FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-13 22:52  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Poczekamy :) Był kiedyś opracowany okręt w dwóch wersjach w jednym wydaniu? :O Ależ on jest pękaty!

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
03-01-13 00:22  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

myslę, że gdyby ten model wyszedł za jakiś czas bez żadnej zapowiedzi to część z nas (w tym i ja) zeszła by na zawał. Dobrze że Wydawnictwo zadbało o nasze serca (i zdrowie psychiczne) :)

10-15 zestawów dodatków to bardzo dużo. Mam nadzieję, że pojawi się jakiś zestaw ułatwień do wykonania samolotów :)
--

Post zmieniony (03-01-13 00:24)

 
03-01-13 01:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to żeście pojechali z tym projektem... Robi wrażenie.
Wyczytałem, że podczas jedynego rejsu z Yokosuki do Kure, Shinano przewoził 100 samolotów kamikaze Ohka. Mówią coś o tym Wasze źródła?

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
03-01-13 07:36  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Dzięki za wyjaśnienie z poszyciem. Szkoda, że nie ma wiarygodnych materiałów :(.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-13 17:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Big SZACUN dla Wydawnictwa. Jak nic macie już etykietę "Wydarzenie Modelarskie Roku 2013". Takiego modelu chyba już nic nie przebije.

 
03-01-13 17:27  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Greg77   

Dzięki Wydawnictwu za wyjaśnienia.
Cieszę się z odpowiedzi na pytania(dodam tylko , że pytałem o warianty wykonania gdyż nie były w zapowiedzi określone-mowa była tylko że 2).

Można? - Można!!
Wyczerpująca odpowiedź ( w przeciwieństwie do pewnego wydawnictwa ,które mi wisi model, a którego nazwy nie wspomnę;))
Co pytania do Halogena to jakoś mnie to specjalnie nie interesuje- widzę kto opracował model i jak podchodzi wydawca- każdej osoby nie da się wymienić - a do tego dodam że można zrobić ludzi "w konia" - bo kto opracował FAMO??

Mam nadzieję tylko, że kompletny zestaw zmieści się w okolicach 1000-1200 PLN- nie podejmuje dyskusji o cenach!! - ale nadzieję mam.
Kupić i tak kupię!!
Piękne to jest co zobaczyłem. I chyba jedyna "deska do prasowania" ,którą naprawdę chciałbym mieć !!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
03-01-13 19:52  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Kochani kiedy Wy to wszystko posklejacie ? Życzę Wam dwustu lat życia , ale i tak braknie czasu i miejsca na tak wielkie modele.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
03-01-13 20:53  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Obejrzałem rendery i przyznam, że jestem bardzo rozochocony. Poziom szczegółowości, zwłaszcza konstrukcji nośnych pod pokładami i w hangarze powala dbałością o szczegóły. W wersji full wypas chyba mało kto to sklei. Ja na przykład trochę poległem z taką hangarową drobnicą w moim USS Wasp, który kiedyś sobie budowałem na podstawie Profili... Ale to inna historia.
Chętnie zapoznam się z dalszymi odsłonami zapowiedzi.
I błagam wydawcę: Zróbcie coś takiego z np. USS Essex! :)

 
03-01-13 23:15  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

origami, coś takiego już powstaje ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-01-13 23:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Święte słowa Sven, święte słowa... ;)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
03-01-13 23:25  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Oho następna deska do prasowania....i nawet nie trzeba było długo błagać. Origami jak Ty to robisz?

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-13 23:39  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czy wyście oszaleli!!!!! Zawału dostane, kiedy ja to skleje?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 23:39  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Super!
Czytając te słowa poczułem się, jak kiedyś, gdy usłyszałem słowa Michela Platini:
"...Pologne et l'Ukraine..."
:))

Post zmieniony (03-01-13 23:41)

 
05-01-13 16:15  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Gratuluję pomysłu na wspaniały model. Kolejnym plusem ( przynajmniej moim zdaniem) jest nie uszczęśliwianie modelarzy na siłę obowiązkowym kompletem z laserami. Duży plus za to. Mam nadzieję, że niedługo będzie nam dane zobaczyć przykładowe arkusze z częściami, kolorystykę poszycia dna itp? No i cena przynajmniej orientacyjna by się przydała by wiedzieć czy już zacząć odkładać. Pozdrawiam wydawnictwo i życzę udanego wydania modelu ( oby nie było bubli takich jak np. Hood z AH gdzie kolory poszycia są tak różne).

 
06-01-13 14:52  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
obserwator   

Borek, nazywasz bublem Hooda z AH, to zobacz różnice kolorów kadłuba i skrzydeł Shidena z Model-Hobby. Jeżeli model Shinano będzie prezentował pod względem merytorycznym i drukarskim poziom owego Shidena, w którym połączenie wersji i oznakowania to kompletna porażka, to to dopiero będzie bubel. Reppu na pokładzie? Co na to japońscy konsultanci... Może od razu postawmy tam Phantomy, bo gdyby okręt dożył lat 60-tych, to jestem pewien, że miałby takie.
Nie pokazano ani kawałka sklejonego modelu, ale już wiadomo, że to będzie hit 2013 roku. Jakby sam temat to gwarantował, że o autorze nie wspomnę.
I nie ważna jest tu cena - za 20 tysięcy elementów w dużej części powtarzalnych już teraz wiadomo, że i tak będzie za niska, jak zresztą wszystkich produktów tej firmy. Całe szczęście, że pan Walo nie zamierza pójść w ślady niektórych wydawnictw (czytaj: łączenie modeli w zestawy z wręgami wyciętymi laserem), przynajmniej na razie... Wspomniano o zestawach fototrawionych, żywicach, laserach i elementach toczonych. Przy tak rozbudowanym modelu no przecież nie wypada ich nie mieć, bo to takie nieprofesjonalne ( tu przychodzi mi na myśl baśń "Nowe szaty cesarza" ) . Tymczasem Uranami plus dodatki z Model-Hobby to jedynie 350 PLN, w promocji. A to przecież malutki model w porównaniu do Shinano. Jak dla mnie cała ta dyskusja na forach to "urabianie" przyszłych klientów przez wydawcę i jego otoczenie, co by nie byli zszokowani widząc na koniec cenę modelu, nawet tą "promocyjną".
Nie wiemy jak wyjdzie druk modelu, nie wiemy jak będzie ze sklejalnością, nie wiemy jaka będzie cena. Nie wiemy nic. Poczekajmy może z szampanem...

--

 
06-01-13 15:21  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Sądzisz że wydawca w końcu tak "urobi" masę modelarską że każdy kupi model w ciemno niezaleznie od ceny? Kupi kto chce niezależnie od tego co by tu nie było pisane.
kolejne odsłony zapowiedzi będą się pojawiać systematyczne w pewnych odstępach czasu. Można spodziewać się renderów, zdjęć surówki , rysunków montażowych, arkuszy, wykazu zestawów dodatków.
Wydawca raczej nie ma zamiaru tego ukrywać. Cena też będzie podana a że na końcu? Już to pisałem i powtórzę że jest to jedno z najrozsądniejszych posunięć jakie tu widziałem. Inaczej co drugi wpis byłby lamentem.
Tak, poczekajmy z szampanem ale z biczowaniem też się wstrzymajmy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-01-13 17:51  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zgodnie z obietnicą czas na kolejną odsłonę naszej nowości.
Tym razem surówka. Ci którzy znają nasze wydawnictwo, wiedzą dokładnie że każdy model przed wydaniem jest sklejany. Tak jest również i w tym przypadku.
Ze względu na wielkość całego projektu i jego detalizację klejone są dwie surówki, przy których pracują cztery osoby.
Pierwsza seria zdjęć pokazuje pierwszą fazę budowy modelu wraz z większością uzbrojenia.



Już w kolejnych odsłonach pojawią się długo oczekiwane przykłady arkuszy z kolorystyką i rysunki montażowe. Kończymy przygotowywać i wyceniać zestawy dodatków, w związku z tym i te informacje pojawią się w najbliższym czasie.

Przypominamy również że więcej materiałów i informacji o Shinano oraz pozostałych naszych modelach znajdziecie na naszym http://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY facebook. Znajduje się tam również nasz pierwszy konkurs, w którym do wygrania są nasze nowości nr 8 i 9. Jest już coraz mniej czasu by zagłosować i zgarnąć nagrody... Serdecznie zapraszamy do zabawy w miłym gronie.

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
20-01-13 18:22  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ide jakiś bank obrobić. Jo to chcieć!!!!

 
20-01-13 19:03  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Noo!! Teraz pozostaje tylko czekać na wersje 2D. Nic dodać nic ująć...zdjęcia mówią wszystko.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-01-13 21:13  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robaczki z lufkami :-) mrrr... To będzie coś :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
20-01-13 21:45  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
rysiu62   

W kwestji porządkowej - największy model kartonowy na świecie , czyli ? Dłuższy jest chyba Titanic,

 
20-01-13 21:47  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Chodzi o objętość arkuszy, nie o długość modelu sklejonego...

Post zmieniony (20-01-13 21:53)

 
20-01-13 21:55  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
rysiu62   

Ok.

 
21-01-13 16:14  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Bedzie kawal modelu, czekam na kolejne odslony.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
21-01-13 17:03  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja wyruszę z pytaniem do Wydawcy:

czy planujecie jakieś zestawy typu "model+wręgi+pierdyliard detali ciętych laserem" z atrakcyjnym rabatem? :) (atrakcyjnym dla klienta oczywiście)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-02-13 14:56  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Raziel -tak jak w przypadku wszystkich modeli wydawnictwa będzie dostępny pełny zestaw dodatków + model z rabatem.

Pzdr

 
16-03-13 20:13  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
oczy i uszy   

Dobry wieczór. Mam prośbę do Wydawcy- czy mógłby dotrzymać obietnicy i pokazać przykłady arkuszy z kolorystyką i rysunki montażowe? Tym bardziej że informacje miały się ukazać w najbliższym czasie, a upłynęły już prawie dwa miesiące.

 
22-03-13 17:57  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Też jestem ciekaw jak to wygląda... ;)

--

 
23-03-13 16:01  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

w łódkach to tak i objętościowo też ale tu 160 ma 1,6m a kursk 1,5m długi sam kadłub.Kto się w to wpakuje 4 - lata nie jego .

 
23-03-13 17:04  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeśli chodzi o długość modelu to USS Saratoga CVA-60 z Fly Modelu jest dłuższa - 162 cm.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
23-03-13 18:16  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hmm... zapowiedź modelu z dn.: 28-12-12 21:26 (pierwszy wpis) dziś mamy 23 marca 2013 roku a modelu ani słychu ani widu......Będę złośliwy i zacytuję wpis kolegi MAx'a :
"Jeśli chodzi o długość modelu to USS Saratoga CVA-60 z Fly Modelu jest dłuższa - 162 cm." he he... i tu 100% trafienia bo ...była wydrukowana, sprzedawana a na razie mamy "piknego" kota w worze.... Wydawca położył uszy po sobie i milczy.... na pytania nie odpowiada.... jakaś nowa moda? Może i ja napiszę zajawkę że już na dniach ukarze się Yamato w skali 1:100 ... a jeśli ktoś zapyta o zdjęcia surówki lub nie daj boże arkuszy to udam że nie widziałem....
Mam proste pytanie..po CO.... pisać o czymś czego nie ma... a jeśli jest to co stoi na przeszkodzie żeby wziąść aparat fotograficzny i zrobić zdjęcia? No chyba że faktycznie nie ma czego bo marzenia są raczej nie fotografowalne....I może po tym wpisie wydawca w końcu się obudzi i zechce po pierwsze odpowiedzieć na pytania, po drugie zamieścić zdjęcia jakiekolwiek surówki, arkuszy...czegokolwiek...albo nadal będzie udawał że go nie ma...co dla mnie oznacza jedno....FIRMA DRUCIK!!! Przykro mi że muszę użyć tego sformułowania ale jeżeli o czymś opowiadam szerszemu gronu słuchaczy to nie robię z gęby cholewy ...bo nie mam zamiaru wyjść na durnia..(ja tak postępuję osobiście w trosce o swoje własne dobre imię) a znam takich którzy Andersena przebili wyobraźnią i dalej bajki piszą.... I ciekawy jestem czy zainteresowany zabierze głos w końcu czy dalej będzie strusia przycinał....

--

 
23-03-13 18:59  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Proponuję cofnąć się do siódmej strony tego tematu. Jest tam parę zdjęć z budowy surówki.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-03-13 19:36  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
oczy i uszy   

Dobry wieczór. Zgadzam się z kolegą Jakubem. Chciałbym też "podziękować" wydawcy iż pomógł mi podjąć decyzję który model zakupić. Biorąc pod uwagę wielkość modeli i czas jaki potrzeba im poświęcić, Shinano i Taiho, miałem dylemat- ale już nie mam (zamówiłem Taiho).
Kolega Stary odsyła do strony siódmej, a tam jest obietnica wydawcy, której nie dotrzymuje. Przepraszam, ale jeżeli ktoś składa publiczne deklaracje na piśmie i ich nie dotrzymuje, ponadto nie raczy odpowiedzieć na zadane pytanie ( zadane tydzień temu, w tym czasie było 2227 odsłon). to dla mnie kreuje się obraz osoby gołosłownej, niekompetentnej, ignoranckiej i niedojrzałej z którą nie chce się mieć do czynienia bo nie szanuje klienta.
To tyle co miałem do powiedzenia w tym temacie. OiU.

 
23-03-13 19:57  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ale macie problem, że ja pierdziu. Aż tak wam na czasie zależy żeby już był.
Jak będzie miał gotowe, to wydawca da pełną prezentację modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
23-03-13 20:00  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
donmarianos   

A wziął ktoś pod uwagę, że wydawca może nie codziennie zagląda na forum?

 
23-03-13 20:32  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

znowu jakieś nowe nicki wypisują prowokanckie głupoty....

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
23-03-13 20:51  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Stary...wtrącenie na temat surówki to raptem fragment wyrwany z kontekstu całości wypowiedzi. Może ja już "wiekowy" jestem i "bajki \" mnie nie wzruszają...w każdym razie dość długie życie nauczyło mnie że wiarygodni są ludzie, których piękne słowa mają pokrycie w rzeczywistości... bajkopisarzy to ja już wielu przeżyłem (niektórych dosłownie), którzy obiecywali nam kanadę, japonię i bóg wie jakie cuda....Praca zawodowa nauczyła mnie z kolei że jeśli mój jęzor coś chlapnie to to COŚ jest realne i rzeczywiste a nie kolejna bajeczka z cyklu kiedyś w Polsce będzie Irlandia... Jeżeli komuś pasuje słuchanie bajeczek to jego sprawa mnie wkurza opowiadanie bajek pt. już za chwileczkę,już za momencik będziecie mieć największy, najlepszy , i w ogóle naj..model świata....a ja się pytam GDZIE ON JEST!!!!!!!!!!!!!! od 3 ponad miesięcy czytam pierdu pierdu....i co? dalej modelu nie ma .WIĘC PYTAM SIĘ GRZECZNIE po kiego grzyba takie za przeproszeniem. p...... Rozumię tzw" argentyński model sprzedaży" , który preferują niektóre wydawnictwa ..zbierając najpierw kasę za coś czego nie ma ...łapiąc sponsorów na wydanie owego czegoś....a tak na marginesie zapytam czy ktoś z "przedpłatowców" już swój model otrzymał czy dalej czekają???? na wymarzony model lotniskowca w promocyjnej cenie przedpłatowej? Bo jakoś temat ucichł.... Wydawca zamilkł...klienci potencjalnie wpuszczeni w kanał też milczą (zresztą się nie dziwię....bo też bym się nie przyznał że zostałem nabity w butelkę) ...a piknego lotniskowca z kolejnego wydawnictwa jak nie było tak nie ma..i pewnie długo nie będzie...współczuję tym co wpłacili kasę...ale cóż...argentyński model sprzedaży już od dawna cieszył się powodzeniem...

--

 
23-03-13 21:06  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szebi to jest po prostu wysyp WIOSENNYCH TROLI :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-03-13 21:12  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

donmarianos ....myślę że szanujący się wydawca modeli kartonowych nie raz dziennie ale co najmniej kilka razy przegląda fora dotyczące modeli kartonowych. Przynajmniej powinien. Wynika to ze specyfiki "zawodu" ... Każdy szanujący się handlowiec mając do dyspozycji forum na którym omawia się produkty z jego branży powinien śledzić informacje, które na takim forum się pojawiają..jeśli tego nie robi to uważam że jest do zwolnienia bo po prostu "olewa" informacje płynące z rynku od jego potencjalnych klientów..czyli generalnie jest zerem skoro nie potrafi skorzystać z informacji DARMOWYCH! o rynku na którym pracuje.Fora modelarskie są bowiem kopalnią wiedzy o zapotrzebowaniu rynku, miejscem gdzie można zasięgnąć niezależnych informacji o własnym produkcie, produktach konkurencji...błędach, których można uniknąć itp...po prostu KOPALNIA WIEDZY! Fora hobbystyczne mają to do siebie że ..po pierwsze stanowią miejsce spotkań potencjalnych klientów..co za tym idzie słuchając ich głosów można zweryfikować swoje plany produkcyjne, można co pokazuje życie nawiązać współpracę z projektantami ( i to w wielu przypadkach owocną) , poczytać na temat błędów konkurencji co powinno być momentalnie wykorzystane w "naszej" "produkcji" dając nam jakąś tam przewagę nad konkurencją...można by tu mnożyć wiele przykładów ale....jak to mówią wiedza kosztuje...tak więc skoro ja płacę za model przez kogoś zaprojektowany i wydany to za moją wiedzę tyczącą wprowadzania produktów na rynek również powinienem pobierać opłatę co najmniej w wysokości równej cenie tzw " zestawów" czyli papier+laser" .... to co napisałem he he proszę traktować jako darmową zajawkę czyli tzw , zdjęcia surówki....lub też darmową zapowiedź czegoś co jest w.....moich marzeniach... Mam nadzieję że większość inteligentnych modelarzy wychwyci drobne złośliwości w mojej wypowiedzi i zrozumie o czym piszę...i dla czego..Pozdrawiam serdecznie!

ps. Wydawców zainteresowanych współpracą w zakresie szeroko rozumianej "polityki sprzedaży" zapraszam do kontaktu , obiecuję ceny oferowanych usług na poziomie adekwatnym do tych które oferują swoim klientom czyli "szalenie atrakcyjne" :D :D:D:D:D:D:D

--

 
23-03-13 21:20  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam,
Prosiłbym tylko o zachowanie spokoju, po prostu nie przystoi ten rodzaj poirytowania ... Opamiętajcie się choć odrobinkę- przecież Wydawca nikogo nie oszukał, z pewnych powodów na razie nie może opublikować zdjęć i tyle. Ostatnio każda zapowiedź na forum wywołuje wielostronicową dyskusję nie na temat- zwykłe sączenie jadu, frustracja przebijająca z postów niektórych użytkowników... A szkoda. Jeszcze raz apeluję- nie bijmy kolejnych rekordów w naszym narodowym sporcie- narzekaniu.

Pytanie zostało zadane do Wydawcy, więc grzecznie czekajmy na odpowiedź- tylko to przystoi a propos złotej recepty.

--
Pozdrawiam,
Lennart

 
23-03-13 21:23  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@ oczy i uszy: hahaha, chłopie, to zobaczymy ile poczekasz na tego Taiho. :)Ja też zamówiłem, ale śmiem twierdzić że prędzej ukaże się ten Shinano niz Taiho. Niektóre modele Answera zostały zapowiedziane kilkanaście ładnych miesięcy temu i do dziś nie ujrzały swiatła dziennego. I nie mówię tu o Taiho i ET22.

@ Jakub: Ty naprawdę myślisz że wydawcy nie mają co robić tylko czytać Twoje narzekania i bicie piany? Model jest zapowiedziany. Były zdjęcia modelu 3D, było spore info o samym wydaniu. Podejrzewam że jak będa jakieś pewne szczegóły to wydawca coś napisze. Chcesz czytać bzdety pokroju, że model wyjdzie w lutym a w czerwcu jeszcze go nie będzie? Weź coś na uspokojenie i czekaj cierpliwie. Zachowujesz się, jakby pokazanie przez wydawcę zdjęć modelu było dla Ciebie sprawą życia i śmierci. Jak tak jest to idź do psychiatry.

--

Klient to osoba która nabywa produkt lub usługę, jest konsumentem czegoś. A aby coś skonsumowac to trzeba coś najpierw posiadać. Zatem póki co żaden z wypowiadających się w tym wątku nie jest klientem wydawnictwa w kwestii rzeczowego produktu, którego jeszcze nie ma na rynku. Zatem żaden z Was/nas nie może być nabijany w butelkę. Bo zakup nie został sfinalizowany. Co najwyżej mozna być potencjalnym kilentem. Ale wciąż pozostaje kwestia braku produktu. Niektórzy chyba się zbytnio angazują w temat i czuja bezpodstawnie oszukani. :) Chyba wiosna idzie bo trolle z jaskiń wychodza ;)

Post zmieniony (23-03-13 21:31)

 
23-03-13 21:28  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Raziel koledze coś się pomieszało, miał chyba zły dzień. Po za tym należy pamiętać że internet nie jest już anonimowy....i pisanie takich epitetów może się skończyć konsekwencjami.


--

Post zmieniony (23-03-13 21:31)

 
23-03-13 21:34  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Raziel_3 ...ręce opadają po prostu ..jeśli oczywiste oczekiwania klientów nazywasz biciem piany to ja po prostu już nie mam więcej pytań .... I powiem Ci szczerze że przestaję żałować nabitych w butelkę.... Dziękuję za radę - "idź do psychiatry" .... świadczy to chyba w jakiś sposób o poziomie intelektualnym piszącego..Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to chociaż nie afiszuj się z tym publicznie bo trochę to wstyd... A wracając do personalnych wycieczek..w rzuć trochę na luz bo tekst o "psychiatrze" jakoś tak trąci z lekka brakiem kultury...

 
23-03-13 21:34  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

może to te czarne barwy forum powodują taki wysyp złej energii? ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-03-13 21:35  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest zapowiedź Model Hobby - jest Szebi i Koonrado : ) Takie zapowiedzi i vide pokrak Chopina to jest właśnie wydawnicze bicie piany . Macie model to zróbcie to tak jak zrobił MODEL-KOM - jeep -BAT-M , ORLIK - jeep - ROSOMAK , GPM - jeep - WAGONY TRANSPORTOWE DO KARLA. I co kupić panie płemierze, co kupić - oczywiście ROSOMAKA mimo skaleczonych blach ryflowanych i braku oddzielnych powierzchni antypoślizgowych. Zrobi się go wyropowanego i z zapastowanymi kółkami prosto z defilady lub prosto z Afganistanu lekko przykurzonego z drutem kolczastym nowej generacji w pojemniku na czole kadłuba : )

 
23-03-13 21:43  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cytat: Zrobi się go wyropowanego i z zapastowanymi kółkami prosto z defilady lub prosto z Afganistanu lekko przykurzonego z drutem kolczastym nowej generacji w pojemniku na czole kadłuba : )

Widać że nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie....ropowało i pastowała się w PRLu, a drut jak go nazywasz nowej generacji to KONCENTRINA "w pojemniku na czole kadłuba".

--

Post zmieniony (23-03-13 21:46)

 
23-03-13 21:51  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Widzę że paru osobom bardzo doskwiera nadmiar wolnego czasu...

A skoro tak Wam doskwiera brak zapowiedzianych modeli...to proszę bardzo zacznijcie wyciągać na światło dzienne wszystkie pozostałe "zapowiedzi" innych wydawnictw które zostały zapowiedziane nawet kilka lat temu...z okładką niektóre i do dziś ich nie ma.

Dla mnie śmieszne jest...że użytkownik z nowym loginem nagle pojawia się z wpisem tylko w zapowiedziach i "troluje". Tak odwaga godna poszanowania...na prawdę.

Oczy i uszy - powodzenia z Taiho. Ja sam mogę Ci obiecać że Shinano dostaniesz ode mnie w prezencie, pod warunkiem że pokażesz nam relację z budowy. Widzę że akurat na ten model czekasz z niecierpliwością...


Pzdr....

Post zmieniony (23-03-13 21:52)

 
23-03-13 22:06  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Mam nadzieje że wydawca się za bardzo tymi "trollami" przez małe "t" nie będzie przejmował :) Zaprezentowany materiał i renoma wydawcy świadczą o tym że wystarczy odrobina modelarskiej cierpliwości :))

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
23-03-13 22:16  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Takiego sobie na przykład skleję konradoo http://www.konflikty.pl/a,4834,Relacje,Szczecinskie_obchody_Narodowego_Swieta_Niepodleglosci.html, albo takiego https://www.youtube.com/watch?v=bcXYfiyOnVM
Na przyszłość to zwracaj uwagę na taki znaczek : )
O i Przemek się zameldował - prawie komplet obrońców wydawnictwa Model Hooby.

Post zmieniony (23-03-13 22:23)

 
23-03-13 22:29  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
oczy i uszy   

Szanowny Przemku W. Jako że zwróciłeś się do mnie bezpośrednio odpowiem Ci. Niemniej jednak jest to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.
Na nadmiar czasu nie narzekam, wręcz przeciwnie...
Za darmowy model dziękuję, obietnic już tu dosyć padło (potraktuj to jako żart). Moje niezdecydowanie pomiędzy modelami było podyktowane właśnie brakiem czasu a nie brakiem pieniędzy ( na szczęście cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze modelu przeze mnie).
Moje oświadczenie nie było krytyką osoby czy też nie wydania modelu (zdaję sobie sprawę iż to wymaga czasu i wiele niespodziewanych czynników odwleka ten termin) . Skrytykowałem zaś POSTAWĘ ,STOSUNEK i ZACHOWANIE, które moim skromnym zdaniem nie przystoi żadnej szanującej się osobie a tym bardziej podmiotowi prawa. Pzdr. OiU.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024