FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
22-01-13 12:18  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
tyg   

Skoro to w zasadzie to samo co KEL, to ja mogę napisać parę słów o wrażeniach "na płasko". Cztery arkusze kartonu A4 z częściami + 1 offsetu z wręgami, dodatkowo części kół (felgi + opony) nie zmieściły się na w/w arkuszach i wydrukowano je na stronie okładkowej. Jak zwykle w KEL diablo mało rysunków montażowych (2,5 x A4), a tekstu wogóle brak. Kadłub składa się z 9 segmentów, kabina zdetalizowana w rozsądny sposób, tzn. nie ma części 0,25x0,25 mm ale celownik i manetki i tak będą wymagały precyzji trudnej do osiągnięcia przez moje nizgrabne łapska :). Model posiada wnęki podwozia i oddzielone powierzchnie sterowe. Są to elementy wymagane, tzn. nie ma, jak np. w modelach P. Mistewicza, do wyboru wersji uproszczonej. Najsłabszą stroną wersji KEL jest druk cyfrowy. Kolor szary zawsze w nim wychodzi wg mnie kiepsko, a dodatkowo na literze kodowej "C" oraz niektórych liniach podziału blach powyłaziły linie ząbkowane, a nie proste. Tej wady nie będzie pewnie miał model WAK (podejrzewam, że będzie normalnie drukowany). Nie pociąłem jeszcze tego modelu, więc nie wiem jak ze sklejalnością, ale na płasko wygląda bardzo przyzwoicie.
Pozdrawiam
tyg

Post zmieniony (22-01-13 12:22)

 
22-01-13 19:00  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Post z 2 strony dokończony.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-01-13 19:12  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bizon napisał:

> Nie twierdzę też że P. Pacyński jest kiepskim projektantem i należy go omijać szerokim łukiem. Po prostu jego styl projektowania mi nie odpowiada.
> Każdy z nas ma swoich ulubionych projektantów.

No poprzedni post zdawał się sugerować, że zalecasz właśnie omijanie. Teraz wszystko jasne. Czy styl projektowania odpowiada czy nie, to rzecz gustu, a jak uczy mądrość starożytnych o gustach się nie dyskutuje ;)

 
22-01-13 19:30  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
rysiu62   

Omijam szerokim łukiem i nie kupuję piwa pasteryzowanego. Mam swoje ulubione piwa. Bezsensowny wpis , ale oddaje sens wpisów - nie kupuję bo..... Nikogo nie interesuje czy ktoś chce ten czy inny model zakupić , to po co tu pisać te głupoty.

 
26-01-13 19:45  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
Mirek 



 - 2

Model jest jak najbardziej sklejalny. To jest dokladnie ten sam projekt, zmienione zostalo tylko malowanie.
Jedyne co ja zmodyfikowalem w projekcie to poglebilem kabine tak by figurka pilota mi sie zmiescila i dodalem oslony karabionw w kadlubie bo tak mi sie bardziej samolot podoba ;-)

Edycja - zdjecia pare postow nizej....

Post zmieniony (26-01-13 20:02)

 
26-01-13 19:50  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Popraw linki do zdjęć. Prowadzą do miniaturek. Instrukcja usuwania reklam na imageshack jest nieaktualna - zmienili sposób adresowania miniaturek. Chciałbym twój model obejrzeć, ale nie mogę.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
26-01-13 19:55  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Żeby linki prowadziły do zdjęć w pełnym wymiarze nie należy kopiować adresu miniaturki i wklejać w miejsce adresu pliku docelowego ([url=). Należy sobie otworzyć zdjęcie w pełnym wymiarze (musi być to pełny rozmiar, a nie duży podgląd (strona po kliknięciu na duży podgląd)) ze swojego profilu i skopiować adres z paska adresu lub kliknąć prawy i "kopiuj adres obrazka". Taki adres można wkleić po url=. Można równiez po prostu nie poprawiać linków generowanych przez stronę:)

--

Post zmieniony (26-01-13 19:58)

 
26-01-13 19:56  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
Mirek 



 - 2

Aaa... teraz jasne dlaczego tylko miniaturki widac.
W jaki sposob zmienic te linki?

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
26-01-13 19:58  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Napisałem w poście wcześniej:)

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
26-01-13 20:01  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.I (1:33)
Mirek 



 - 2

Dobra, po najmniejszej linii oporu, przepraszam za reklamy...



--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024