FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-05-13 16:10  [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Takie o to kupiłem za 15,-PLN. Idealne do obcinania różnych końcówek , nitek itp. w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach. Sprawdzone - polecam. L = 11 cm

 
28-05-13 16:58  Odp: [Technika] Nożyczki
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

A można wiedzieć, jak toto się dokładnie nazywa i gdzie kupiłeś?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
28-05-13 17:15  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W normalnym sklepie pasmanteryjnym. Jak się nazywają? Nie wiem, nożyczki - bodajże do prucia. Mnie przypominają kształtem takie do strzyżenia owiec. Końcówki są b. ostre i tak jak napisałem świetnie obcinają nawet te najmniejsze (0,5mm i mniej) końcówki - papier/żyłka/nitka itp. Producent i firma - nieznana.

 
28-05-13 17:48  Odp: [Technika] Nożyczki
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

To są nożyczki do obcinania nitek. Każda krawcowa tego używa. Swego czasu we Wrocławiu kupowałem takie poniżej 10PLN. Nożyczki są świetne. Trzeba zwrócić tylko uwagę, czyu się równo "schodzą", bo zdaża się (na 3 kupione jedne tak miały), że małym chińskim rączkom coś tam nie wyjdzie.
--
Tak po za modelarsko - najtańszy a jednocześnie świetny trymer do brody i wąsów ;-)

Post zmieniony (28-05-13 17:50)

 
28-05-13 18:04  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Właśnie zapomniałem napisać o tym "schodzeniu". Ja wypróbowałem w sklepie na bibułce papierosowej. Te "moje" to raczej nie chińskie (cena?) a na ostrzach mają znak orła z rozpostartymi skrzydłami i literę "R" w kółku. R-e-w-e-l-a-c-j-a !!!

 
28-05-13 20:52  Odp: [Technika] Nożyczki
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Fajne, chętnie się rozejrzę. Jak dotąd, do precyzyjnych wycinań z cienkiego papieru itp. używam specjalnych nożyczek do kalkomanii, firmy Tamiya. Cena oczywiście mniej atrakcyjna, dziś już niestety nie pamiętam kwoty...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-05-13 22:24  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A ja za takie nożyczki dałem ostatnio 3 zł.

--
Pozdrawiam !

 
28-05-13 22:35  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To wspaniała cena - to ja bym ich kupił na zapas kilka sztuk (jedne do piaru/nitek, drugie do drucików). Oby tylko nie były ze zwykłej blachy.

 
28-05-13 22:55  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Są identyczne rączka jakiś stop a ostrze to raczej stal, jutro podjadę do tego sklepu i sprawdzę cenę jeszcze raz , ale pamięć mam raczej dobrą :-)

--
Pozdrawiam !

 
29-05-13 00:37  Odp: [Technika] Nożyczki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

<Oby tylko nie były ze zwykłej blachy.

Rękojeść jest bardzo wiotka. Mnie delikatnie się przegięły i po zamknięciu ostrzy mijały się niejako po za zakres co powodowało rozrywanie papieru w miejscu zakończenia cięcia.

Te z zamieszczonego zdjęcia trzeba zwyczajnie ostrożnie traktować. Dostępne są bardziej pancerne ale droższe. Ogólnie również polecam bo używam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-05-13 08:27  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Te z zamieszczonego zdjęcia trzeba zwyczajnie ostrożnie traktować" - napisał IJN Łukasz.
Jeżeli ktoś kupi identyczne tzn. z tym logo (orzeł - widać na powiększeniu, prod. niemieckiej (?) - żadnych problemów nie będzie.Tną równo na całej długości ostrza, zcinają najmniejsze nierówności itp. itd.
Rączki (uchwyt) by wygiąć to chyba kombinerkami.
PS - nie w temacie nożyczek ale też techniki: pędzelki do retuszu w sklepach dla artystów plastyków to trochę kosztują ( 8 - 15 ,-PLN/szt) Tańsze z oryginalnego, miękkiego włosia można dostać taniej na sztuki na bazarach/rynkach - stoiska z kosmetykami. Jedna wada - krótkie plastikowe trzonki. Koszt: od 2 - 5 PLN/szt. Można je sobie (co ja zrobiłem) odp. pocieniować i osadzić na dłuższych uchwytach.

 
29-05-13 22:37  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

1,5 PLN za sztukę! Kupiłem jeszcze dwie sztuki .

--

Post zmieniony (29-05-13 22:40)

 
30-05-13 09:00  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wprost nie do uwierzenia, może podaj namiary na sklep - przydatne dla potencjalnych nabywców.

 
30-05-13 11:27  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Sklep z typu 1001 drobiazgów znajduje się na ulicy Monte Cassino w Siedlcach . Na moje to komuś przecinek się przestawił podczas metkowania :-0

--
Pozdrawiam !

 
09-06-13 18:21  Odp: [Technika] Nożyczki
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam kilka takich nożyczek i nie wiem czy chińskie czy papuaskie ale wiem jedno tną zajebiaszco .

Kupione na pchlim targu w tę tą niedzielę we Włocławku w cenie UWAGA UWAGA UWAGA !!!

1 PLN

--

 
09-06-13 18:50  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chyba tymi swoimi za 15,-PLN popełnię Seppuku ! Ale baba ze mnie zdarła !

 
24-08-13 22:26  Odp: [Technika] Nożyczki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzisiaj kupilem na rynku 2 szt po 3 zł. Ale z plecionka maja problem.

--

Post zmieniony (24-08-13 22:27)

 
24-08-13 23:03  Odp: [Technika] Nożyczki
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

W sklepach wędkarskich też można spotkać, żyłkę i plecionkę tną, do głowy mi nie przyszło, żeby do modeli ich używać.

 
25-08-13 08:01  Odp: [Technika] Nożyczki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Żyłka , non problem , plecionka wędkarska kicha. Ja do ucinania plecionki w "powietrzu" uzywam ostrego skalpela, na razie jedyny sposób a jak u Was z plecionką ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-13 08:27  Odp: [Technika] Nożyczki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja dla odmiany naddatki linek, żyłek i innych tego typu materiałach zamocowanych już na modelu odcinam precyzyjnymi obcinaczkami. Takie jak do metalu ale w miniaturze. Obcinają nawet włos. Najbliższy przykład:




--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-08-13 08:38  Odp: [Technika] Nożyczki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

proszę pokaz czym obcinasz a nie co :) Włanie te naddatki sa upierdliwe.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-13 10:03  Odp: [Technika] Nożyczki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sorry :D



--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-08-13 20:09  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dobrze tnie plecionkę obcinaczka do paznokci - ostrza zokrąglone do przodu, łatwy dostęp do końcówek plecionki. Plecionka plecionce nierówna - jak ciężko obciąć "w powietrzu" posmarować SG i ciach...

 
25-08-13 21:41  Odp: [Technika] Nożyczki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ten SG na koniuszku to najlepsze rozwiazanie , tez tak robię tylko czasem nie smarnę.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-13 21:43  Odp: [Technika] Nożyczki
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Plecionkę najlepiej przetapiać. Nie rozwidla sie wtedy w pędzel. Ja uzywam do tego lutownicy. Użuwając cienkiego grota można przytopić naddatki już na modelu. Zastosowałem ta technikę np. tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=229301&t=229301&filtr=0&page=2 Słyszałem też, że można uzyć igły zagrzanej na palniku (nie mam palnika).

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
22-04-24 08:30  Odp: [Technika] Nożyczki
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mam nożyczki Olfy SCS-1. Po ponad 10 latach niestety trzpień łączący uległ już lekkiemu zużyciu, czego efektem jest luz pomiędzy ostrzami. Nożyczki olfy są zakuwane na coś w rodzaju nitu z podkładką sprężynującą. Domyślam się, że ta podkładka niestety przestała spełniać już swoją rolę i stąd ten defekt.
Pytanie moje brzmi, czy ktoś próbował te nożyczki regenerować z powyższego powodu? I jeśli tak, to w jaki sposób?

 
22-04-24 10:43  Odp: [Technika] Nożyczki
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Temat i ceny sprzed 11 lat, zdjęcia już nie ma, ale niezawodna Gugła, jak ją pogłaskać po ( patrz Ciekawostki) to je pokaże.

Pozwalam sobie wstawić zdjęcie podobnego fiubzdziu, krzywe i proste, bardzo ostre, wlezie do zakamarków, jak ktoś robi wiatrowce abo ceruje kalesony to bardzo praktyczne.
Ale skalpełem tez mozna, wiec może i po co .



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024