FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-02-13 19:00  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podoba mi się Twoje wykonanie , ale nie podoba mi się zejściówka i połączenie z żurawikiem . Ale to nie Twoja wina . Mam nadzieje że nie będzie więcej takich drobnostek .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-03-13 15:18  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,
W tej odsłonie maszt rufowy,jak na razie bez dźwigu, bo nie mam na niego pomysłu.Olinowanie to w większości moja własna inwencja.Niestety olinowanie na rysunkach montażowych- renderach 3D totalnie się gubi (szara linia na tle szarym tle); mała prośbę do autora na przyszłość może olinowanie chociaż w innym kolorze np. czerwonym.Było by to na pewno bardziej czytelne.Poza tym skejalność bezproblemowa.


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
09-03-13 15:25  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Na ten maszt po tej drabince to aż chce się wejść :p :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
09-03-13 19:40  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Marcin
Olinowanie jest super i takie powinno być.
Natomiast martwią mnie widoczne na tych zdjęciach żurawiki i naciągi podtrzymujące trapy.
Chodzi mi mianowicie o połączenie lin z bloczkami idącymi od zurawików do mocowania w kształcie odwróconej litery T.
Otórz takie połączenie i pod takim kątem jest nienaturalne i raczej niemozliwe.. W rzeczywistości lina od dolnego bloczka powinna bezpośrednio łączyc się z górna częścia litery T. elementy te powinny leżeć w jednej osi od zurawika do trapu bez takiego kątajak u Ciebie wyszedł.
Popatrz proszę na rufę mojego kitakami gdzie to widać dobrze z tym tylko wyjątkiem, iż ja uprościłem sprawę i nie zastosowałem systemu bloczków.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-03-13 20:12  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Extra Model   

Rysunki w odcieniach szarości są podyktowane kosztem druku. Osobiście wolałbym pełen kolor lub same kontury bez renderingu ale trzeba robić to co chce wydawca.
Może ci pomoże.

Po otwarciu jeszcze raz kliknąć.

 
09-03-13 20:38  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

To jeszcze tytułem uzupełnienia odnośnie detali: olinowanie masztu, trap, dzwig.
Foto Gakken nr 32 z mojej biblioteki.



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-03-13 20:39  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Extra Model   

Jeżeli przesuniesz żurawik o 10mm w kierunku dziobu to wtedy będzie pasować.
W błędnym miejscu można przykleić kółko szarego koloru. Sprawa tyczy się prawej i lewej burty. Na rysunkach jest pokazane prawidłowe umieszczenie żurawika.
Niestety ale w opracowaniu wkradł się błąd.

 
09-03-13 21:50  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I to mi się podoba , projektant który współpracuje , pomaga . Czekam na cd.

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-03-13 22:20  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za pomoc i wrzucone zdjęcia,rzut oka na Kitakami Jorzika i Random Japanese Warship Details Tamiya i już wiem o co chodzi z tymi zejściówkami i gdzie jest błąd :)

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
10-03-13 21:57  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Żurawiki przy zejściówkach już poprawione.Dzięki Jorzik i Mini za pomoc :)


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024