FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-05-13 16:10  [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Takie o to kupiłem za 15,-PLN. Idealne do obcinania różnych końcówek , nitek itp. w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach. Sprawdzone - polecam. L = 11 cm

 
28-05-13 16:58  Odp: [Technika] Nożyczki
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

A można wiedzieć, jak toto się dokładnie nazywa i gdzie kupiłeś?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
28-05-13 17:15  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W normalnym sklepie pasmanteryjnym. Jak się nazywają? Nie wiem, nożyczki - bodajże do prucia. Mnie przypominają kształtem takie do strzyżenia owiec. Końcówki są b. ostre i tak jak napisałem świetnie obcinają nawet te najmniejsze (0,5mm i mniej) końcówki - papier/żyłka/nitka itp. Producent i firma - nieznana.

 
28-05-13 17:48  Odp: [Technika] Nożyczki
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

To są nożyczki do obcinania nitek. Każda krawcowa tego używa. Swego czasu we Wrocławiu kupowałem takie poniżej 10PLN. Nożyczki są świetne. Trzeba zwrócić tylko uwagę, czyu się równo "schodzą", bo zdaża się (na 3 kupione jedne tak miały), że małym chińskim rączkom coś tam nie wyjdzie.
--
Tak po za modelarsko - najtańszy a jednocześnie świetny trymer do brody i wąsów ;-)

Post zmieniony (28-05-13 17:50)

 
28-05-13 18:04  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Właśnie zapomniałem napisać o tym "schodzeniu". Ja wypróbowałem w sklepie na bibułce papierosowej. Te "moje" to raczej nie chińskie (cena?) a na ostrzach mają znak orła z rozpostartymi skrzydłami i literę "R" w kółku. R-e-w-e-l-a-c-j-a !!!

 
28-05-13 20:52  Odp: [Technika] Nożyczki
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Fajne, chętnie się rozejrzę. Jak dotąd, do precyzyjnych wycinań z cienkiego papieru itp. używam specjalnych nożyczek do kalkomanii, firmy Tamiya. Cena oczywiście mniej atrakcyjna, dziś już niestety nie pamiętam kwoty...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-05-13 22:24  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A ja za takie nożyczki dałem ostatnio 3 zł.

--
Pozdrawiam !

 
28-05-13 22:35  Odp: [Technika] Nożyczki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To wspaniała cena - to ja bym ich kupił na zapas kilka sztuk (jedne do piaru/nitek, drugie do drucików). Oby tylko nie były ze zwykłej blachy.

 
28-05-13 22:55  Odp: [Technika] Nożyczki
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Są identyczne rączka jakiś stop a ostrze to raczej stal, jutro podjadę do tego sklepu i sprawdzę cenę jeszcze raz , ale pamięć mam raczej dobrą :-)

--
Pozdrawiam !

 
29-05-13 00:37  Odp: [Technika] Nożyczki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

<Oby tylko nie były ze zwykłej blachy.

Rękojeść jest bardzo wiotka. Mnie delikatnie się przegięły i po zamknięciu ostrzy mijały się niejako po za zakres co powodowało rozrywanie papieru w miejscu zakończenia cięcia.

Te z zamieszczonego zdjęcia trzeba zwyczajnie ostrożnie traktować. Dostępne są bardziej pancerne ale droższe. Ogólnie również polecam bo używam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024