FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-03-13 14:19  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie myślałem jeszcze nad tym, ale raczej nie będę robił silnika że względu że w necie jest mało zdjęć informacji na temat silnika a wychodzę z założenia że jak coś ma być tylko po to by było a nie ma przypominać oryginału to lepiej nie robić wcale.
Ale zobaczymy w późniejszym czasir

 
31-03-13 15:10  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak będziesz bardzo chciał go zrobić jestem w stanie ci pomoc silnik w PATRI to wersja cywilna, podobnie jak skrzynia biegów. Sam przedział jego umiejscowienia tez można zrobić jak coś odezwij się na PRIV.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 16:19  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Silnik w Rosomaku to Scania V8 w różnych mocach (zależnie od roku produkcji). Zdjęć jest całe mnóstwo. Trochę gorzej ze skrzynią biegów, ale też do znalezienia.

Jak by było ciężko znaleźć to pod tym linkiem: http://www3.scania.com/pl/V8/PL/V8-w-3D/ jest galeria 3D i cała strona poświęcona tej konstrukcji mającej już 40 lat.

Także fakt materiałów o silniku w necie (nie wspominając o pierwszym większym parkingu dla tirów) prawie w ogóle nie ma ;-)

--

Post zmieniony (31-03-13 16:25)

 
31-03-13 16:27  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To nie jest ten silnik w ROSOMAKU jest w układzie rzędowym 6 cylindrowy.

--

Post zmieniony (31-03-13 16:31)

 
31-03-13 16:36  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Zależy od rocznika. Pierwsze dostarczone WP Rosomaki miały silni V8 16l. Wiem, bo pracowałem w serwisie Scania i uczestniczyłem w tajnym projekcie wymiany skaszanionej podstawy filtra paliwa. W późniejszych dostawach ten silnik też był montowany, tyle że ze zwiększoną mocą. 12 litrowe rzędowe szóstki też się zdarzały i zdjęć tego silnika jest jeszcze więcej. Wystarczy na parkingu wypatrzeć model 124 lub 123.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
31-03-13 16:41  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To może mówisz o prototypie?? Dysponuje instrukcjami do tych pojazdów i tam silnik jest zupełnie inny.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
31-03-13 16:49  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Nie wiem czy to były prototypy czy nie. Wiem, że były to pierwsze pojazdy dla WP. Dostawa do Siemianowic Śl. Tam były przechodziły przegląd odbiorowy wojska. Silnik miał wtedy moc 500KM. W tym czesie najmocniejsza "6" miała 470KM. Może wojsko stwierdziło, że silniki są za drogie i zamówiło słabsze. Chętnie zobaczyłbym skan tej instrukcji z widokiem silnika. Jeśli to dalej jest Scania to materiałów mogę mieć mnóstwo. Łącznie z dostępem do poszczególnych częśći do obimaru.

--

Podszkoliłem się trochę w temacie :-) Ostateczne wersje produkowane w Polsce mają silnik Scania DC 12 01 i wersje późniejsze. Dokumentacji w necie jest mnóstwo. To jest najpopularniejszy silnik tego producenta. Typy różnią się mocą. 90% częśći jest wspólna dla wszystkich typów.

Post zmieniony (31-03-13 17:04)

 
31-03-13 17:42  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oki jeśli będę robił ten model a mam taki zamiar to się do Ciebie odezwę. Fajnie że jest ktoś kto może pomóc i dużo wie w tym temacie, jak chcesz jeszcze o tym pogadać to zapraszam na priwa co by wątku nie rozwalać.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-04-13 00:15  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Szkoda czasu :->

--
Pozdrawiam !

 
03-04-13 17:24  Odp: [R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace trwają przy przedziale kierowcy, powstał pulpit sterowniczy i kilka drobnych elementów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024