FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-05-13 12:57  [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Pojawil sie nasz numer drugi magazynu "Card Fleet" tym razem z modelem wloskiej korwety typy Gabbiano "Cicogna" znanej z zatopienia brytyjskiego okretu podwodnego HMS "Thunderbolt".Korwety tego typu byly idealnymi eskortowcami choc weszly nieco pozno do sluzby,rzecz jasna plywaly rowniez pod niemiecka bandera po wkroczeniu wojsk niemieckich do Wloch.Model jest bardzo maly ale bardzo zdetalizowany i przeznaczony dla modelarzy ,ktorzy lubia podlubac w drobnicy.Sam kadluba ma duzo wreg a same oklejki dna sa przyklajane bezposrednio na wregi bez oklejek.Dziala to bardzo dobrze.Fotki surowki oraz przykladowe arkusze z czesciami oraz rys.montazowymi sa przedstawione na naszej stronie w dziale GALLERY.Ponizej okladka:


Autor modelu:Adrian Kacz
cena:29.50 PLN
do modelu sa dostepne lufki w cenie 20PLN.Oprocz lufek w komplecie oferujemy 2 "syreny" w ksztalcie trabek, ktore bardzo fajnie wygladaja co mozna zobaczyc po obu stronach komina na przykladowych fotografiach.

Model Cicogni zdobyl srebrny medal na zawodach NAVIGA klas C w Olesnicy w poprzedni weekend.Zreszta nasza "Haida" rowniez dostala brazowy medal na tych samych zawodach co mam nadzieje daje pojecie ze nasze modele potrafia zwrocic uwage mimo nie najwiekszych wymiarow.

Na dzien dzisiejszy nie mamy laserowych szkieletow ale nie wiemy czy warto sie bawic w ciecie jednego arkusza A4 ,moze w pozniejszym czasie zaoferujemy w limitowanej ilosci.W Polsce dostepny powinien byc w tym tygodniu,realnie jutro/pojutrze.

W kolejnym numerze :kanadyjska fregata typu "River" HMCS WASKESIU"(1943 rok).Model bedzie posiadal rowniez czesci do konwersji na blizniaka HMCS "New Glasgow" na 1944 rok z nieco innym zestawem uzbrojenia.

http://www.neptunia-hobbies.com/

Post zmieniony (13-05-13 00:17)

 
12-05-13 13:55  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette
ROBO 

 - 10

...mieszkam niedaleko Oleśnicy ale nie mogłem być ....fajny modelik.

jak sie nie zgniewasz ,to pozwoliłem sobie podlinkować adresik ...

http://www.neptunia-hobbies.com/

--

Post zmieniony (12-05-13 13:56)

 
12-05-13 18:46  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Adrianie !!! Serdeczne dzięki za model fregaty klasy River !!! Rewelacja, a w jakiej skali ? Nie da rady go zrobić w 1/100 ? Byłby już początek do serii modeli eskortowców w tej skali ( razem z korwetą Flower z Modelika ).

 
12-05-13 19:13  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

NO okręt piękny,naprawdę.....Podobał mi się zanim....nie dotarłem do zdjęć rufy ;)
Ta drobnica mnie przeraża tam.Coś dla wielbicieli dłubania w mikro częściach ;p
No ale nic to nie umniejsza,że po zbudowaniu, będzie napewno ozdobą kolekcji.
Bravo za temat :)
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
12-05-13 19:23  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wszystko piekne ,pisze sie o PLN ,a tam wszystko w funtach, gdzie lub jak będzie można nabyć modele w PLN ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-05-13 19:33  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W sklepie WAK-u http://www.wak.pl/cicogna-p-401.html
W bardzo atakcyjnej cenie nawet. Nie całe 30 zł

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-05-13 20:41  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Fajny "makaroniarz" :-) Będzie pasował do mojego RM "Dardo".
Czekam kiedy pojawi się na alledrogo ;-)

--

 
12-05-13 20:51  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy model z rzeczywiście dużą ilością ,,dupereli" na pokładzie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-05-13 22:38  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Będę posiadał kilka sztuk więc chętnych proszę na priv.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
12-05-13 23:29  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

"Plus" za temat, "minus" za skalę. Jest tak samo nietrafiona, jak w przypadku PC z Answera, albo PGM jako dodatek do MO.

TAKIE MODELE NALEŻY WYDAWAĆ W "SETCE"!!!

Musiałem to wykrzyczeć, żeby dotarło. ;-)

Pozdrawiam autora i wydawnictwo.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-05-13 12:30  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Czesc Waldziu,rowniez bardzo serdecznie Ciebie pozdrawiamy;-)...o tych skalach mozna zawsze dyskutowac......no po prostu takie mamy zalozenie.Kazdy okret mniejszy od tej korwety bedziemy puszczac w innych skalach .Ogolnie raczej juz nie bedziemy schodzic do takich malych okretow w 1:200...kolejne maluchy beda raczej zawsze nieco wieksze.

Fregaty puszczamy rowniez w 1:200.....te okrety sa wielkosci naszych polskich niszczycieli typu Hunt 2 i sprawiaja nawet bardziej "pekate" wrazenie wiec opracowanie tego w 1:100 nie za bardzo sie broni.Fregaty te na pewno nie sa ostatnimi okretami z "bitwy o Atlantyk",ktore zamierzamy wydac.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
13-05-13 13:22  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>> Ogolnie raczej juz nie bedziemy schodzic do takich malych okretow w 1:200... kolejne maluchy beda raczej zawsze nieco wieksze

Czy działa to też w drugą stronę? Giganty będziecie wydawać w 1:300 ? ;-)

--
wydawca przez małe "w"

 
13-05-13 13:23  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To nie dla mnie oczy nie te i palce też.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-05-13 14:47  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

wiec opracowanie tego w 1:100 nie za bardzo sie broni

No cóż, rzeczywiście można by podyskutować czy 86 cm fregaty w setce to dużo gdy byle jaki pancernik w dwusetce ma grubo powyżej metra. No ale to Wasza decyzja a my miłośnicy setki możemy tylko powzdychać ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-05-13 20:57  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Fajna i seksowna łajba,patrząc na arkusze z częściami to jak by z makówki mak wysypał,ale i tak nabędę ,może by tak model ukazał się w wersji całkowicie wyciętym laserem? Jakaś tam część nakladu :):):)

 
13-05-13 22:50  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Adrian, ja Was na prawdę bardzo serdecznie pozdrawiam :-).

Jak napisał Stary, Wasza decyzja. Tyle, że wcześniej pisałem o bohaterze tego wątku, jako o modelu, który należało wydać w 1:100, gdyż oryginał nie miał nawet 60 m...

Tak się zastanawiam... (czasem tak robię, podoba mi się :-D)
Flowerka została wydana w obu skalach. W 1:100 ma ponad 4 tys. części, w 1:200 ponad 2 tys., a mimo to widziałem już ze dwie albo trzy relacje tego modelu w "setce" i ani jednej (może źle szukałem?) w dwusetce. Ciekawe dlaczego?

I to nie koniec! ORP Wicher, dość archaiczne opracowanie też był w dwu skalach. Mimo, że 1:200 jest jakoby obowiązująca dla niszczycieli, także tych eskortowych, to ludziska sklejają, a nawet pastwią się nad modelami w obu podziałkach...

Naturalnie Wy i inni wydawcy idziecie utartym handlowym szlakiem i trudno mieć do Was pretensje, że nie chcecie ryzykować. Nie znaczy to jednak, że ja, i jak widzę kilku innych miłośników setki (mam na myśli skalę ;-)) przestaniemy Was nagabywać ;-)

Niezmiennie najserdeczniej pozdrawiam!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-05-13 00:05  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
AC   

To jest podobnie jak, ze skalą plastików samolotowych. Najpierw była najpopularniejsza skala 1:72, potem 1:48, teraz 1:32 to żadna nowość, nie wspominając 1:24 itd. Wicher w setce się rozszedł jak woda, Garland też w miarę przyzwoicie, więc w czym problem. Kurczowe trzymanie się starych standardów może niekoniecznie jest właściwe ( czyt. opłacalne). A w końcu co za problem wydać taki model w dwóch skalach.

--

 
14-05-13 00:14  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A ja już mam - podoba się:)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
15-05-13 23:23  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja też już mam i jest to naprawdę piękny model i wydany na bardzo wysokim poziomie.
Polecam

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
16-05-13 07:48  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Adrian, Janisz - gratuluje kolejnego numeru Card Fleet. Korwety w realu jeszcze nie widziałem. O detalizację jestem spokojny. Widzę, że cena forumowiczom spodobała się ;-). Mam nadzieję, że będą tak samo zadowoleni jak wypuścicie na rynek modele o większej objętości kartonu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-05-13 12:25  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Witam serdecznie,
Ciesze sie bardzo ze model Wam sie podoba.
Owszem wymiary oryginalu pasuja do 1:100 ale w tej chwili chcielibysmy popracowac troche w skali 1:200 co nie oznacza ze nie bedziemy w przyszlosci wypuszczac modeli w "setce".
Cena jak wiecie jest wypadkowa kilku skladnikow jednym z nich sa np. koszty transportu nakladu ktore w przypadku "Cicogna" udalo nam sie znacznie obnizyc, mam nadzieje ze bedzie podobnie przy kolejnych modelach.
Budowa surowki "Cicogna" zajela mi 6-7 tygodni. Model jest bardzo szczegolowy ale i efaktowny zarazem.
To chyba tyle, a ha - model w tej chwili jest dostepny na allegro, w sklepach WAK i Orlik oraz oczywiscie na naszej stronie.

Na koniec zycze duzo przyjemnosci podczas sklejania tego modelu.

"Janisz"

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
16-05-13 15:08  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Mam jeszcze tylko takie małe pytanie- swego czasu Adrian pokazywał postępy prac projektowych HMAS Perth. Planujecie w najbliższym czasie coś w tym temacie ruszyć?
BTW. Bardzo śliczna Włoszka :)

--
Pozdrawiam,
Lennart

 
16-05-13 15:21  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

HMAS Perth bedzie wydany na 100% ale nie podejme sie wskazania dokladnej daty.Zawsze konczymy to co zaczelismy ale troche sie nazbieralo nieskonczonych tematow i czas to uporzadkowac.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
16-05-13 18:12  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Troszkę czasu spędziłem na oglądaniu tego cacka w Oleśnicy , taki niepozorny modelik a części całe mnóstwo , cena tez atrakcyjna , może kiedyś się skuszę na niego .
A czy macie w planach coś japońskiego :):)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
16-05-13 22:32  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Andreas, japonszczyzny to na rynku juz dostatek...chyba nie ma bardziej "popularnej" floty na rynku...na najblizsze 4-5 numery nie planujemy no chyba ze ktos chce u nas wydac;-)...

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
21-05-13 08:15  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Teledzin   

Mam i ja tego "makaroniarza".
Adrian Kacz zaprojektował kolejne modelarskie cudeńko. Model jest bardzo szczegółowy i nawet przeskalowany na 1/100 będzie wyglądać dobrze. Rysunków montażowych jest dużo i są czytelne.
Cena bardzo dobra lub celująca.
PS
Model wydany w UK. Język podstawowy to angielski, jest też opis w języku tubylców, ale literki ś,ź,ż,ó itp. nie posiadają swoich kreseczek lub kropek. Skrócona historia okrętu sprawia wrażenie jakby była przetłumaczona z angielskiego przy pomocy translatora gogle .
To oczywiście szczegóły nie wpływające na sam model.
Model piękny i wart polecenia.
Pozdrawiam

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-05-13 13:00  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Gotowy model będzie do obejrzenia we Wrocławiu na Zlocie.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-05-13 12:29  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Modelik bardzo apetyczny! Tylko... skoro dyskusja zeszła na marudzenie o skali... czy nikt nie pamięta, ża jeszcze wciąż nie wymarli i nadal istnieją "lubiejący małe"? Np. 1:400? Ale w detalizacji bogatszej niż JSC?! Wiem, kserokopiarki istnieją, ale przy obróbce to już nie to...
Andrzej

 
29-05-13 12:55  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Też byłbym wielkim zwolennikiem dobrze zdetalizowanych modeli w skali 1:400, ale wiem ze jest nas mało :-) . Chociaż z drugiej strony może jest mało modeli w tej skali ??.
Mam prośbę do wydawnictwa, może odsłoniłoby rąbka tajemnicy i powidziało nad czym pracuje w obecnej chwili.
Dziwię się że nie jest to normą i potem mamy dublujące się niepotrzebnie tematy.
Pzdr

 
29-05-13 13:01  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pimpek ładny ,tylko zastanawiam się czy pasy na pokładzie były czerwone jak w innych modelach włoskich np ,czy tak jak proponuje autor opracowania lekko brunatne http://www.neptunia-hobbies.com/gallery.htmlpozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-05-13 13:32  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

dokker powtarzajac za Adrianem:
"W kolejnym numerze :kanadyjska fregata typu "River" HMCS WASKESIU"(1943 rok).Model bedzie posiadal rowniez czesci do konwersji na blizniaka HMCS "New Glasgow" na 1944 rok z nieco innym zestawem uzbrojenia."
Grafiki 3D mozna juz ogladac na stronie naszej firmy.
http://www.neptunia-hobbies.com

Co do kolorow to Adrian opracowujac model bazowal na kolorach z ksiazki
" Mimezione....cos tam" ktora jest biblia o kamuflazach wloskich okretow wojennych z drugiej wojny swiatowej. Surowka ma inne kolory burt ( paskudny zielony) ale to wynik drukowania na drukarce atramentowej. W wydanym modelu wyszlo tak jak mialo wyjsc sprawdzalem z w.w. ksiazka.
Na czym bazuja inni projektanci - nie mam pojecia.

Co do wersji 1:400........ sorry Panowie ja sie nie podejmuje sklejenia tego malenstwa.... ledwo tutaj moje pincety sie wyrabialy.....

Pozdrawiam

"Janisz"

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
29-05-13 13:40  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

W zakresie kolorow bazujemy na ksiazce o kamuflazach wloskich ,w ktorych zawarte sa skladowe CMYK-a do poszczegolnych kolorow.Jednym sie moze podobac innym nie...Musi byc jakies zalozenie i dla nas jest to baza.

Nie rozumiem czemu pojawiaja sie pytania o to nad czym pracujemy. Przeciez jak do tej pory kazdy nastepny numer jest zapowiadany i na stronie juz teraz pokazane jest to co bedzie w kolejnym numerze. W dziale "products" pokazujemy przynajmniej klase okretu jaka pojawi sie na lamach kolejnych numerow.Moim zdaniem naprawde na dzien dzisiejszy wystarczy.

--

Post zmieniony (29-05-13 13:42)

 
29-05-13 13:41  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

ale dublety poszly;-)...

--
Royal Navy first !!!

 
29-05-13 13:45  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Mam wycinankę jestem bardzo kontent z opracowania ,grafiki,itd,,kiedyś pisaliśmy,,..oczywiście nie poganiam na temat Orkana,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-05-13 13:50  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

...ORP Orkan..no bedzie w tym roku kalendarzowym.Sprawa zaklepana...bylo obiecane wiec bedzie.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
29-05-13 15:25  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hm...
Może warto się rozejrzeć za delikatniejszą pincetką?!
Nie twierdzę, że wszystkie detale są łatwo wykonalne w skali 1:400 (zależy to od stopnia uszczegółowienia opracowania), ale na pewno większość tak; ewentualnie kosztem niewielkich uproszczeń i po skorygowaniu gramatury papieru przy wydruku mniejszego modelu: optymalny jest tu typowy karton stosowany w "dużych" wycinankach do pokładu i burt, ew. szkieletu, natomiast detale doskonale się wykonuje po wydrukowaniu na standardowym papierze ok. 80 gramowym.
Gdyby była możliwość druku części nakładu w ten sposób zmniejszonego... juz na samą myśl ślinka cieknie...! I na pewno nie tylko mnie!
Znam więcej osób, które z chęcią by się tego podjęły...

Post zmieniony (29-05-13 15:27)

 
29-05-13 15:51  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Ta biblia o wloskich kamuflazach to:
"La mimetizzazione delle navi italiane 1940-1945 Albertelli Editore"
Polecam .

"Janisz"

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
29-05-13 16:09  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No nie przesadzajmy panowie 1:400 to są Naaprawdę duże okręty :-)
Tak czy siak raz jeszcze brawo dla wydawnictwa że dajecie odpór Połączonej Flocie :-)
Pzdr

 
29-05-13 16:58  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

dokker - no a kto wygral wojne my czy oni ??? ;-D

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
29-05-13 21:29  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mam zasadnicze pytanie do wydawnictwa.

Czy zgodnie z zapowiedziami (w momencie "startu" firmy) ukażą się blachy fototrawione do wydawanych modeli?

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-05-13 23:36  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette
NEPTUNIA   

Owszem,ukaza sie. Nie beda na pewno jednoczesnie i do wszystkich ale sukcesywnie beda sie ukazywac. Jako pierwsze ida blaszki do "Cicogni" gdyz naszym zdaniem tam az sie prosi zeby je zrobic....a potem bardziej hurtem gdyz firmom trawiacym "nie chce" sie bawic w pojedyncze male zamowienia. Moze uda sie cos wyprodukowac przed wakacjami zanim wszyscy sie gdzies porozjezdzaja....

--

Post zmieniony (29-05-13 23:37)

 
30-05-13 10:12  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ok. Dzięki za odpowiedź, bo już miałem się sam zabierać za to.

"HAIDA:" tez aż się roi od detali na blaszkę.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-05-13 19:35  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

Moim zdaniem najlepiej zeby blaszki zaprojektowal ten sam projektant ktory opracowal model z tego wzgledu ze ma wglad do tych samych materialow, planow, zdjec z ktorych model powstal i moze z takiej blaszki zaprojektowac i wyciagnac znacznie wiecej np. dodajac elementy, ktorych odwzorowanie jest ograniczone przez papier a nie osoba postronna probujaca zaprojektowac blaszke opierajac sie tylko na wycinance.
W ten sposob blaszka rowniez wzbogaca i podnosi atrakcyjnosc modelu zamiast beznamietnie kopiowac na blache to co jest wydrukowane na kartonie.

"Janisz"

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
30-05-13 20:39  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Też tak uważam.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
02-06-13 21:14  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
SAW 

 

Nie znam się na Włoskiej Flocie ale czy na tym filmiku w 3 min. 40 sek. jest okręt takiego samego typu jak model? Jak tak to ładnie się w morzu prezentuje.

http://www.youtube.com/watch?v=dPTKva5-PR8

pozdrawiam

--

 
02-06-13 23:18  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

.....tak,to ten sam typ. Na filmie korweta "Gabbiano",od ktorej wzial nazwe caly typ.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
03-06-13 14:36  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
ROBO 

 - 10

dokker - no a kto wygral wojne my czy oni ??? ;-D


- na pewno nie my !

PS.Orkan - w jakim malowaniu ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
03-06-13 15:32  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
NEPTUNIA   

...........ciemnym

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
03-06-13 16:21  Odp: [Nowość] Card Fleet No.2-Italian Gabbiano class corvette "Cicogna"
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robo - my w znaczeniu Alianci a nie my Polacy ....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024