FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-03-13 12:01  [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 




Witam

Postanowilem zalozyc konto choc od dluzszego czasu sledze wpisy na tym forum, zwlaszcza z interesujacej mnie tematyki okretowej (zaglowce i pre-drednoty). Co prawda oceniam moje modele niezbyt wysoko w porownaniu z mistrzowskimi egzemplarzami ktore moge tu ogladac, jednak postanowilem podzielic sie relacja z budowy pancernika Peresviet, ktory wczesniej byl tu opisywany przez jego tworce J.Gromyka, oraz w czasie budowy blizniaczego okretu "Oslabja". Tamze zostala czesciowo opisana historia okretow.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=120567&t=120567&filtr=1
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=66888&t=66888
krotka charakterystyka
http://www.cityofart.net/bship/frames0.html
Okret w skali 1/200 opublikowalo wydawnictwo Oriel - Bumaznoje Modelirowanije. Budowe zaczynam dzisiaj i bede sukcesywnie publikowal. Malowanie w stylu 'cuszimskim' tak jak 'Pobieda' - oliwkowy kadlub i zolte nadbudowki kominy itp.

Tutaj moje wczesniejsze modele floty rosyjskiej dalekiego wschodu - Askold, Navarin, Rossija, Grażdanin.. Prosze o wyrozumialosc dla nowicjusza na forum..
http://s1189.photobucket.com/user/Czapajew/library/?page=1

--

Post zmieniony (23-05-13 09:38)

 
25-03-13 12:11  Odp: [R] Peresvet 1/200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witamy na forum. I na poczatek prosba - dopisz wydawnictwo w tytule watku - bedzie jasniej dla szukajacych ewentualnych informacji...

P.S. Dziekuje ;)

--

Post zmieniony (25-03-13 13:17)

 
25-03-13 14:23  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam, popraw wstawianie zdjęć bo pokazuje sie napis NO MEDIA.
Pozdrawiam

 
25-03-13 14:47  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

tak, bo z lewej sa foldery z nazwami okretow, trzeba ktorys wybrac.

--
edit
gdyby jednak nie bylo widac:
http://s1189.photobucket.com/user/Czapajew/library/Askold?page=1
http://s1189.photobucket.com/user/Czapajew/library/Grazdanin?page=1
http://s1189.photobucket.com/user/Czapajew/library/Navarin?page=1
http://s1189.photobucket.com/user/Czapajew/library/Rossija?page=1

Post zmieniony (25-03-13 14:52)

 
25-03-13 15:37  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zwracam honor - taki ze mnie komputerowiec ! Flota i wykonanie super, podobają mi się włąśnie takie "starocie" morskie.

 
25-03-13 15:54  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj. Korci mnie też ta epoka, więc będę częstym gościem.
Powodzenia

 
25-03-13 17:38  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ciekawe wydawnictwo , jak kupujesz modele ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-03-13 10:55  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No dobra, to ja też podglądam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-04-13 10:20  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

wszystkie modele rosyjskiej carskiej floty sa wydane przez ukrainskie wydawnictwo BN czyli bumaznoje modelirowanie (na nasze: modelarstwo kartonowe) w zasadzie opiera sie na projektach autorow ukrainskich i chyba rosyjskich sadzac po nazwiskach. tutaj niestety mam pewne zastrzezenia i ostrzezenia dla modelarzy - modele opracowane przez J.Gromyka roja sie od pulapek, niedopracowan i niestety opisy i rysunki tez pozostawiaja wiele do zyczenia - nie tylko z uwagi na brak rysunkow i opisow pewnych zespolow, ale tez i fatalna jakosc rysunkow technicznych. Przy budowie Grazdanina naprawde przechodzilem ciezkie chwile. Jest pewne ze budowa takiego okretu skonczy sie malowaniem (to mi akurat nie przeszkadza, lubie waloryzacje). Natomiast drugi biegun to modele p.Kustowa (np. Askold, Bajan Korejec) ktore wypada i nalezy robic na surowo bez zadnych poza retuszem dodatkow. Niesie to co prawda za soba pewne trudnosci zwlaszcza w przypadku montazu masztow, ale efekt jest iscie 'papierowy'.

My tu gdu gadu, a wypadaloby pokazac, ze jednak i troszke do pracy sie czlowiek zabral, a wiec na poczatek to co kazdy prawie zrobi czyli szkielet, tu nie powinno byc problemow:





zastanawialo mnie dlaczego gorna podluznica jest wg rozmiarow na wregach o wiele grubsza od dolnej (0,5 - 1mm) , nie zastosowalem sie do tego.

Pierwszy problem pojawil sie przy montazu pokladow pod dziala 152mm na rufie, znajdujace sie pod zakonczeniem glownego pokladu. Okazalo sie ze gorny poklad musialby lewitowac, gdyz nie ma odpowiedniej szerokosci. Na szczescie zawsze wykonuje kserowki planow przed rozpoczeciem pracy, wiec wycialem kawalek podluznicy .


Po wykonaniu szkieletu czas na poklady - tylny niestety musialem przykleic juz oryginalny poniewaz na nim montuje sie nadbudowki i na nich z kolei glowny poklad. I tutaj okazuje sie, ze glowny poklad jest za krotki! jezeli zachodzi na podstawe tylnego mostka (maly zielony domek) to z przodu jedna z wreg wychodzi n srodku otworu trapu. zatem trzeba zrobic daszek na nadbudowce. Wystaje to okolo 2mm za poklad. Cos mi to wroy klopoty z burtami. Ale nic.


Przy okazji malowania tych elementow na kolor szarooliwkowy okazuje sie, ze farba revela jest straszliwie gesta, pomimo maksymalnego rozcienczenia w sloiczku pozostaja przykre smugi.. chyba przeleje do wiekszego naczynia.

Teraz wejscie pod poklad na dziobie jest wykonalne, widac przy okazji dziwne przesuniecie miejsca przyklejenia podstawy komina na laczeniu czesci pokladu. Nie wyglada to na zamierzone.


Tak wiec juz na poczatku nie jest zbyt optymistycznie, teraz czas na poszycie dna, tutaj postanowilem wykonywac je metoda tradycyjna. ewentualnie ze szpachlowaniem laczen. Glownie dlatego, ze tylne okno sruby centralnej wyglada mi na dosc skomplikowane.

--

Post zmieniony (04-04-13 10:23)

 
25-04-13 10:10  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po krotkiej przerwie czas powrocic do relacji.
W przypadku dolnej czesci kadluba naklejanie poszycia nie sprawialo problemow, ale po wyszpachlowaniu laczen w ogole przestalo mi sie to podobac z uwagi na ostre przejscia miedzy platami poszycia, wobec tego postanowilem calosc przejechac szpachla i papierem, po wczesniejszym zagruntowaniu podloza.

po ostatecznym pomalowaniu i pokryciu lakierem wyszlo zadowalajaco




Teraz nadszedl czas pokrycia burt, ktore oryginalnie jest wydrukowane w jakims blizej nieokreslonym odcieniu szarosci z dodatkiem zielonego.


tutaj wszystko 'z grubsza' pasowalo tzn. przynajmniej nie bylo zbyt krotkich czesci, ktore trzebaby sztukowac. Dorobilem tu pokrywy kazamat dzial 75mm, bulaje (z GPM-u), drabinki z siatki do gipsu - niestety nie mialem sily wyginac kazdego szczebelka w skomplikowane ksztalty, moze gdybym mial fabryke drutu :)




Po oklejeniu i poszpachlowaniu tu i owdzie (nie zawsze z doskonalym skutkiem..) postanowilem powalczyc z ta straszna farba, ktorej kolor co prawda pasuje, ale struktura jest fatalna, po wielokrotnym rozcienczaniu, mieszaniu z innymi farbami straszeniu i grozeniu udalo mi sie osiagnac taki efekt:



Warstw jest kilka, natomiast widac duzo smug, przy kazdym dotknieciu paluchem pozostawiam po wsze czasy slady linii papilarnych, jak gdybym wciaz w czasie pracy zajadal kielbase slaska :)
Rozwiazaniem ktore poki co mnie wybawilo jest pomalowanie calosci lakierem bezbarwnym ktory co prawda nadal burtom zbytni jak sadze polysk, ale za to wyrownal kolory i wygladzil powierzchnie.



Jesli ktos ma doswiadczenia z lakierem, to chetnie sie dowiem, czy mozna teraz na lakier bylyszczacy polozyc warstwe matowego i co z tego wyniknie?
Pozdrawiam.

--

Peresvet

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024