FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-12-12 15:07  [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam;

Po wakacyjnych wojażach ,ślubie i przygotowaniach do niego w pewien październikowy wieczór postanowiłem wrócić do kartonowego hobby i coś skleić :) Odpaliłem moje ulubione forum w poszukiwaniu inspiracji i z pomocą przyszła mi recenzja tego modelu wrzucona przez Jorzika. Spodobała mi się trochę archaiczna sylwetka tego okrętu, a że lubię dziwolągi kupiłem cały zestaw (model,wregi,lufy,relingi wycinane laserowo i gotowe bulaje ) w GPM-ie. Model kleję prosto w wycinanki ,szukałem zdjęć okrętu lub jego bliźniaków w sieci ,ale nie ma tego za dużo.
Dobra, koniec gadania :) czas na kilka fotek gotowego kadłuba:


Imitacje listw łączących linoleum zrobiłem z relingów fototrawionych
Śruby malowane humbrolem

--

Post zmieniony (14-06-13 22:56)

 
02-12-12 16:45  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Bardzo cieszy oczy widok kolejnej relacji z budowy japońskiego okrętu. Sendai to klasyk wśród japońskich lekkich kążowników.
Jak je któryś z Kolegów nazwał,, pływające kotłownie" maja jednak w swej urodzie coś co przyciąga jak magnes. Wiem bo sam taką kotłownię aktualnie wykańczam.
Kadłub ładnie skroiłeś, natomiast martwi mnie dziób bo w moim odczuciu wyszedł za ostry i na przejsciu w dno zrobił sie dołek. To samo widać na fotach surówki. Co do listew łączących pasy linoleum mogłeś zostawić to tak jak było w wycinance, ale rozumiem że to co wykonałeś miało na celu uplastycznienie pokładu.
Bardzo podoba mi sie wykonanie ukształtowania rufy. Jeśli chodzi o aparaty torpedowe to ładnie je wykonałeś i prezentują się ładnie.
Będę często zaglądał do Twojej relacji. Życzę wytrwałości.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-12-12 19:14  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

To zasiadam i podglądam co tam się wyrabia :D
powodzenia w budowie :D:D

 
02-12-12 20:11  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bedę podglądał ponieważ miałem na niego ochotę jednak zniechęcił mnie ten dziób na surówce i widzę, że w wycinance jest niestety to samo.
Jednak życzę powodzenia i wytrwałości :-)

--

 
02-12-12 20:43  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Powodzenia w budowie, fajnie że kolejny japończyk się klei.
Pozdrawiam.

 
05-12-12 19:30  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszystko ok, tylko dziób niewyprofilowany w prawidłową stronę, powinien być wklęsły.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-12-12 21:01  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
andrzej 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 41
 

fajnie! fajnie!!! , Ja robię teraz ISE Ansfera ,ale w pełnej walorce ,to trochę mi czasu zajmie !? Następny będzie Sendai. Kibicuje.Hej

 
09-12-12 13:50  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Części na dziobie gotowe


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
11-12-12 11:53  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Super. Zrobiłeś to z własnej inwencji czy po jakichś planach?

Szczególnie interesują mnie te kołowroty obok polerów, tak miały japońskie jednostki czy to Twoja inwencja?, oraz czy może cały pokład dziobowy nie powinien być ryflowany? ale nie istotne czy tak było wykonanie super.

Mam też oczywiście łyżeczkę dziekciu (bo ogólnie to super robota) czy te przelotki do cum na dziobie nie powinny się zwężać na górze?, i delikatnie zachodzić na siebie pod przeciwnym kątem? Tak mi się wydaje.

Poza tym troszkę siateczka wystaje poza obrys z lewej burty.

Nie miej mi za złe tych uwag, gdyż sam najlepiej wiem jak aparat wyciąga niektóre głupoty nad którymi sam potrafię siedzieć kilka godzin, a ich nie zauważyć.

Poza tym fajnie to Ci idzie i nadal jestem kibicem....

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
11-12-12 17:49  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za zainteresowanie;
Widoczne na zdjęciach części na dziobie są wszystkie z wycinanki ,te które przewidział autor opracowanie ,nic nie dołożyłem od siebie bo nie mam wystarczająco dokładnych zdjęć oryginału. Ogólnie mam wrażenie ,ze model jest opracowany bardzo szczegółowo,ilość drobnicy w porównaniu do modeli które skleiłem dotychczas jest duuuża :)
Co do przelotek do cum ,faktycznie w modelu są trochę zbyt masywne,
nie kombinowałem jednak z nimi i skleiłem tak ja to przewidział autor.

--

Post zmieniony (17-12-12 15:10)

 
11-12-12 22:28  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Na zdjęciu które zamieściłeś kluzy płynnie przechodzą w przelotki, u Ciebie jest inaczej. Poza tym tak jak za znaczyłem wcześniej powinny one zachodzić na siebie.
Nie zmienia to faktu, że chciałbym przynajmniej tak sklejać jak Ty,

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
17-12-12 15:14  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

"Drobnica" na pokładzie dziobowym gotowa.Sporo "gratów" tam było.Teraz biorę się za nadbudówkę (jedyną jaka jest na tym okręcie :) dziobową


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
27-12-12 16:53  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam poświątecznie :)
W dzisiejszej odsłonie postęp prac przy nadbudówce.Reling cięty laserowo dedykowany do tego modelu-super sprawa ,przyspieszają budowę.
Do końca pozostał dach,dalmierz na nim i okapniki.


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
30-12-12 17:49  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Marcin
Podglądam sobie Twoje postepy i jak na razie radzisz sobie dobrze. Wieża dowodzenia wygląda pięknie,fajnie że jast tak dobrze zdetalizowana Reling dedykowany na niej też wyglada super.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-12-12 18:07  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,pozdrawiam noworocznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-12-12 22:37  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podglądam sobie tę relację, bo nie ukrywam, że przypadła mi do gustu ta pływająca kotłownia, jak nazwał ten okręt kiedyś Thorn. Idzie Ci bardzo dobrze, ale trochę bardziej powinieneś przyłożyć się do retuszu. Niektóre elementy są zabrudzone farbą i psuje to efekt końcowy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-01-13 09:18  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam ponownie :) i dzieki za zainteresowanie i komentarze.
Plywajacej kotlowni :) ciag dalszy. Nadbudowka wraz z maszem gotowa.Od razu przepraszam za jakosc zdjeci i tlo ,ale nic innego nie mialem pod reka.

I nadbudowka juz na pokladzie


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
14-01-13 10:10  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest nieźle :) , pochwal się jeszcze z czego jest greting , podest w nadbudówce , czy to tez dedykowane do niego laserki .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-01-13 10:12  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Bardzo ładnie to wygląda! Ciekawa konstrukcja nadbudówki z masztem-pewnie było dużo pracy, ale przynajmniej jest na czym oko zawiesić :)

 
14-01-13 14:47  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Andreas,greting w nadbudowce to laser ,byl na arkuszu razem z wregami

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
25-01-13 18:05  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,
Ciąg dalszy walki z pływającą kotłownią :-) ; tym razem (wnęka) pokład torpedowy. Końcówki wyrzutni zgodnie z oryginałem pomalowałem na biało. Sklejalność bezproblemowa.


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
25-01-13 19:35  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo podoba mi się Twoje sklejanie. Czysto, dokładnie i ze szczególikami. Model wychodzi extra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-01-13 17:24  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Marcin
Bardzo ładnie Ci wychodzi ten model.
Zwróć uwagę na te czarne tik-taki, to gasnice i powinny mieć od góry węża.
Bardzo ładne prezentują się aparaty torpedowe.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
28-01-13 00:20  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim za komentarze;
Jorzik do gaśnic oczywiście dorobię węże (nie wiedziałem że te tik-taki to gaśnice :). Przy okazji mam do Ciebie pytanie; na rufie są zrzutnie bomb głębinowych.W modelu są to tylko dwa prostokątne pasy wystające poza obrys rufy.Powinny być tam jakieś tory,szyny? Może na zdjęciach widać coś więcej.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
28-01-13 12:19  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tak to powinno wyglądać.



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
28-01-13 18:08  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Jorzik ,tego mi było trzeba :) dzięki za pomoc!!

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
02-02-13 12:37  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam w kolejnej odsłonie relacji; tym razem drobnica na rufie.


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
02-02-13 21:35  Odp: (R) krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jak na zdjęciu, Brawo.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-13 12:58  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam;

Czas na kolejną aktualizacje ,tym razem wyposażenie na rufie przy burtach + katapulta (laser z zestawu GPM) .Postanowiłem że samolot zostawię sobie na sam koniec.



--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
24-02-13 18:18  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie Katapulta jest ładnie zdetalizowana.Podobają mi się relingi.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-13 19:00  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podoba mi się Twoje wykonanie , ale nie podoba mi się zejściówka i połączenie z żurawikiem . Ale to nie Twoja wina . Mam nadzieje że nie będzie więcej takich drobnostek .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-03-13 15:18  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,
W tej odsłonie maszt rufowy,jak na razie bez dźwigu, bo nie mam na niego pomysłu.Olinowanie to w większości moja własna inwencja.Niestety olinowanie na rysunkach montażowych- renderach 3D totalnie się gubi (szara linia na tle szarym tle); mała prośbę do autora na przyszłość może olinowanie chociaż w innym kolorze np. czerwonym.Było by to na pewno bardziej czytelne.Poza tym skejalność bezproblemowa.


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
09-03-13 15:25  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Na ten maszt po tej drabince to aż chce się wejść :p :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
09-03-13 19:40  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Marcin
Olinowanie jest super i takie powinno być.
Natomiast martwią mnie widoczne na tych zdjęciach żurawiki i naciągi podtrzymujące trapy.
Chodzi mi mianowicie o połączenie lin z bloczkami idącymi od zurawików do mocowania w kształcie odwróconej litery T.
Otórz takie połączenie i pod takim kątem jest nienaturalne i raczej niemozliwe.. W rzeczywistości lina od dolnego bloczka powinna bezpośrednio łączyc się z górna częścia litery T. elementy te powinny leżeć w jednej osi od zurawika do trapu bez takiego kątajak u Ciebie wyszedł.
Popatrz proszę na rufę mojego kitakami gdzie to widać dobrze z tym tylko wyjątkiem, iż ja uprościłem sprawę i nie zastosowałem systemu bloczków.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-03-13 20:12  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Extra Model   

Rysunki w odcieniach szarości są podyktowane kosztem druku. Osobiście wolałbym pełen kolor lub same kontury bez renderingu ale trzeba robić to co chce wydawca.
Może ci pomoże.

Po otwarciu jeszcze raz kliknąć.

 
09-03-13 20:38  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

To jeszcze tytułem uzupełnienia odnośnie detali: olinowanie masztu, trap, dzwig.
Foto Gakken nr 32 z mojej biblioteki.



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-03-13 20:39  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Extra Model   

Jeżeli przesuniesz żurawik o 10mm w kierunku dziobu to wtedy będzie pasować.
W błędnym miejscu można przykleić kółko szarego koloru. Sprawa tyczy się prawej i lewej burty. Na rysunkach jest pokazane prawidłowe umieszczenie żurawika.
Niestety ale w opracowaniu wkradł się błąd.

 
09-03-13 21:50  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I to mi się podoba , projektant który współpracuje , pomaga . Czekam na cd.

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-03-13 22:20  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za pomoc i wrzucone zdjęcia,rzut oka na Kitakami Jorzika i Random Japanese Warship Details Tamiya i już wiem o co chodzi z tymi zejściówkami i gdzie jest błąd :)

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
10-03-13 21:57  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Żurawiki przy zejściówkach już poprawione.Dzięki Jorzik i Mini za pomoc :)


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
23-05-13 18:28  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam po dłuższej przerwie :-)

W między czasie powstały działa 140mm i uzbrojenie przeciwlotnicze, a ostatnimi czasy kominy i wyposażenie na śródokręciu.Samodzielne odrutowanie kominów mnie przerosło, dlatego zakupiłem GPM-owskie blaszki fototrawione i z efektu ich użycia na kominach jestem zadowolony. Do pełni szczęścia przy kominach pozostały przewody parowe,a do zakończenia całości 3 motorówki ,samolot i olinowanie.



--

Post zmieniony (23-05-13 18:56)

 
24-05-13 10:45  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Bardzo łanie i czysto. Fajny okręcik.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-05-13 14:38  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

BANZAI ! :D
ŚLICZNY okręt, naprawdę. Wykonanie również niczego sobie....CHYBA.... DLACZEGO fotki takie nieostre??? Aż żal nie widzieć tych wszystkich detali w "full HD" ,na makro :)
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego ukończenia

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
24-05-13 23:46  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja się zastanawiam jak udało Ci się wykonać pas demagnetyzujący.
Pytam z czystej ciekawości ponieważ do swojej kotłowni będę miał z drugiej wycinanki (zwyczajnie wytnę zarys na burtach) i nakleję na kadłub. Twój wygląda dobrze ponieważ jest grubszy niż regularny karton.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
25-05-13 09:35  Odp: [R] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Też mam 2 wycinanki :-) ,ale akurat pasy demagnetyzujące robiłem z zapasu koloru, podklejonego na tylną część okładki (grubszy karton) ,łączenia można zamaskować klamrami do mocowania pasów do kadłuba.
Pozdrawiam kolejnego Sendai-owca ;-)

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
14-06-13 22:55  Odp: [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,
To już koniec mojej przygody z krążownikiem Sendai. Po 7 miesiącach model jest już gotowy. Oceniając to opracowanie trzeba stwierdzić że to bardzo fajny model, spasowanie bezproblemowe i dobre opracowanie graficzne.Cała gama dodatków z GPM-u ułatwia i przyspiesza prace.Co prawda oklejki dna różnią się nie co odcieniem czerwonego (dziwne, bo wszystkie były na jednym arkuszu ) ,ale nie rzuca się to za mocno w oczy. Model nie był łatwy w budowie, a duża ilość drutologii (jak to na japończyka przystało) może zniechęcać, ale z końcowego efektu jestem zadowolony, w myśl zasady żeby kolejny model był lepszy od poprzedniego. Dzięki wszystkim oglądającym i udzielającym się w tej relacji. Dobra koniec ględzenia, czas na fotki.

Widoczek na całość...

.....i mały "walk around"


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
15-06-13 08:05  Odp: [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluje ukończenia Bardzo podoba mi się dokładność i czistość z jaką skleiłeś model z tą masę ,,dupereli" na nim.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-06-13 08:46  Odp: [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajnie wyszedł. Taki niepozorny a drobnicy co niemiara. Gratuluje ukończenia budowy.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
15-06-13 08:55  Odp: [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo lepszy modelik,taka kotłownia ale ma smaczek,pozdrawiam Mraek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-06-13 09:53  Odp: [R/G] krążownik IJN Sendai GPM 1:200
ROBO 

 - 10

- fajny okręcik :) gratulacje ...


PS.dość ciekawe ustawienie artylerii na nim ,rodem z I wś. ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024