia gustu - w tej sytuacji wiec idealne rozwiazanie dla wydawcow sprowadza sie do: co drugi model z eksploatacja, co drugi fabryczny :)
modelik sliczny mimo przerwy.

Tak szczerze, to wydaje mi sie, ze nie ma co nadmiernie rozpaczac nad takimi przerwami w sklejaniu - jak ktos juz troche posklejal, to przeciez nawet po x latach wie jak sie to robi - doswiadczenia sie nie gubi. Co z reszta widac na Forum! Chyba, ze Ci, u ktorych nie widac, sie obczajaja i nie pokazuja.
Pozdrawiam w kazdym razie ich wszystkich :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
26-07-03 14:58  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też jestem za śladami ekspoloatacji. U Halińskiego wyglądają naprawdę realistycznie. Marzy mi się taki "poobijany" niszczyciel w skali 1:100.
Model K-43 oczywiście przyciąga wzrok. Aż się zastanawiam, czy sobie czegoś takiego nie zafundować np. ZEKE. Może ktoś wie jakie wydawnictwo najlepiej opracowało "Zero'?

 
26-07-03 17:07  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Mirek 



 - 2

Maly Modelarz 12/2000. Pawel Mistewicz zrobil sliczne Zero 21.
Fly Model (numer mi uciekl) wydal Zero 52 w opracowaniu p. Grzelczaka (razem z Airacobra).

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
26-07-03 19:28  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Tak off topic, moim faworytem jeśli chodzi o Zero jest właśnie Fly Model 079, opracowany przez Tadeusza Grzelczaka. Sklejanie jego to była czysta przyjemność - elementy, które na pierwszy rzut oka wydawały się nie do złożenia, pasowały jak ulał . Jego zdjęcia są na PWM.


 
26-07-03 20:38  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zero 52 to ten ze ściętymi krańcami płatów ? Tak mi się wydaje.
Pozdrawiam

 
26-07-03 23:57  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Mirek 



 - 2

Zero ze scietymi koncowkami to 32.
Najwieksza roznica w 52-ce to osobne rury wydechowe dla kazdego cylindra i bardziej obla oslona silnika.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
28-07-03 08:28  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Odpowiedź na pytanie Mirka

Stosuję klej polimerowy (taki do styropianu co ciągnie za sobą plastykowe nitki)
Ta część była dobrze uformowana tylko potem klej puścił zanim całkowicie zasechł
(na modelu to wcale nie wygląda tak strasznie tylko ten aparat jest taki bezlitosny)

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
28-07-03 14:55  Re: Ki-43 Hayabusa[fotki]
Mirek 



 - 2

Nie jest tak zle. A zdjecie faktycznie potrafi bezlitosnie uwypuklic wszystkie usterki...
Rozumiem ze ten element byl zaprojektowany do klejenia na styK?
Bede musial pamietac o jakims pasku wzmacniajacym to polaczenie...

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024