FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-04-13 13:44  [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Budowa modelu zajęła mi równe pół roku, relację z budowy można znaleźć TUTAJ. Klejenie F-117 było specyficznym doświadczeniem ze względu na niecodzienny kształt tego samolotu. Z tego powodu model nie należy do łatwych w budowie. Samo opracowanie również ma kilka mankamentów, o których pisałem w relacji. Praca przy kadłubie była momentami nużąca, jednak takie elementy jak podwozie, usterzenie czy osłona kabiny dawały mi sporo frajdy i radości z klejenia. Popełniłem sporo głupich błędów w trakcie budowy, które wpłynęły niekorzystnie na końcowy efekt. Mimo tego, uważam, że model wygląda całkiem fajnie (zwłaszcza z daleka :-) ) i jestem z niego zadowolony. Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo mogło być lepiej.
Wrzucam tutaj tylko 10 zdjęć, bo nie mam ani czasu ani chęci na użeranie się z fotobukietami fotosikami i całą resztą tego ustrojstwa. Zainteresowanych większą ilością zdjęć zapraszam na bloga.
Zdjęcia plenerowe zostały wykonane 19.04.2013 na górce za płotem lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie.




--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-04-13 14:07  Odp: [G] Lockheed F-117A "Nighthawk" - Military Model 1-2/2002
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model!
A sesja plenerowa to już jak mówią : czaaad ;-) Wręcz prosi się o nagrodę!

Jak osiągnąłeś ujęcia "w locie" ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-04-13 14:11  Odp: [G] Lockheed F-117A
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Napęd modelu, jak zwykle u mnie w takich galeriach stanowił kij od miotły i żyłka wędkarska :-)

Tak to mniej więcej wygląda :-)

Model podwieszony na żyłkach . Żyłki oczywiście pousuwałem przy pomocy programu do obróbki grafiki. Na tym jednym zostawiłem, żeby było można zobaczyć "napęd" :-)

Post zmieniony (26-04-13 14:13)

 
26-04-13 14:24  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Proste i genialne!
Brawo za model i pomysł na galerię!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-04-13 14:50  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
kari   

... pierwsza, druga i szósta fota to "majstersztyk".
... gdyby nie to, że na pierwszej nie widać pilota, to można byłoby odnieść wrażenie, że w powietrzu leci "oryginał". ... za to na czwartej fotce "117" wygląda trochę jak samolot VSTOL ;-)
Gratulacje!
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-04-13 15:34  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Super temat, tylko dlaczego relacji tutaj nie było. Pogniewałeś się czy co?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-04-13 16:38  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
AWOT   

A ja się zastanawiałem, po kiego diabła w galerii modelu zdjęcia oryginału :-)
Super zdjęcia i fajnie zrobiony model. Gratuluję.

--

AWOT

 
26-04-13 16:44  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Nie, nie pogniewałem się, nie mam o co :-)

Prowadzenie relacji na forum wymaga poświęcenia sporo czasu, głównie przy wstawianiu zdjęć. Na blogu robię to jednym kliknięciem myszki. Żeby wstawić kilka zdjęć na forum muszę wrzucić je na jakiegoś fotobukieta/imidższejka, do każdego osobno wyedytować link (używam Linkera, bo bez tego ani rusz) i każde z osobna powstawiać. Wiadomo jak jest. Ostatnio po prostu nie mam na to tyle czasu (studia,praca,życie) więc idę trochę na "łatwiznę".

Relację z budowy przeprowadziłem na blogu, tutaj linki do każdej z części:

szkielet
kabina pilota
kadłub i skrzydła
usterzenie i podwozie
osłona kabiny i wykończenie

Obecnie buduję Seafanga, relacja jest na forum (ale budowa na razie stoi, chociaż zamierzam się wkrótce za niego zabrać) oraz SB Lim-2Art (tu praca wre). Trzy części relacji są już na blogu, postaram się także założyć relację tutaj :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-04-13 17:21  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,same efekty, gratuluję modelu,wykonania i galerii,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-04-13 17:30  Odp: [G] Lockheed F-117A ''Nighthawk'' - Military Model 1-2/2002
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Super model! Zdjęcia plenerowe powalają na podłogę :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024