FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-04-13 20:48  [G] Challenger I, Fly model nr 25
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam wszystkich,

mam na imię Mateusz i mieszkam w Tarnowie (Małopolska). Jest to moja pierwsza galeria na tym i w ogóle na jakimkolwiek forum. Długo się zastanawiałem czy jest sens pokazywać mój model. Bawię się w modelarstwo z dłuższymi i krótszymi przerwami już kilkanaście lat i w dalszym ciągu nie potrafię zbudować modelu na przyzwoitym poziomie.

Co do samego modelu to zmęczył mnie nieprzeciętnie, zawiera też kilka błędów i mase uproszczeń. Sam też nie ustrzegłem się błędów ale to już oceńcie sami.






i jeszcze dwa zdjęcia, na których widać o ile większy jest challenger od radzieckiego su-100 :)




proszę bądźcie łągodni ;)
pozdrawiam
Mateusz

--

Post zmieniony (08-04-13 20:38)

 
02-04-13 21:14  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie no, dajesz radę.
Tylko fotki bardzo duże i troszkę nieostre.
Witaj u nas!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-04-13 21:57  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj, nie czołgista ze mnie ale wykonanie super ! Ten to zapewne izraelski?

 
02-04-13 22:23  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mariusz - co do wielkości zdjęć to jaka powinna być? na fotosiku była opcja zmiany rozmiaru ale w sumie to pomyślałem, że jest ok. Co do ostrości to nie wiem chyba z moim aparatem jest coś nie tak, każde zdjęcie robiłem po kilka razy, gdyż faktycznie wychodziły nieostre

Ryszard - czy izraelski to nie wiem :) wzorowałem się na kilku fotkach znalezionych w sieci oraz kilku filmikach na youtube. Oryginalnie czołg był koloru "bezpłuciowo" zielonym, więc postanowiłem nieco zmienić kolor, dodać oznaczenia oraz kilka elementów, które zostały pominięte w wycinance. Jednym słowem troszkę podrasowałem brytyjczyka.

pozdrawiam
Mateusz

 
02-04-13 22:31  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Przeca to brytyjski złom z operacji Pustynna Burza, w tej chwili po wprowadzeniu 2-ki te egzemplarze wycofano i sprzedano gdzieś na bliskim wschodzie (bodajże Oman). Izrael posiada swoje Merkavy i by raczej się nie splamił niekoszernym sprzętem. ;-P
A model bardzo fajnie Ci wyszedł, może dziwne porównanie do Su-100 (to tak jakbyś DC-3 do B-747 porównał). ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
03-04-13 07:37  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Lotnika" (nie czołgistę) zmyliły te oznaczenia na kadłubie - co nie zmienia faktu. że modele robią wrażenie ! Dzięki za wyjaśnienie.

 
03-04-13 10:02  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja też "lotnik", ze specjalnaścią wojskową przeciwpancerną (PPK).
A jako ciekawostkę to podam, że nawet Jordania się "załapała" na ten sprzęt. ;-)
http://www.murdoconline.net/wordpress/wp-content/uploads/2012/05/Jordanian-Challengers.jpg

Nawet ciekawsze malowanie niż brytyjskie.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
03-04-13 10:18  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem jaki masz aparat ale w nim jest chyba funkcja "makro", do robienia zdjęć z małej odległości - ikonka "kwiatek". A modelowi niczego nie brakuje, ja co prawda też nie "pancerniak" ale uważam, że fajny. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-13 16:41  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

BeBe - te czołgi nie były chyba aż takim złomem, ponoć brytyjscy żołnierze bardzo sobie chwalili te jednostki. Nie zmienia to jednak faktu, że były drogie i skomplikowane co powodowało trudności w produkcji. A co do porównania tych dwóch czołgów to po prostu mam tylko te dwa i nie miałem nic innego z czym mógłbym porównać :)

OSTOJA - jak tylko znajdę chwile czasu to postaram się zrobić zdjęcia makro, chociaż po oglądnięciu tych zdjęć będę pewnie mieć koszmary ;P

pozdrawiam
Mateusz

 
03-04-13 17:57  Odp: [G] Challenger I, Fly model nr 25
Łuki85 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Challenger 1 był akurat bardzo dobrym czołgiem, a jego druga wersja uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Pierwsza wersja tego czołgu brała udział w pierwszej wojnie nad Zatoką Perską gdzie zniszczył około 300 irackich czołgów bodajże nie tracąc przy tym ani jednego, tak więc ten fakt mówi sam za siebie. Oczywiście to było kiedyś...:)

--
"Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024