FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-03-13 15:44  KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, na początku tej relacji chciałem podziękować wydawnictwu ORLIK za wydanie tego modelu, gdyż czekałem na model ROSOMAKA już bardzo długo i z każdym miesiącem traciłem nadzieje że w najbliższym czasie w ogóle go ktoś wyda, no ale w końcu wyszedł, pięknie opracowany i z mnóstwo pięknie wydrukowanymi elementami.
Co do samego modelu to mnóstwo arkuszy które tworzą grubą książkę, w bardzo dobrych kolorach, do modelu posiadam także zestaw elementów laserowo wyciętych, które także robią bardzo dobre wrażenie szczególnie bieżnik oraz literki na opony.
Model będę w całości malował ale nie wiem jeszcze w jakim malowaniu będę go robił, chodzi mi po głowie wersja Afgańska, ale to jeszcze się zobaczy w późniejszym etapie budowy.
Więc przechodzimy do budowy modelu na razie nie za dużo ale w końcu prace rozpocząłem dopiero w czwartek.


Post zmieniony (04-12-13 15:16)

Post zmieniony (11-10-14 23:21)

 
16-03-13 18:20  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

extra,że zrobiłeś tą relację.Ja też mam ten model ale najpierw muszę go zeskanowac i dopiero zajmę się tym modelem.Szkoda tylko,że nie jest w takiej samej skali co twardy.Z wielkim zainteresowaniem będę śledzic tą relację.Ja już mam swoją relację ale robiłem w wersji afgańskiej i z planów.

 
16-03-13 19:28  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie,że tak szybko go pokroiłeś.Będę u Ciebie częstym gościem i na pewno zagorzałym kibicem.Powodzenia.

--
jowisz32

 
16-03-13 19:29  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ogarniam takiej sytuacji, że tak wydany model można malować , przecież to chyba największa atrakcja w modelarstwie kartonowym , że ukazują się na takim poziomie graficznym modele, a tu po raz kolejny czytam " będę malował Rosomaka " ?! Oczywiście to Twój model i możesz sobie go nawet pomalować na różowo i posypać brokatem ,ale ja takiego podejścia po prostu nie kumam : )

 
16-03-13 19:44  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Halogen, moim zdaniem sprawa jest prosta i nie ma czego tutaj kumac, czy nie kumac - model zostal wydany w kamuflazu, ktory nie odpowiada kupujacemu. Duza ilosc glosow opowiadala sie za "Afganem", ale mamy standardowy kamuflaz. Ewentualne wznowienie w innych barwach pewnie bedzie niepredko... A co ja mam powiedziec, jak mi sie w barwach UN podoba? :) Stad chec, a nawet koniecznosc malowania. BTW, w moje gusta kolorystyczne prawie zaden projekt nie trafia :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-03-13 21:01  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rafael przeczytałeś co napisał tomo11 , ja przeczytałem - czekał miesiącami na Rosomaka , model pięknie opracowany z pięknie wydrukowanymi elementami w bardzo dobrych kolorach i i po takich zachwytach nagle ... model będę w całości malował , autentycznie oplułem ciechanem miodowym monitor : ) , przepraszam za lokowanie produktu w swojej wypowiedzi. I jeszcze jedno Rafael - moje wypowiedzi na forum mogą się diametralnie różnić od średniej forumowej , nie lubię po prostu owijać w sreberka jak mnie coś dziwi, podoba się lub nie podoba : )

 
16-03-13 22:11  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mnie martwi co innego niż ewentualne malowanie modelu.
Tomo11 - masz na forum rozgrzebane w różnych stadiach 9 modeli i w sumie żadnego skończonego.
Nie boisz się że Rosomak do nich dołączy ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-03-13 23:52  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
kolejny_cichy   

@Halogen Z całym szacunkiem, ale co jest w tym złego, że maluje się model ?
@Michał model z GPMu można przeskalować na ksero ze skali 1:16 do skali1:25 w której wyszedł Twardy w MM, ale on jest dla "twardzieli" :)

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
17-03-13 08:55  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Na to co halogen napisał to nasuwa się tylko jedno pytanie- Pani Premierze, jak żyć?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
17-03-13 09:06  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pomimo, że odstawiłem na razie karton, to chętnie popatrzę jak budujesz Rosomaka.
Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
17-03-13 12:48  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Już odpowiadam czemu postanowiłem go malować, było kilka powodów które zadecydowały. Model będę malował bo jak wcześniej pisałem najprawdopodobniej będę go robił w innej wersji, po za tym troszkę go zwaloryzuje i po dodaje kilka elementów jeszcze od siebie, a to że pisze że model jest świetnie wydrukowany to pisze bo to jest prawda i być może pomogę niektórym osobom które się jeszcze zastanawiają nad kupnem tego modelu i sklejeniu go w standardzie.
Co do kilku moich rozpoczętych relacji to są stare dzieje, miałem teraz kilku miesięczny przestój w modelarstwie kartonowym głównie powstawały lokomotywy z polistyrenu, i postanowiłem że to być może będzie ten model na przełamanie z kartonami.

 
17-03-13 20:39  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomo 11 powtórzę jeszcze raz , rób sobie ze swoim modelem co chcesz ,ja tylko wyraziłem swój pogląd ,który może nie pasować Tobie i innym ludziom, ale takie jest życie : )
Bardzo jestem ciekawy jak Ci ta przemiana Rosomaka wyjdzie ,więc działaj . Napisz mi tylko jeszcze jedną rzecz , czy w zestawie laserków są także " blachy ryflowane " ?

 
17-03-13 20:46  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Niestety blach ryflowanych nie ma :(

 
18-03-13 22:50  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace pomalutku idą do przodu przy modelu, dziś poszła pierwsza warstwa podkładu na razie wygląda nie najgorzej, teraz będzie znacznie trudniej bo będą dochodzić coraz bardziej skomplikowane elementy, zastanawiałem się nad zrobieniem wnętrza w całości w ryflach ale wydaję mi się że by mnie to przerosło i postanowiłem zrobić tylko podłogę.

 
19-03-13 07:40  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, właśnie wczoraj dostałem przesyłkę z Rosomakiem i w przyszłości będę go sklejał i malował. Będę śledził relację z uwagą i życzę powodzenia bo model naprawdę skomplikowany. A obecnie będę sklejał zestaw plot "Pancyr S-1". Pozdrawiam

 
21-03-13 18:20  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja, jak wszystko dobrze pójdzie to przez weekend wnętrze pomaluje już na odpowiedni kolor, a potem będziemy się bawić z drobnicą. Troszkę mi brakuję rysunków montażowych wnętrza, bo niby są ale nie wszystko uwzględniają i troszkę trzeba się domyślać.

 
21-03-13 22:39  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Jezier 

Na Forum:
Galerie - 1
 



Post zmieniony (21-03-13 22:39)

 
22-03-13 11:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Edekyogi 

 

Może się przyda.
Tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=11&i=8064&t=8064&filtr=0&page=1
są fotki wahaczy.

 
23-03-13 17:41  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przykleiłem resztę elementów które były mi potrzebne by zacząć malowanie wnętrza, dziś pójdzie pierwsza warstwa lakieru.


Post zmieniony (23-03-13 17:42)

 
23-03-13 20:58  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak na moje oko kolego to trochę za ciemny ten szary albo to zdjecia daja taki efekt.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-03-13 21:29  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie jest pomalowane podkładem.

 
23-03-13 21:50  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oki czekam na więcej, z tymi rysunkami to chyba masz racje bo sam odniosłem takie wrażenie przeglądając model. Ale fajnie że jest :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-03-13 22:32  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zgadzam się z tobą że fajnie że jest tym bardziej że jest dość szczegółowo opracowany, choć kilka błędów jak do tej pory znalazłem, jednak łatwe do poprawienia.

 
25-03-13 22:05  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wnętrze już pomalowane teraz prace trwają na wyposażeniu wnętrza.

 
26-03-13 22:50  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziś próbowałem troszkę pracy z pastelą i lekko model przybrudzić, oto efekt dzisiejszej pracy.

 
30-03-13 18:52  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Tomo daj spokój z tym brudzeniem !

--
Pozdrawiam !

 
30-03-13 20:44  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dlaczego?

Post zmieniony (30-03-13 20:44)

 
30-03-13 21:43  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Moim zdaniem BDB :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 12:06  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

W modelu prace trwają w chwili obecnej nad przedziałem desantowym oraz kierowcy. Przedział kierowcy jest troszkę skomplikowany a i rysunki montażowe nie pomagają w budowie, wszystkie elementy są pokazane jak skleić poszczególne przyrządy ale nie ma ich pokazanych w całości, no cóż ale trzeba sobie radzić.

 
31-03-13 12:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Myślałeś nad zrobieniem silnika???

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 14:19  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie myślałem jeszcze nad tym, ale raczej nie będę robił silnika że względu że w necie jest mało zdjęć informacji na temat silnika a wychodzę z założenia że jak coś ma być tylko po to by było a nie ma przypominać oryginału to lepiej nie robić wcale.
Ale zobaczymy w późniejszym czasir

 
31-03-13 15:10  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak będziesz bardzo chciał go zrobić jestem w stanie ci pomoc silnik w PATRI to wersja cywilna, podobnie jak skrzynia biegów. Sam przedział jego umiejscowienia tez można zrobić jak coś odezwij się na PRIV.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 16:19  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Silnik w Rosomaku to Scania V8 w różnych mocach (zależnie od roku produkcji). Zdjęć jest całe mnóstwo. Trochę gorzej ze skrzynią biegów, ale też do znalezienia.

Jak by było ciężko znaleźć to pod tym linkiem: http://www3.scania.com/pl/V8/PL/V8-w-3D/ jest galeria 3D i cała strona poświęcona tej konstrukcji mającej już 40 lat.

Także fakt materiałów o silniku w necie (nie wspominając o pierwszym większym parkingu dla tirów) prawie w ogóle nie ma ;-)

--

Post zmieniony (31-03-13 16:25)

 
31-03-13 16:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To nie jest ten silnik w ROSOMAKU jest w układzie rzędowym 6 cylindrowy.

--

Post zmieniony (31-03-13 16:31)

 
31-03-13 16:36  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Zależy od rocznika. Pierwsze dostarczone WP Rosomaki miały silni V8 16l. Wiem, bo pracowałem w serwisie Scania i uczestniczyłem w tajnym projekcie wymiany skaszanionej podstawy filtra paliwa. W późniejszych dostawach ten silnik też był montowany, tyle że ze zwiększoną mocą. 12 litrowe rzędowe szóstki też się zdarzały i zdjęć tego silnika jest jeszcze więcej. Wystarczy na parkingu wypatrzeć model 124 lub 123.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
31-03-13 16:41  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To może mówisz o prototypie?? Dysponuje instrukcjami do tych pojazdów i tam silnik jest zupełnie inny.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 16:49  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Nie wiem czy to były prototypy czy nie. Wiem, że były to pierwsze pojazdy dla WP. Dostawa do Siemianowic Śl. Tam były przechodziły przegląd odbiorowy wojska. Silnik miał wtedy moc 500KM. W tym czesie najmocniejsza "6" miała 470KM. Może wojsko stwierdziło, że silniki są za drogie i zamówiło słabsze. Chętnie zobaczyłbym skan tej instrukcji z widokiem silnika. Jeśli to dalej jest Scania to materiałów mogę mieć mnóstwo. Łącznie z dostępem do poszczególnych częśći do obimaru.

--

Podszkoliłem się trochę w temacie :-) Ostateczne wersje produkowane w Polsce mają silnik Scania DC 12 01 i wersje późniejsze. Dokumentacji w necie jest mnóstwo. To jest najpopularniejszy silnik tego producenta. Typy różnią się mocą. 90% częśći jest wspólna dla wszystkich typów.

Post zmieniony (31-03-13 17:04)

 
31-03-13 17:42  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oki jeśli będę robił ten model a mam taki zamiar to się do Ciebie odezwę. Fajnie że jest ktoś kto może pomóc i dużo wie w tym temacie, jak chcesz jeszcze o tym pogadać to zapraszam na priwa co by wątku nie rozwalać.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-04-13 00:15  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Szkoda czasu :->

--
Pozdrawiam !

 
03-04-13 17:24  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace trwają przy przedziale kierowcy, powstał pulpit sterowniczy i kilka drobnych elementów.

 
03-04-13 20:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zupełnie nie pasowały tzn.? u mnie pasują może przez to że mam wycięte laserowo i są już poprawione?

 
03-04-13 21:20  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Fajnie ci to idzie, tylko jedno ale wstawiaj więcej zdjęć tzn jak zrobisz nieco więcej.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-04-13 21:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Widzę że kolega też buduje model rosomaka, mam pytanie czy doszedłeś już może do budowy kolumny kierownicy oraz fotela kierowcy bo nie wiem w których miejscach oba te elementy przykleić.

 
03-04-13 21:45  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak nie wiesz gdzie poszukaj w necie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
04-04-13 12:03  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

chciałem zaznaczyc,że ten fotel jest przesuwany i do tego można go podwyższyc do rozmiaru kierowcy wiem bo sam jechałem takim

 
06-04-13 23:09  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do Wisy pytanie jak u ciebie było z pasowanie wręgi 1f, 1e? bo u mnie całkowicie nie pasują.

 
07-04-13 10:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą ZbiG-iem. Idąc Twoim tokiem myślenia modelarze plastikowi powinni kleić swoje modele z ciemnozielonego, załóżmy, plastiku. Słowo kartonowy oddaje tylko materię z której model jest wykonany, a wg mnie modelarzom ( w tym i mnie) chodzi o oddanie w jak najwierniejszej formie oryginału. W grę wchodzą więc i farby, szpachle, washe itp, ale także elementy nie papierowe, które jednak lepiej oddają bryłę, którą chcemy uzyskać. Papier jest tylko materią, a nie celem w modelu. Zawsze dobrze zrobiony i pomalowany model wygra u mnie ze świetnie zrobionym niemalowanym modelem.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
07-04-13 12:43  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Brakuje jeszcze do kompletu okrzyku biada..biada..BIADA !!! tym którzy malują swoje modele.
I co nam teraz pijanym malarzom pokojowym pozostaje? Ano chyba w rewanżu nie zaglądać do standardowych relacji ;-)
Ja bym jednak pozostał przy tych słowach. Pozwoli kolega że zacytuję
Oczywista, jest to kwestia gustu. Który się ma. I, z którym się nie dyskutuje.

Miłego dnia oczywiście życzę.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-04-13 13:12  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
kolejny_cichy   

Model pomalowany jest trwalszy, karton jako taki się starzeje i po 8 - 10 latach model się rozpada. Takie jest moje wieloletnie doświadczenie w tej kwestii. Modelarstwo jest na tyle fajną dziedziną, że nie da się złożyć dwóch identycznych modeli i to jest piękne.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
07-04-13 19:49  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ktoś kto maluje świetnie opracowany graficznie model kartonowy po prostu nie czuje modelarstwa kartonowego. To tak jakby wegan zajadał się kotletami schabowymi : )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024