FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
25-04-13 11:51  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witaj.
W relacjach na forum wielokrotnie jest stosowana technika lakier matowy na błyszczący.
Ja to też stosowałem w swoich modelach i efekt ok. Ale oczywiście trzeba sprawdzić działanie konkretnego lakieru na próbkach przed położeniem na okręt.
Jak na razie świetnie ci idzie. Jako, że uwielbiam te okręty to będę tu częstym gościem.
Powodzenia w dalszej budowie.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-05-13 01:10  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

udalo sie pieknie zmatowic. teraz mozna zabrac sie za nadbudowki..

--

Peresvet

 
06-05-13 18:44  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jak uzyskałeś kolor kadłuba ? Wygląda nieźle.
pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
23-05-13 09:37  Odp: [R] Peresvet 1/200, Bumaznoje Modelirowanije, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Zbig
nie ruszalem pokladu, gdyz wydaje mi sie, ze na okrecie szpary miedzy deskami byly wypelnione jakas substancja na bazie smoly, co wyrownywalo powierzchnie, wydaje mi sie ze nie moglbym przy moich umiejetnosciach i wyposazeniu zrobic czegos ciekawego z pokladem i choc kolor moglby byc troszke bardziej naturalny, jestem w stanie go przyjac jaki jest.
@pol
kolor kadluba uzyskalem mieszajac dwie farby Revell, na bazie matt 67 z dodatkiem 150. Niestety nie ma kolorowych zdjec okretu, ale na zachowanych obrazach widac ze kolor jest akuratny (lakier bezbarwny sprawil, ze troche sciemnial, wiec wyglada jakby zjechal dopiero co z pochylni) :)
http://www.wunderwaffe.narod.ru/Magazine/MK/1998_01/Pictures/Color2.jpg

Pomimo, ze przyszla wiosna i mniej siedze nad modelem prace posunely sie do przodu, wykonalem trapy w pokladzie i nadbudowki - rufowa i dziobowa oraz mostki bojowe. Oczywiscie nie obylo sie bez niespodzianek.
Przy robieniu trapow moja metoda to przyklejanie wszystkich szczebli do jednej strony za pomoca super glue, nastepnie scisniecie z druga strona drabinki, ustawienie szczebli i zalanie klejem. Zwykle daje to zadowalajacy efekt. Jezeli trap jest w 'pudelku' mozna zrobic tylna scianke na ktorej budujemy schodki, a i tak nie bedzie jej pozniej widac.
Przy przednim mostku duzo pracy pochlaniaja azurowe podpory - tu przydaje sie ostry nozyk z cienkim koncem.. Niestety, w planach sa tylko po dwie podpory glownych skrzydel przedniego mostka oraz dwie gornego przedniego mostka, zamiast czterech, reszte trzeba dorobic!

Przedni mostek:
dodatkowe podpory wykonane z zapobiegawczo przygotowanych 'kserowek'

miejsca mocowania podpor na koncach pokladu mostka. Co do budyneczkow - sa waloryzowane poprzez przeszklenie okien, uwydatnienie przetloczen na sciankach, zaznaczenie drzwi itp.

jak widac niektore elementy poszycia trzeba bylo wydluzyc, choc z grubsza wszystko pasuje. Papier jest dobrej jakosci, nie lamie sie i raczej nie rozwarstwia przy zaoblaniu..

i po zamontowaniu i pomalowaniu.

Tylna nadbudówka oparta na kolumnach (zrobionych z przewodu elektrycznego):
Deflektory zrobione sa z cienszego papieru niz oryginalny, poniewaz byloby raczej trudne uksztaltowanie ich w forme 'fajek'. Poza tym sa za krotkie! dolna czesc powinna byc wydluzona o kilka mm, inaczej beda wisiec w powietrzu.

widok ogolny (co ciekawe na koncu glownego pokladu taki sam mostek bojowy jak na dziobie, ewenement).

a tak to z grubsza wyglada po zmontowaniu. Przednia oslona mostka powinna miec przeszklenia, tak to przynajmniej oceniam na podstawie materialow. Autor o tym nie pomyslal, a ja teraz zastanawiam sie czy cos z tym kombinowac, czy zostawic tak, jak jest.

Obecnie wykonuje pewne drobne elementy pokladu, nie jestem pewien co dalej, poniewaz instrukcja daje tu pelne pole do wlasnej inwencji, jak zwykle ;p
Poniewaz w letnich miesiacach prace zwalniaja, prosze o wyrozumialosc, jesli sie pojawie od czasu do czasu. Na szczescie nie stoi nade mna z batem Mikolaj Romanow albo inny Rastwiezenski :)

--

Post zmieniony (23-05-13 09:49)

 
23-05-13 11:00  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo mi się podoba to co tej pory zbudowałeś! Kadłub, burty robią wrażenie ! Masz rację odnośnie "szpar" w pokładzie z desek. Technologia budowy pokładów drewnianych zapewne nie uległa zbytnim zmianom od tych czasów - ryflowanie w modelach takich pokładów mija się celem - lepik wypełnia szpary a szorowanie (cegiełkowanie) drewna jeszcze powierzchnię wygładza. Kibicuję - moje "klimaty"!
Pozdrawiam

 
23-05-13 11:19  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witm. Bardzo fajnie idzie Ci to klejenie.Podoba mi sie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-05-13 07:38  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jakiej szpachli uzywasz ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-05-13 21:03  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Alski
elastyczna szpachlowka akrylowa, zakupiona w sklepie z mat.bud.

--

Peresvet

 
27-11-13 12:11  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
Czapajew 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dawno nie pisalem :)

prace posuwaja sie w slimaczym tempie, ale ponoiewaz minelo juz sporo miesiecy wiec i takie tempo daje jakies tam efekty.

przede wszystkim widac wieze glownego kalibru



poza tym kominy



w chwili obecnej model posiada juz omasztowanie, falszburty, kominy czesc trapow i wentylatory, opis czesci i rysunki pozostawiaja wiele do zyczenia, jak juz wspominalem. czesci z reguly sa dopasowane ale czesto nie wiadomo gdzie powinny byc zamontowane i jak (sic!). nie polecam tego modelu, jesli ktos nie lubi dziadostwa albo nie chce go malowac.

--

Peresvet

 
27-11-13 12:34  Odp: [R] Peresvet 1/200, BM, 24/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie ważne, że powoli, ważne, że "do przodu".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024