FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-04-13 14:04  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt napisał:
Ja też kiedyś przemalowałem sobie to opracowanie.

kolighyt, mam prośbę, skoro przemalowywałeś to prawdopodobnie masz jakieś zdjęcia, barwną planszę lub link. Podeślij mi na skrzynkę, z góry dziękuję

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 18:43  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt, dzięki za info.



Kadłub skończony.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 19:25  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Czy okapotowanie silnika nie powinno bardziej odstawać od zarysu kadłuba? Na zdjęciu poniżej widać, że nie jest to gładkie przejście (pewnie chodziło o chłodzenie). Z tego, co pamiętam w wycinance było to uwzględnione (drugi segment ma trochę większy obwód niż trzeci i powstaje uskok, który nie jest tutaj błędem pasowania). Wygląda jakbyś poprawił opracowanie "na siłę":)



--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
15-04-13 19:37  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeee, uskok jest.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 19:46  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Przepraszam. Na tych zdjęciach faktycznie go widać. Na poprzednich trochę ginął.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
16-04-13 14:10  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt, uskok był rzeczywiście słabo widoczny. Mam nowe materiały dotyczące mieleckiego Piper'ka. Autor przeróbki posługiwał się właśnie nimi:



Zrobiło się usterzenie. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-13 14:58  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widzę, żę pięknie, piękne ptaszę się wykluło.

 
16-04-13 17:51  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Autor przemalowania przewidział owiewki na koła?
Świetne zdjęcia:) Widzę, że moja plansza zawiera kilka błędów. Jak to jest z tym godłem Aeroklubu? Samolot ma być niebieski czy czerwony? Da się to chyba w jakichś innych źródłach potwierdzić.
--

Post zmieniony (16-04-13 17:53)

 
16-04-13 18:45  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Owiewek kół niestety nie ma. Co do samolociku w godle aeroklubu, to mógł być czerwony, na zasadzie, że "Wschód jest Czerwony". :-))) To było tuż po wojnie a lotnictwem rządzili ruskie sołdaty.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-13 19:28  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znalazłem takiego:

"Samolot użytkowany od roku 1947 w Aeroklubie Słupskim , malowanie stylizowane troszkę na RWD-13 .Egzemplarz został zniszczony poprzez czystki rządu polskiego polegające na zacieraniu i niszczeniu wszystkiego co mogło lub pochodziło z zachodu".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024