FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-12-12 21:26  [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witamy serdecznie, dawno nas tutaj nie było, dlatego wypadało się przywitać. :)

Zgodnie z obietnicą jaką daliśmy modelarzom na naszym profilu FB ,
http://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY zapowiadamy jedną z 3 nowości. Ze względu na fakt iż numery 8 i 9 są jeszcze w trakcie prac graficznych, postanowiliśmy zapowiedzieć kolejny, który właśnie trafił do drukarni.



W numerze 10 WEAPONS OF WWII wydany zostanie Japoński lotniskowiec IJN Shinano.



Ponieważ jak to mamy w zwyczaju lubimy dozować napięcie, kolejne odsłony zapowiedzi będą się pojawiać systematyczne w pewnych odstępach czasu. Można spodziewać się renderów, zdjęć surówki , rysunków montażowych, arkuszy, wykazu zestawów dodatków. Jako ostatnie pojawią się ceny.
Dla osób zainteresowanych tematem i większą wiedzą odsyłamy do naszego sklepu http://www.model-hobby.pl , strony wydawnictwa http://www.wydawnictwo.model-hobby.pl oraz FB http://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY , gdzie w najbliższym czasie pojawi się masa informacji, strona modelu i pełne dane.

Na chwilę obecną możemy zdradzić Wam że IJN Shinano będzie jednym z największych lub jak sądzimy największym modelem kartonowym wydanym dotychczas na świecie.
Na ponad 80 arkuszach A3 znajduje się ponad 20000 części z których powstanie model najpotężniejszego lotniskowca WWII o wymiarach:
długość: 133 cm
szerokość: 29 cm
wysokość: 25 cm

Podobnie jak w przypadku naszego pierwszego okrętu IJN Uranami ( typ Fubuki ) model lotniskowca projektowaliśmy z uwzględnieniem materiałów pochodzących z Japonii. Postępy prac były na bieżąco konsultowane ze stroną Japońską, co naszym zdaniem znacząco wpłynęło na finalny wygląd projektu i jego zgodność z prawdziwym okrętem.
Tak jak w przypadku wszystkich naszych modeli tak i IJN Shinano posiada bardzo mocną detalizację, jednak również i w tym modelu będzie istnieć możliwość wykonania modelu w opcji uproszczonej. Jako ciekawostkę dodamy że będzie istniała możliwość wykonania modelu w dwóch wariantach.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy przez 7 lat działalności wydawnictwa wspierali nas. Za dobre słowa, pomoc w zdobywaniu materiałów, merytoryczne uwagi i wierność marce. To dzięki Wam nasz zespół ( projektanci, graficy, testerzy ) pracują z pasją, wkładając w projekty całe serce. Chcemy w tym miejscu zapewnić że w dalszym ciągu będziemy podążać obraną drogą tworząc modele nowych broni, oraz poszukiwać szerszego spektrum rozwiązań wprowadzanych do modelarstwa kartonowego. W dotychczasowej historii firmy szukaliśmy tematów nowych, które wcześniej nie były wydawane w kartonie. Shiden Kai, IJN Uranami ( Fubuki typ), Marder III Ausf. H i pozostałe nasze modele uzupełniały rynek dając szersze pole wyboru Wam - klientom, i choć wiemy że od tej reguły będą pewne wyjątki to założenie które przyświecało nam na początku powstania firmy będzie nam przyświecać w dalszym ciągu.

CDN...

--

Post zmieniony (28-12-12 21:33)

 
28-12-12 21:38  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i nareszcie projekt ujrzał światło dzienne :) Podziękowania raczej należą się wydawcy i projektantowi za tak robudowany projekt, to będzie coś czego jeszcze nie było i w tej kwestii wiem co mówię, w tym momencie pojęcie modelarstwo nabierze nieco odmiennego znaczenia :) Teraz tylko wiele wytrwałości aby ten model złożyć do kupy. Flota powiększyła nam się o kolejną perełkę i to jak wielką! :) Gratulować nietuzinkowości - to wzbudza podziw!

Pozdrowienia zarówno dla wydawcy jak i projektanta!
szebi

--

Post zmieniony (28-12-12 21:38)

 
28-12-12 21:38  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

:-)

 
28-12-12 21:44  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

No to będzie jazda

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
28-12-12 21:45  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cena będzie podana na końcu. To bardzo rozsądne posunięcie. Pozwoli zredukować ilość niepotrzebnych wpisów w tej zapowiedzi o co najmniej połowę ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-12-12 21:47  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szebi ja nawet wiem kto zrobi a raczej skończy go jako pierwszy. Ciekawią mnie te rozmiary....i ilość wszystkiego w 2D 80 arkuszy i 20 tys części. Do końca życia chyba można to robić.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
28-12-12 21:49  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Chciałbym mieć ten model, no i oczywiście umiejętności aby go skleić.
Piękny okręt i super zapowiedź.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-12-12 22:05  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Greg77   

Ja chcę mieć!!
I uprzedzam będę bił osobiście przy najbliższej okazji za tekst w stylu za drogo albo coś tam!! Nie interesuje mnie ile to będzie kosztowało!!
Chce mieć!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
28-12-12 22:14  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ile? 20000 części? Chyba 2000. Jasny piorun żeby nie pogubić tego wszystkiego.

 
28-12-12 22:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciekawe, czy będzie w zestawie obowiązkowym z laserkami... Brrr...

 
28-12-12 22:20  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Greg77   

vansen nie zaczynaj!! Bo teraz jesteś pierwszy do bicia. Proszę tylko o merytoryczne wpisy!! Bez gdybania co i jak i narzekania jak jest a jak powinno.Jest Shinano !!!!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
28-12-12 22:22  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Do takiego modelu rzeczywiście trzeba mieć profesjonalne podejście i umiejętności. Wystarczy coś gdzieś źle zrobić i po modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-12-12 22:28  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Greg77   

Mam pytanie merytoryczne do MODEL HOBBY - według jakiego stanu jest zaprojektowany model??
Planowanego?? Ukończonego??
Czy może będą wersje.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
28-12-12 22:31  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Łukasz   

Tenno Heika Banzai!!!

 
28-12-12 22:57  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

oooo kuuuurrrrr....cze :) Ale strzeliliście z modelem. 80 arkuszy i 20000 częsci. Na pewno nabędę, ale czy zrobię? Może za 10 lat. Piękna zapowiedziedź na nowy rok.

PS. Widzę że robicie zamach na Kagę ;)

--

Post zmieniony (28-12-12 23:03)

 
29-12-12 10:26  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Paweł63   

Witam.
Okręt będzie nosił kamuflaż jak na okładce?
Pozdrawiam,Paweł.

 
29-12-12 10:58  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam. A ja mam dość nietypowe pytanko. Jak się domyślam model drukowany będzie na A3, Czy byłaby taka możliwość wydrukować jeden egzemplarz w formie dwóch stron na jednym arkuszu, czyli automatycznie pomniejszy się do A4, co za tym idzie skala zmieni się do 1:300. Nie ukrywam, że ta zapowiedź odpowiedziała na moje plany co do lotniskowca, ale w 1:200 na pewno nie kupię....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-12 11:05  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

ADAM 12 - ale jeżeli zmniejszymy model w skali 1:200 w taki sposób jak napisałeś to będziesz miał takie same części jak np. w Batorym. Czyli otrzymamy model który ciężko zrobić...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-12-12 11:07  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli nawet się da taką prośbę zrealizować, to automatycznie połowa części Ci odpadnie, więc zrobi Ci się jekieś 10 000 części hehe ;) Z tego co się orientuję to model na ten rok powinien być właśnie w takim malowaniu jak na okładce.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
29-12-12 11:34  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
kari   

... naj to, naj tamto... przede wszystkim to największy na świecie okręt-cel ;-) ...
... jeśli chodzi o malowanie, to w związku z tym, że nie został ostatecznie ukończony i wcielony do służby chyba nie nosił alternatywnego (np. po stocznioowego) malowania ( to, które widnieje na okładce należy przyjąć raczej za docelowe i jedyne).
---------------------------------------------------------------------------------

 
29-12-12 11:39  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Świetna wiadomość z tym Shinano. Mamy coraz pełniejszą listę ciekawych okrętów lotniczych floty cesarskiej.
Szkoda, że U.S. Navy w tej skali ma na przeciw do wystawienia jedynie dość nudne klasy Lexington i Casablanca :)

 
29-12-12 11:44  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Konradoo, tylko, że ja nie z tych co narzekają na wielkość części, a temat Batorego mnie w ogóle nie interesował. Jeżeli mam taką prośbę, to wiem na co się porywam i na pewno nie będę o tym trąbił na forach, że coś tam za małe albo nie pasuje, bo wycinanka dla mnie to tylko podstawa do wykonania modelu i jeśli coś nie pasuje, to staram się z tym wygrać. Wtedy mam jeszcze większą satysfakcje ze sklejenia.
Koniec OFFA teraz czekam na konkretną odpowiedź.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-12 12:11  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście flota Japoni urosła w siłę. Do wyboru do koloru, od kutrów po wielkie lotniskowce !. Szkoda że przeciwwaga skromna, lecz jest w czym wybierać.
I nie zgodze się że "Lex" czy 'Sara" to nudne okręty. Dla mnie "Sara" to jeden z ciekawszych "desek" .

Widzę że modele okrętów poszły w stronę "marzeń forumowych" ; 20 000 części , zgodność z dokumentacją stoczniową, wszystko cacy tylko od razu lament że cena.
Myślę że podejdzie pod 600 - 800 zł za zestaw.
Jest to do przełknięcia tylko żeby to było sklejalne.
No cóż jak sobie przypomne zjeb..kę San Francisco z Modelika (kilkadziesiąt zeta sztuka) o te działka, dalmierze to mi się panowie chce śmiać.
A model w sumie fajny wyszedł co paru kolegów udało sie pokazać. (bez bajerów, szmerów itp)
No to teraz lament pójdzie w drugą stronę :-)

Chyba wysokczę z jakimś monitorkiem angielskim na tego olbrzyma :-) choć Mikołaj przyniósł Missouri

 
29-12-12 12:30  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Bardzo mnie cieszy, że nawet tak wielki i skomplikowany model został w założeniu przewidziany do montażu w wersji uproszczonej. Ciekawe na czym te uproszczenia będą polegać i czy faktycznie poszerzą krąg ewentualnych odbiorców/sklejaczy.

Dokker. Sara, a zwłaszcza Lex z GPM-u faktycznie cieszy oko, ale to nic w porównaniu z typem Essex/Ticonderoga, Enterprisem, Hornetem, Rangerem... Tam się da pokazać pełny hangar. To dopiero może efektownie wyglądać i dać parę tysięcy dodatkowych części... ;)

 
29-12-12 19:00  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Brawo za tematykę. To będzie naprawdę ogromne wyzwanie dla modelarzy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
29-12-12 21:06  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękujemy za pierwsze wpisy i zainteresowanie tematem. Zdajemy sobie sprawę że obecnie informacji na temat modelu jest mało, dlatego zachęcamy do zadawania pytań.
Już za chwilę odsłonimy drugą część zapowiedzi i odpowiemy dokładnie i w miarę możliwości wyczerpująco na każde z nich.

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
29-12-12 21:39  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
To ja się zapytam o kadłub. Jak została rozwiązana sprawa blach poszycia.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
29-12-12 21:53  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Greg, odnośnie Twojego pytania. Jak znam wydawcę to zadbał o wszystko ;-)

 
29-12-12 22:11  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że w końcu jeden z Essexów w "200" ujrzy światło dzienne, flota US Navy nie powiedziała ostatniego słowa ;) Swoją drogą wydając takiego Essexa możnaby po lekkiej modyfikacji dać kilka okrętów w różnych kamuflażach....Ponad 500 stronicowa monografia Trojcy aż korci by dobrać się do eksploracji kartonowej.

--

Post zmieniony (29-12-12 22:13)

 
29-12-12 22:54  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

na kiedy planowane jest wydanie modelu? :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-12-12 23:11  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Greg77   

Dla mnie ważne pytania to
1.W jakiej wersji zostanie wydany model- według jakiego stanu-o czym już wcześniej wspominałem- czy planowanej czy tej która poszła na dno czy może cos jeszcze innego??.
2. Druga sprawa to o czym napomknął Szkutnik- i co ma być w Tytanicu i jego rodzince- jaka część tych 20k części poszła na poszycie??Jak będzie wyglądał kadłub okrętu??Tradycyjnie( mam nadzieje że nie) czy na wypasie??
3.Tak z ciekawości -stopień detalizacji - czy poszło w stronę pokazujemy najmniejsze rzeczy z kartonu do wycięcia, a Wy se róbcie jak chcecie, czy po prostu duża( w sumie musi być duża przy takiej ilości części- w pytaniu mi chodzi o zakres tego co na kartonie do wycięcia a co do samodzielnego zrobienia) Swoją drogą ,że też żaden z wydawców nie wpadł na to żeby zacząć robić te elementy, które są tzw. szablonami- pomijając fototrawione.
4.Nieszczęsne dodatki i związane z tym peryferie- czy model da się kupić w wersji dziewiczej( jak dawniej bywało) i z tego samodzielnie skleić, czy tylko z "bonusami" w stylu szkielet laserowo cięty, detale laserowe i takie tam - jak od niesłownego wydawcy Answer??
5.Nawiązując do punktu 4 jakie dodatki są przewidziane??......

--

Post zmieniony (29-12-12 23:40)

 
29-12-12 23:42  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Shinano już wywołał ogromne emocje, pozytywne oczywiście :)) ale ja zapytam o te dwie pozostałe nowości? :))

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
29-12-12 23:49  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Madness, zadajemy pytania dotyczące samego Shinano w tym temacie ;-)

 
30-12-12 00:06  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

To już wiem czego się można spodziewać :)) znaczy się trzeba przekierować oszczędności tu i tam :))

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
30-12-12 04:27  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak ja znam wydawcę to napewno model będzie dostępny w wersji demo (wycinanka) i wersja full ze wszystkim :) A dodatków będzie "troszku", oczywiście mogących wywołać uczucia w dwie strony, mnie osobiście to nie przeszkadza. Japońska łajba dla mnie wielki banan na japie, biorę z marszu jak leci, na takie cacka się nie żałuje :) Co do pozostałych nowości - tak jak czytamy, niedługo będą :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
30-12-12 13:47  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

właśnie się doczytałem, że ten lotniskowiec "żył" 10 dni. :) I to jeszcze jako kastrat. W jakim malowaniu będzie model? Stoczniowym, czy może bardziej wojennym?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-12-12 14:32  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Poczekajcie, z odpowiedziami, wszystko w swoim czasie napiszą o cenie, o malowaniu i innych rzeczach.
Ja jestem tylko ciekaw dwóch pozostałych zapowiedzi.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-12-12 14:43  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawa pozycja . Ale mnie ciekawi co innego "Ze względu na fakt iż numery 8 i 9 są jeszcze w trakcie prac graficznych, postanowiliśmy zapowiedzieć kolejny, który właśnie trafił do drukarni " z tego co napisane to model juz trafił do drukarni . Czyli dość szybko powinien sie ukazac . A nr 8 i 9 jeszcze nie ukończone . Skoro model idzie juz do druku , to chyba wszystko juz wiadomo . no chyba że potem cenę nakleją , skleją surówkę , i jak blędy wyskocza to od nowa do druku . A moze to ja po świętach jeszcze sie nie otrzepałem i źle rozumuję .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-12-12 14:58  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wiedzieć wiedzą pewnie, ale jak napisali wszystko opiszą przy kolejnych odsłonach.
Jak na razie model będzie wydarzeniem roku 2013.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-12-12 22:34  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Andreas wypluj te słowa, surówka dawno jest :) Jak napisano niebawem wszystko będzie.

--

Post zmieniony (30-12-12 22:34)

 
30-12-12 22:48  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czyli merytoryczna rozmowa ;):) to może 1 wpis na setnej stronie i model gratis :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-12-12 22:56  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A co Andreas boisz się że ci kasy zbraknie. Nie martw się w tym wydawnictwie nie zdzierają z modelarza i nie sprzedają wydmuszek. Tak jak pisze Szebi surówka na pewno jest jak znam Piotrka i jego wydawnictwo. A i autor zostanie podany bo na pewno nie będzie to zespół redakcyjny jak to w pewnym wydawnictwie jest w tradycji.

 
30-12-12 23:02  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Heheh...zespół redakcyjny i sklejona surówka :D

 
30-12-12 23:18  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chce ten model........w 1:300

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-12-12 23:19  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardziej zastanawia mnie, o czym ma być ta rozmowa ? skoro wszystko już jest .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-12-12 23:27  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No Andreas jeszcze wszystkiego nie ma, poczekajmy na renderki, fotki itd. tutaj lipy tzn. wydmuszki nie ma.

Adam obawiam się że 1:300 się nie doczekasz, ale co to dla ciebie. Jak widzę niedługo Ise ukończysz i możesz podjąć temat.

:-)

 
30-12-12 23:39  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to łaski bez ;) Se kupie i se pomniejsze i drukne na barwionym i kamo też będzie jak to zrobiłem przy Zuikaku.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-12 02:09  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

o proszę, na fejsie jest ogłoszony konkurs - jak zgadniesz ósemkę i dziewiątkę to możesz dostać zestawa. :) Czyli prędko się nie doczekamy chyba zapowiedzi tych numerów :(

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-01-13 21:57  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Miło nam znowu tu gościć.
Zanim jednak skupimy się na obiecanych odpowiedziach pragniemy przedstawić ludzi dzięki którym już niebawem na rynku pojawi się ten wyjątkowy okręt.
Z całą pewnością dobrze Wam znani:

Projekt modelu - Łukasz Bones
Rys historyczny - Grzegorz Nowak
Projekt okładki - Jarosław Wróbel
Waloryzacja - zespół grafików wydawnictwa

Ale pytań...
Żeby się nie pogubić postanowiliśmy już (na szybko) odpisać na pytania i wstawić rendery modelu.
W kolejnych odsłonach do tej galerii będziemy dodawać zdjęcia surówki i rysunki montażowe okrętu.
Tak będzie wygodniej dla nas.

A teraz postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. O ile kogoś pominiemy to przepraszamy.
W przypadku pojawienia się kolejnych - oczywiście odpowiemy.

Vansen, Greg77 - nie przewidujemy na tą chwilę przymusowego uszczęśliwiania modelarzy dodatkami.

Greg77 - model tak jak pisaliśmy w pierwszym poście został opracowany w dwóch wariantach:
1944 - wersja historyczna bez uzbrojenia, wariant z rejsu w którym został zatopiony
1944/1945 - wersja pełna, przedstawiająca okręt po jego pełnym uzbrojeniu i wprowadzeniu do 1 Flotylli Lotniskowców jako jednostka flagowa.

Raziel_3 - P.S. Już go zrobiliśmy... ;)
A co do terminu wydania to jak już wspomnieliśmy model jest już w drukarni, jednak sam proces druku, zszywania itp. potrwa trochę, tym bardziej że jest on nadzorowany przez wydawnictwo.

Adam 12 - przykro mi, ale nie mamy możliwości wydrukowania tego modelu w skali 1:300. Mówimy tu o drukarni. Po wydaniu modelu napisz do nas, może inaczej da się to załatwić. ;)

Kari - Z dokumentacji jaką otrzymaliśmy z Japonii wynika iż Shinano w swój ostatni rejs wypłynął już w standardowym kamuflażu lotniskowców. Potwierdza to również przeprowadzona analiza jedynego zdjęcia tej jednostki. Takie informacje uzyskaliśmy i takie malowanie zawarte jest w zeszycie.

Origami - jak za chwilę zobaczysz model w wersji "full wypas" posiada wnętrza obu hangarów lotniczych. Co za tym idzie całą konstrukcję unoszącą pokład lotniczy. Samoloty mają pełne wyposażenie wnętrza ( poziom podobny do samolotów z Kagi).
Ze względu że mamy mozliwość sklejenia modelu w wersji fikcyjnej ( ukończonej ) w modelu pojawi się 5 rodzajów maszyn pokładowych, które w większości miały, ale nie weszły do służby na lotniskowcach. Oto one:

Reppu
Ryusei
Saiun
Judy
Tenzan

W modelu znajdują się również dodatkowe elementy wyposażenia pokładowego. Sporo elementów ma waloryzację graficzną wykluczającą konieczność wycinania otworów itp... Jeśli ktoś zdecyduje się na budowę wersji uproszczonej może pominąć te elementy. To ogromna ilość części mniej do wykonania o godzinach pracy już nie wspomnę.

Szkutnik - jeśli chodzi o poszycie to nie wprowadzaliśmy podziału blach. Powód jest dość prozaiczny, do Shinano nie było takiej dokumentacji w naszym posiadaniu. Strona Japońska nie potwierdziła zgodności podziału z Yamato z tym występującym na lotniskowcu. Dlatego też postanowiliśmy nie tworzyć fantastyki w naszym opracowaniu. Tyczy się to nie tylko poszycia, ale i kilku innych elementów jednostki.

Greg77 - Stopień detalizacji można rozłożyć po połowie. Po pierwsze trzeba pamiętać że ta dość spora ilość części zawiera również szablony, a tych na lotniskowcu jest bardzo dużo. Staraliśmy się nie przesadzać z projektowaniem drobnicy, jednak detale istotne z punktu widzenia efektu finalnego lotniskowca ( samoloty i uzbrojenie artyleryjskie ) musiały być zaprojektowane na najwyższym poziomie i tak właśnie jest. Elementy te stanowią lwią część z łącznej ilości części.
Jeśli chodzi o dodatki to przewidujemy około 10-15 zestawów. Żywica, lasery, fototrawki i elementy toczone. Jednym słowem można się spodziewać czegoś zbliżonego do Uranami jednak o wiele bardziej rozbudowanego. Dokładna lista pojawi się gdy tylko zakończymy ich przygotowywanie.

Madness, Bizon, Raziel_3 - na numery 8 i 9 trzeba poczekać, ale nie ma tragedii. Jeden z nich zapowiemy jeszcze w tym miesiącu. ;)

A teraz obiecany materiał:



--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
02-01-13 22:46  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A więc jest nadzieja.....SUPER DZIĘKI

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024