FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-07-03 06:42  skala trudności
maniek   

tak sobia przejrzałem oferty kilku producentów w poszukiwaniu modelu dla niezaawnsowanego modelarza mi miałem straszne problemy ze znalezieniem takowego
jeszcze troche a modele będą jeździć i strzelać(ewentualnie pufać parą)
ja generalnie poradzę sobie i z jagtigerem czy tygrysem ale czy zrobić go na satysfakcjo nującym poziomie będzie potrafił przeciętny, dopiero co zaczynający adept naszej sztuki?

08/15

 
25-07-03 09:01  Re: skala trudności
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Tak.

Wszystko zależy od adepta.

Już się pojawiały w wykonaniu początkujących takie modele że szczęka opadała.

 
25-07-03 10:08  Re: skala trudności
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

poza tym, wcle nie jest tak zle z modelami dla poczatkujących. Przeciez GPM ma w swej ofercie np. proste szybowce, budowle itp. Mozna pocwiczyc na modelach samolotow 1/50 z Answer, czy monitor Warszawa z SuperModel.

Co prawda model skladajacy sie z niewielkiej liczby czesci wcale nie oznacza modelu PROSTEGO - jezeli autor spartolil dopasowanie czesci i ogolnie pojętą sklejalnosc.

pzdr
Kemot

 
25-07-03 10:58  Re: skala trudności
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pierwszy model naszego kolegi z forum Sabura to okręt Nagato :-)

2 miejsce w klasie okrętów w Kruszwicy :D

Pozdrawiam!
Michał

 
26-07-03 13:47  Re: skala trudności
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Tu pozwole sobie na mala dygresje:
niedawno mialem okazje obejrzec dwa modele smiglowca AH-1 Cobra.
Pierwszy - z MM, opracowanie p. Mistewicza, rozbudowane i wg opinii wielu Forumowiczow bardzo przystepne w sklejaniu. Cena ok. 7zl.
Drugi - z GPM, z serii prostych modeli dla poczatkujacych. Cena rowniez ok. 7zl, natomiast na zdjeciu na okladce model wyglada na bardzo mocno uproszczony, niemalze pare prostych bryl zlozonych razem.
Troche mnie to zdziwilo, i nie bardzo wiem, jak mam to sobie tlumaczyc.

wracajac do wlasciwego tematu: maniek: o ile dobrze sie orientuje, na poczatek poleca sie Malego Modelarza - rozgladales sie w tych modelach? Z tym, ze tu tez warto sie wlasnie zapytac na forum, bo z MM czasem modele sa swietne, a czasem to kompletne niewypaly....
ja akurat sam Ci nie za wiele polece, bo tez jestem poczatkujacy :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
28-07-03 09:47  Re: skala trudności
maniek   

nie chodzilo mi o to że nie mogę znaleźć modelu dla siebie
mogę i mam kilka ulubionych ktore od jakiegoć czasu zwalczam i to co rusz w innych wersjach
staż modelarski mam i to dość spory i z Tygrysem bym sobie poradził (przepraszam że powołuje się na ten model ale go mam i go znam) widziałem też jego wykonania na kilku konkursach i generalnie spotkałem tylko 10 czy 15 egzemplarzy sklejonych tego modelu
stąd mój post dobrze że takie modele są ale ich obecność powoduje że inne wydawnictwa a nawet autorzy modeli z tago samego wydawnictwa dążą do coraz lepszego odwzorowania modeli co pociąga za sobą ukomplikowanie modeli nawet prostych

08/15

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024