FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-04-13 22:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Madness napisał: "Wydawca pisze że druk się zakończył i rozpoczął wysyłkę. Czy te dwa lub trzy tygodnie różnicy dla modelarza to aż tak wiele ze trzeba robić taki szum? Jak ja zamówiłem zestaw Ise - Kongo po dwóch tygodniach zadzwoniłem do biura wydawcy gdzie otrzymałem odpowiedz ze trzeba jeszcze tydzień poczekać co okazało się prawda :) cierpliwości i może melise na uspokojenie :)"

To ja ci proponuję zmienić tabletki....bez komentarza

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
02-04-13 22:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

jowisz32 ... nie ma sprawy..odezwałem się bo nie chcę być w jaki kolwiek sposób kojarzony z wydawnictwem Answer. Jak to mawiał Pawlak..."u mnie słowo droższe pieniędzy".....

 
02-04-13 22:51  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jakub, skoro nie kupisz to po co się drzesz na forum ??I o co to biadolenie kiedy wydadzą ?? Wydrukują to będzie. No chyba że sobie chcesz zeskanować.
A zamiast czionką 10 pisz sobie drukowanymi literami na kartce papieru.
Forum pieniaczy to chyba nie tutaj.
Co to za moda że najbardziej wydzierają się niezainteresowani ??
Co cię człowieku obchodzi jak, gdzie i komu wydaję moje pieniądze ??
Pzdr

 
02-04-13 23:01  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

dokker ....masz rację...przepraszam ...w sumie...Twoja kasa mnie na prawdę nie interesuje...nie będę robił konkurencji US i Ministrowi finansów...A pienię się głównie dla tego że wychowany jestem zgodnie z zasadą jaką zacytowałem : słowo droższe pieniędzy... a rozwijając myśl jeśli komuś w życiu coś obiecałem to choćby miało to kosztować mnie dużo więcej niż zakładany zysk zawsze dotrzymywałem terminu dostawy do klienta..nawet jeśli wina nie leżała po mojej stronie..ale może to tylko ja taki głupi jestem...i taki nie dzisiejszy...Jeśli wyznajesz zasadę że obiecać można wszystko a dotrzymać obietnicy to już co innego to współczuję szczerze...

 
02-04-13 23:20  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jakub, nie jestem może stażem długo na forum, ale troche jestem i zdążyłem zauważyć jedno; zapowiedź to nie obietnica. Generalnie ślędzę tylko okręty i już widziałem niejedno; były zapowiedzi i Takao i San Francisco i paru innych. I się rozmywało i nie było tematu.
San Francisco wydał potem Modelik, kupę pomyj wylano na model a wychodzi całkiem fajnie - I dziwne żaden "znawca" modelu nie pokazał.
Więc jeśli o mnie chodzi mam w paru literach taką pisaninę.
Tu też nie wiem dlaczego, nie wiem po co ,jakaś grupka ludzi, generalnie z tego co widzę niezainteresowana bezpośrednio tematem bije pianę i wali w bęben.
Jeśli masz jakieś osobiste wycieczki do wydawcy załatwiaj to gdzie indziej, mnie to nie interesuje.
Ja cieszę się z każdego modelu na rynku (nawet jego zapowiedzi), wiem że wszystkiego nie kupię i nie skleję.
Bardzo do mnie trafia sposób prezentacji przyszłych modeli przez Answera, Model Hobby czy Szkutnika.
Temat może i w lesie, nie wiem czy z lasu wyjdzie ale szum mnie cieszy .
Pzdr

 
03-04-13 06:33  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj Panowi i Koledzy........ pamiec ludzka jest krotka.....
Dokker wspominasz "San Francisco" z Modelika piszac: "...San Francisco wydał potem Modelik, kupę pomyj wylano na model a wychodzi całkiem fajnie - I dziwne żaden "znawca" modelu nie pokazał. ..."
Moglbys pokazac relacje albo jeszcze lepiej galerie koncowa tego modelu ??
Bo na tym forum znalazlem tylko jedna relacje zakonczona/przerwana na etapie budowy kadluba w dniu 10-06-09 ...... czyli prawie 4 lata temu???
Co masz na mysli piszac "znawca" -? Moze wlasnie zaden znawca nie skleil tego modelu bo po prostu szkoda czasu na poprawianie bledow projektu itp ? Nie pomyslales o tym?
"Taiho" - no wlasnie gdzie jestes "Taiho" - chodzi mi o watek ktory w tajemniczych okolicznosciach zniknal?? A myslalem ze to tylko na moich kompach cos jest spaprane....dziwne.
Na koniec zanim nasi czynni modzi/-owie wezma nozyczki i zgodnie z linia ideowa tego forum wytna wszystkie nieprzychylne wydawnictwu temu czy innemu watki to mam do was prosbe - wezcie sie takze za usuwanie jeszcze mniej potrzebnych wpisow/spamow niz np. moj i zrobcie porzadek po niejakim "hansie"...... a zapomnialem "hans" nie napisal nic zlego na zadne wydawnictwo, nie "oplul" zadnego modelu......no fakt.

A co do "Yamashiro" to ja sie bardzo ciesze pod jednym warunkiem - o ile bedzie zgodny z oryginalem i zostanie wydany bez zadnych brakow ..... a tradycyjne pytanie o dokumentacje i autora projektu pomine bo i tak nikt na to nie odpisze...

pozdrawiam goraco

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
03-04-13 09:56  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jeśli mogę link z "niebieskiego" do galerii SF. Jak będzie przeszkadzał proszę o usunięcie, każdy sobie znajdzie. (albi usunę sam)
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11271.0
Można Panowie "fachowcy": narzekać a można i sklejać. Z tego co widzę i czytam Panowie czekają na ten jeden samosklejający się model.
Generalnie ja modeli do muzeum nie robię, więc mnie jakieś niezgodności nie rażą; zgadza się ilośc kominów, wież działowych - biorę :-)
Są panowie dwie opcje - albo kupuje model za 200 zeta i sklejam i się modlę by czegoś nie "ppaprać" albo dwa modele za 70 zł i sobie składam :-)
Panowie z luzem i humorem do hobby.
Co do Taiho - może wydawca poprosił o usuniięcie wątku, może stwierdził że coś jest nie tak i nie chce paru kolegom mieszać , bedzie to będzie, nie to nie - wydałeś już jakąś kasę na niego ??
Pzdr

 
03-04-13 10:14  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W tym modelu dno było malowane bo dopasowanie wałów skosiło się w przeciwnych kierunkach, opcjonalnie można sobie poszycie zrobić z kartonu barwionego. Taka korekta mogłaby być OK dla modelu sprzed lat, ale we współczesnym to niedopuszczalne. Być może brak pancerza burtowego i zły kształt kadłuba nie tylko w przekrojach poprzecznych, ale także w rzucie z góry na rufie i dziobie to nie jest problem, jako wynik opracowania modelu na podstawie PM, ale idąc tym torem jest to cofanie się w rozwoju modeli kartonowych do poprzedniej epoki.
W modelu SF z Modelika rewelacyjne są Oerlikony, nie widziałem lepiej opracowanych w kartonie w tej skali. Nie są to pomyje wylewane na model, ale po prostu oczekiwania modelarza, które nie zatrzymały się na poziomie modeli wydawanych przed kilkunastu laty, ale wciąż rosną i jest to normalne.

Tak na marginesie dłubię obecnie pewien model z niemieckiego wydawnictwa (budowla), wszystko pasuje parfekcyjnie, poziom opracowania, podejście do oczekiwań modelarza jest na prawdę rzetelne.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-04-13 10:35  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dokker - no dzieki bardzo za linka, galerie znam. Ale co z tego??
Widzialem kiedys na zywo bodajze w sklepie w Opolu sklejony model USS "Portland" tego samego projektanta, ktory uchodzi za model "niesklejalny" a ktos jednak poswiecil czas i go skleil.... pewnie podobnie jak kilkadziesiat innych starych modeli z MM ktore mozna bylo spotkac na wielu konkursach tez uchodzacych za niesklejalne.... ale to nie oznacza ze ja lub jacys inni tajemniczy znawcy vel fachowcy takze musza tracic czas na poprawianie bledow modelu ktory owych bledow powinnien byc pozbawiony..... To ze Ciebie satysfakcjonuje tylko zgodnosc modelu z oryginalem w kategoriach ta sama ilosc kominow i wiez to nie oznacza ze inni "znawcy" takze musza sie stosowac do takiej klasyfikacji wiec dlaczego innych pietnujesz??

Jak kupujesz nowy samochod to tez sie cieszysz ze ma 4 kola i nie wazne ze np moga byc slabo dokrecone i po paru km odpadna badz maska jest w innym odcieniu niz kolor reszty karoserii - wazne ze jest.... to takie ironiczne....
Pamietaj o jednym ze wydawcy badz sklepy biora od nas czyli mnie , Ciebie, fachowcow, modelarzy prawdziwe pieniadze i nie wazne czy to jest 70 czy 700 pln sa one pelnoprawnym srodkiem platniczym wiec skoro biora prawdziwe pieniadze to mogliby sie postarac wydac takze modele z ktorych wiekszosc z nas moglaby byc zadowolona - wiekszosc bo oczywiscie wszystkim nie mozna dogodzic.....

Czyli teraz wg Ciebie wydawca takze moze pop prosic o usuniecie watku ktory mu nie pasi - hmmm no to moze my poprosimy o nie zamieszczanie zapowiedzi bez konkretow?
Jest w druku - fajnie, a mozeby jakies zdjecie surowki na poparcie tej tezy?
Byc moze w ten sposob unikniemy zbednych dysput...... co wy na to??

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
03-04-13 10:40  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A jeszcze jedno - modele "samosklejajace" sie istnieja ( dla mnie to taki model przy ktorym nie musze sie zastanawiac co idzie nie tak jesli wszystko pasuje idealnie i nie brak w nim czesci) i jakims dziwnym trafem powtarzaja sie przy kolejnych projektach kilku (niestety tylko) projektantow.... byc moze dlatego dosyc interesujacym pytaniem bardzo czesto zadawanym przy okazji roznych zapowiedzi jest pytanie o autora projektu. A niestety czesto odpowiedz jest zbywana - sam sobie dokerze odpowiedz dlaczego tak sie dzieje??

pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024