FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-03-03 14:57  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Wojtek_L   

Projekt rewelacyjny . Mozna spytac czemu tylko liniowce?

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
08-03-03 17:31  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,
Nie wiem co powiedza na to okretowcy bioracy udzial w projekcie, ale czy zgodziliby sie na dolaczenie sie innych "nacji"? Chodzi mi oczywiscie o samolociarzy - w koncu wymienione okrety posiadaly na swoim wyposazeniu wodnosamoloty (tylko jeszcze musze sprawdzic jakie :) ). Ale to tylko taka mala dygresja...
Poza tym dolaczam sie do pytania Wojtka - czy w ramy projektu moga wejsc rowniez pomniejsze jednostki, biorace w wyzej wyminionej bitwie udzial?

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-03-03 17:50  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Kyofu 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jakie liniowce???
Ja (podobnie jak to robili niemcy:-) ) czyli w głębokiej tajemnicy buduję U-boota VIIc (1:200), fajnie będzie wyglądał przy burcie "Bismarcka" - he,he i niech mi ktoś udowodni, że żadna "siódemka" nie szwędała się pod wodą w tamtych okolicach :-)))
Pioruna Micha już mamy... A co z resztą???
To chyba nie jest projekt zamknięty więc pole do popisu dla wszystkich jest...
Samoloty - ciekawy temat Rafael. Na pewno były wodno-samoloty "Arado" i "Walrus" jako rozpoznawcze na okrętach "działo-palnych", no i słynne "obwiązane sznurkiem pudełka" czyli "Swordfische" z "Ark Royal" których brawurowy atak uszkodził ster w "Bismarcku" co praktycznie przypieczętowało jego los.

 
08-03-03 18:05  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kyofu - Ty jesteś rzeźnikem! Ja nie żartuje!
Fantastyczny U-Bocik! Napisz jeszcze co masz w planach w skali 1:200 !!!
Niedługo pokaże mojego tygryska2 w skali 1:200 :) ale nie jest to tak perfekcyjna i efektywna robota jak Twoja......

Pozdrawiam!
Michał

 
09-03-03 08:24  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Kyofu 

 

Właściwie po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że czegoś tu brakuje...
Czemu mianowicie, bitwa ma dotyczyć tylko pierwszej fazy spotkania się okrętów?
Moim zdaniem zatopienie "Hooda" nie było końcem bitwy. Uszkodzenie "Bismarcka" spowodowało jego uszkodzenie i pechowy dla niego wyciek paliwa co poniekąd spowodowało jego odnalezienie...
A co z "Ark Royal" którego samoloty spowodowały uszkodzenie sterów w "Bismarcku"?
A co z "Rodney'em" który bombardował bez litości "Bismarcka" i którego model jest opracowany i wydany?
:-)
Michał - dzięki za uznanie ale chyba na nie niezasługuję...
Po prostu sklejam papierek do papierka i czasem coś mi się udaje skleić.
Moje plany (1:200) nie dotyczą tego projektu więc nie będę zaśmiecał wątku, ale nie długo coś się pojawić powinno w "szufladkach":-)))
Pozdrawiam.
Artur.

 
09-03-03 12:12  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wszystko fajnie tylko czemu Szanowni Koledzy zapominają o udziale krążowników HMS "Suffolk" i HMS "Norfolk" . Przecież to również były piękne okręty ,( mające ciekawe malowania )i to one PIERWSZE nawiązały kontakt bojowy z "Bismarckiem" i "Prinz Eugenem " . Czego wynikiem była min. zamiana miejsc w szyku przez okręty niemieckie co przyczyniło się do błednych decyzji adm. Hollanda w kwestii prowadzonego ognia .
Z chęcią bym się zabrał za któregoś z typu "County" ale nie mam planów w.w. jednostek a oprócz tego rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić nie wcześniej jak jesienią !
Rozwijając temat to nie może zabraknąć "KGV" , "Nelsona", "Ark Royal" , " Victorious" i całej reszty krążowników i niszczycieli ...... A co z HMS " Electra" , który uratował tych trzech szczęśliwców z "Hooda" ?

Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-03-03 12:13  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sorki za "Nelsona" ,oczywiście miałem na myśli HMS "Rodney " !!!

Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-03-03 06:59  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Ale kochani :-) Klejcie Suffolka, Norfolka i co tam jeszcze sobie życzycie, przecież odgórnego zakazu nie ma! Ja nie jestem w stanie kleić więcej niż dwa, trzy na raz, a tyl mam rozgrzebane. Na marginesie: Stępka pod HOODA zostanie połozona juz niedługo...

 
30-01-13 15:06  Odp: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygrzebuje ten watek z czelusci forum bo wlasnie mija 10 lat kiedy pomysl wyplynal na powierzchnie.
Moze jakis update szanowni Koledzy by zrobili z tej okazji?
Z tego co pamietam Michu skonczyl swojego "Hooda" a pozostali??

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-01-13 15:28)

 
30-01-13 15:26  Odp: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Janisz, takiego "trupa" z szafy wykopac... :D Geba mi sie smieje, bo siedzialem wtedy w Hamburgu i klepalem posty w tym watku:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=15319&t=15311#reply_15319

Reaktywacja? ;)

--

Post zmieniony (30-01-13 15:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024