FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-05-13 20:41  [R/G] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Piękny długi weekend majowy trwa w najlepsze. Pogoda łaskawa, pozwoliła posiedzieć nad matą, na którą powędrował "Garbus" jak w tytule. Modelu opisywać nie będę - mam wrażenie, że jest doskonale znany.
Tak więc do dzieła! Zamawiając model postanowiłem się dobrowolnie zabezpieczyć przed piratami (czasy mamy wszak niepewne) i zakupiłem do modelu stosowne zabezpieczenia zwane również zestawem (dla) leserów. Tak zaopatrzony, po przestudiowaniu i wstępnym sklejeniu "na wirtualnej macie" zabrałem się do ciachania w "realu".
Ale żeby było zgodnie z zasadami na wejściu modelik i zabezpieczenia:


Wręg podklejonych nie będzie, jest za to wersja podklejanki leserowej:


Budowa zgodnie z instrukcją (powtórzę się, ale w przypadku modeli p. Pawła instrukcja, jak zawsze, przez duże "I") zaczyna się od kabiny pilota. Kilka wręg na krzyż, do tego ciętych laserem i... nie pasuje mi element nr 13 czyli rama szkieletu. Za duża. Opcje są dwie: albo błąd w projekcie (mało prawdopodobne, tym bardziej, że cz. nr 17 czyli "panele" osprzętu przyklejane do górnej części ramy też były za długie - a to znaczyło by dwa babole) albo ja coś skopałem... tylko co?? Nie umiem dostrzec błędu - ktoś może mi pomóc?



Reszta elementów już bez niespodzianek. Jak widać, miejscami brakuje retuszu, który odpuściłem. Zakładam zamknąć kabinę więc nie będzie to widoczne. Drążek nieco odchudziłem, bo korzystając z oryginalnego po zwinięciu sterczał w kabinie okropny kołek.


Na dziś to tyle - w kabinie brak jeszcze fotela pilota i... jedziemy dalej.

--

Post zmieniony (08-07-13 21:32)

 
02-05-13 21:40  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to Cię uspokoję - u mnie też rama wyszła za długa. Siłą rzeczy panele też musiałem przyciąć. Mało prawdopodobne żebyśmy obaj popełnili taki sam błąd. Ja nie miałem wręg wycinanych laserowo ...
Uzyskałem taki efekt:



Generalnie samolocik klei się świetnie, kończę statecznik pionowy i zabieram się za skrzydła.

Pozdrawiam :-)

--

 
03-05-13 10:45  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Oglądam, bo chyba trafi pod nóż także u mnie :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-05-13 21:36  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Mala aktualizacja - poskładałem kadłub. Zero problemów - pasuje idealnie.








Trzymając się instrukcji następny krok/aktualizacja to skrzydła.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
12-05-13 21:49  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wspaniala robota. Tez mam ten model czeka na lepsze chwile,bede ci kibicowal i tutaj zagladal. Zycze powodzenia narazie jest SUPER

 
12-05-13 21:52  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Obiecujące początki. Napewno będę śledził relację na bieżąco.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-05-13 07:48  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Leży na półce , więc obserwuję . Pozdrawiam.
PS
Dziurka w nosku rzeczywiście jakaś obsmarkana :)
--

Post zmieniony (14-05-13 07:49)

 
14-05-13 07:58  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Otworem pod łopaty nie ma się co przejmować - nim je wkleję (czyli na końcu) wystarczy go lekko papierem ściernym poprawić i po wklejeniu łopat wszystko powinno wyglądać ładnie.
ZbiG'u - starałem się skleić go w standardzie - poświęciłem na to 3 kopie części 177 ale... za każdym razem wychodził mi produkt "kołpakopodobny". Więc chciał nie chciał - wkrętarka, glut, glancpapier i... jest.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
14-05-13 11:14  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

ZbiGu podkleiłem (zgodnie z zaleceniem instrukcji) segment za kabiną pilota oraz segment przed kabiną. Segmentu ogonowego oraz segmentów "silnikowych" nie podklejałem. Dalsze ewentualne podklejanie "wyjdzie w praniu" - ma tu na myśli w szczególności skrzydła.
Kołpaka oczywiście nie przyszło mi do głowy podklejać - pomysły miewam różne, ale tak "dziwne" mi do głowy nie przychodzą. :-)
Dziękuję za uwagę odnośnie usterzenia - daleka droga do tego jeszcze, ale będę pamiętał.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
19-05-13 12:39  Odp: [R] Hurricane Mk. I Kartonowa Kolekcja 4/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Z braku czasu klejenie wlecze się u mnie niemiłosiernie. Udało mi się poskładać szkielet skrzydeł. Przy wykorzystaniu laserów to po prostu puzzle 3d, nic więcej. Jedyna refleksja, jaka nasunęła mi się w trakcie montażu komory podwozia to uwaga odnośnie grubości elementów laserowych z naklejonymi elementami z wycinanki. Są za grube! Pobieżne sprawdzenie arkusza z wręgami daje jasną wskazówkę. Stoi tam jak byk: "podkleić DO grubości 1mm". Wręgi laserowe mają właśnie ów 1mm więc z dodatkową warstwą kleju i elementem z wycinanki... są za grube. Mam tym samym wyjaśnienie moich kłopotów z częścią nr 13 w kabinie - wręgi do których była klejona na styk były za grube więc nie miała prawa się zmieścić bez przycięcia.
Poskładany szkielet wygląda dość solidnie:


Dodatkowo oklejony podposzyciem robi się bardzo sztywny i masywny:


Nieco dyskusyjne wydaje się być malowanie wnęk podwozia - na chłopski rozum były one chyba jednolicie pomalowane, bo komu chciałoby się bawić w takie malowanie?


Teraz pora na poszycie zewnętrzne...

--
Pozdrawiam. Bartko28

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024