FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
21-01-14 09:34  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
21-01-14 11:15  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Grzegorz - Poprzednie modele (choć nie wszystkie) gruntowałem Caponem, a ten jakoś nie. Każdą część maluję najpierw bardzo mocno rozcieńczonym Humbroloem (ledwo co kryje kolor, po malowaniu wyraźnie widać wszelkie nadruki), czasami nawet dwa, trzy razy. Oczywiście szlifowanie pomiędzy malowaniami. Kolor dowolny :) bo zużywam przy tym najstarsze farbki. Jak już wszystko jast gładkie, albo przynajmniej takie mi się wydaje :) to wtedy maluję już właściwym kolorem, aerografem. No i jeśli trzeba to potem jeszcze poprawka.
marek1 - słupki są z mosiężnego o średnicy 0.25. a poziome z miedzianego niecałe 0,20. Faktycznie gdyby druty były trochę mniejszych średnic efekt by był lepszy, ale za to stan mojej psychiki gorszy :)) Inaczej by mi się kleiło gdyby słupki nie były przyklejane do boków pomostów tylko wklejane w otwory, ale chciałem zrobić tak jak w oryginale i dostałem za swoje. Na kadłubię będą przyklejane do takiego niskiego nadburcia tak że będą stabilniejsze i będzie mi łatwiej. Chyba :).

--

Post zmieniony (21-01-14 11:23)

 
21-01-14 14:16  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ryszard napisał: Całe szczęście, że ich nie ma w samolotach. -:)

Tak prawdę mówiąc, to na niektórych samolotach powinien reling być, ale nie wiem czy nam by się udało taki ładny zrobić.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-01-14 14:36  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zdjęcie przedstawia samolot Ilia Muromiec S-22 IM nr. 107 , wiosna (chociaż jest śnieg) 1913 r. a spacerowicze trzymają się obramowania km Maxim na tzw. górnym balkonie.

 
10-02-14 16:26  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Miało być całe ,,drobne" wyposażenie nadbudówek i dźwigi, a są początku kutrów :). Gdybym nie malował modelu to ich kadłuby by mnie rozłożyły na łopatki. Za choinkę nie mogłem ich ukształtować tak jak być powinno.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-14 17:09  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak będą ukończone to trzeba zarezerwować dla nich miejsce w marinie St Tropez !

 
10-02-14 17:54  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,z czego będą szkiełka?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-02-14 18:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szyby będę robił z Micro Kristal Klear.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-14 18:21  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pomaluje się i będzie "gites". Podglądam dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-07-14 13:59  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kol Borowego chyba do raporu wezwiemy,coś długo każe nam czekać na postępy,a jaki okręt wykonuje wię i co za tekie razy było,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-07-14 15:03  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Stając dobrowolnie do raportu :) wyjaśniam, że zostały mi jeszcze dosłownie trzy dni do zakończenia remontu mieszkania, potem w sobotę zjazd klasy z technikum, w niedzielę powrót i od poniedziałku ruszam dalej z modelem. Nareszcie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-10-14 20:05  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś ten remont się przedłuża, jak to remont, zawsze coś wyjdzie...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-10-14 09:50  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba się zjazd klasy przedłużył, albo powrót zeń... ;)

 
07-10-14 18:54  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Remont mieszkania zakończony, a dodatkowo jeszcze piwnicy - jak już ci farba została to może pomalujesz ....., ale przedtem wymień to okno w kotłowni.... no i ta podłoga tak się zniszczyła i jak będzie taka wyglądała przy pomalowanych ścianach ... :) Może znacie takie podpuchy żon ? Ze zjazdu wróciłem grzecznie już następnego dnia.


Klasa,,A" , a w zasadzie jej część, rocznika 1984 Technikum Leśnego w Goraju.

A co do klejenia to jakaś niemoc (czytaj nygustwo w najczystszej postaci) mnie dopadła i dopiero od paru dni dłubię coś przy kutrach. Myślę, że pod koniec tygodnia wstawię już jakieś fotki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-14 09:54  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W oczekiwaniu na ciąg dalszy, tego wspaniałego modelu. Przedstawiam dwa zdjęcia modelu Oktjabrskaja Revolutsja w jednym z muzeów rosyjskich.

i zbliżenie na pomost bojowy:


--

 
21-10-14 09:18  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po dłuuugiej przerwie czas pokazać, że coś jednak ruszyło w stoczni czyli ciąg dalszy szalup i kutrów, które są już pomalowane i oszklone. Zostało jeszcze wyposażenie w jakieś tam ,,duperele". I tu pytanie. Nie mogę nigdzie znaleźć w jaki sposób szalupy i kutry były mocowane do stojaków, bo nie chce mi się wierzyć, że ot tak sobie stały (szczególnie szalupy ,,piętrowo"). Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat będę wdzięczny za podpowiedź. I nie musi to być sposób mocowania konkretnie z Komuny.







I na koniec chcę przedstawić dwójkę nowych stoczniowców. Szara kotka przybłąkała się skrajnie wychudzona i ... zaciążona :) do sklepu, w którym pracuje żona. Już po dwóch dniach trafiła do nas do domu (wzystkie koty, które mieliśmy były przybłędami) i po niedługim czasie stadko powiększyło się o pięć młodych. Trzy znalazły nowy dom, jeden niestety trafił na psa sąsiada i zakończył żywot w jego -psa :) oczywiście, zębach (mój terrier nie rusza żadnych innych zwierzątek i tamten biedak pewnie myślał, że wszystkie psy są takie). Ostatni czarny kocurek - Lucek, został już u nas na stałe. Tak że przy tylu nowych łapach do pracy tempo sklejania na pewno wzrośnie :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-10-14 09:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,sam prowadzę od dluższego czasu remont,dzieci studiuja więc to trwa,no finanse.W piątek zakonczyłem walkę z 5 kaloryferami,2 nowe i rotacja żeliwiaczków.Kuterki całkiem zgrabne j\esli choidzi o urodę ,wykonanie pierwsza klasa,pozdrawiam remontowo Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-10-14 14:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A jednak do przodu i oto chodzi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-10-14 17:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Szalupy stoją na stelażach (te piętrowe też) - na takich jakie zrobiłeś. Mocowanie do pokładu - dwie równoległe stalówki (dziób/rufa) z góry w poprzek szalupy pionowo do pokładu ze ściągaczami lub - w poprzek, skrzyżowane i w dół do pokładu. W tym wypadku przeważnie płaskie taśmy parciane. Żurawików nie ma, jest tylko dźwig do opuszczania szalup więc musi być podwójny rener - na dziób i rufę szalupy (do haków).

 
23-10-14 14:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Pamiętam, jak byłem w wojsku to koty też różnie kończyły. W każdym razie na łóżku na pewno leżeć nie mogły.

--
serwusik

 
23-10-14 15:53  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W mojej jednostce nie było ,,Kotów" tylko ,,Bolki". Tak, tak jak TEN słynny ,,Bolek" :))
A teraz łodzie i kutry. Tak jak podpowiedział mi Ryszard - dzięki - łodzie ,,oplotłem" stalowymi linami, czyli srebrnym drucikiem lekko pomazanym szarą farbą (na zdjęciach prawie tego nie widać). Nie wiem tylko czy nie jest za cieńki i dlatego przy kutrach jeszcze się z tym poczekam. Zdjęcia nie wyszły zbyt dobrze bo ciemnica jak piorun i robiłem je przy dwóch lampkach. Teraz na tapetę pójdą dwa dźwigi, które są wg mnie zbyt uproszczone. Chodzi o ich ,,olinowanie". I znowu będę musiał coś pokombinować, żeby trochę lepiej wyglądały.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-10-14 17:14  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak się zastanawiam czy nie powinny być to pasy parciane.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-10-14 23:24  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Szalupy i kutry, robota prima sort !

--

Teoretyk ostatnio...

 
23-10-14 23:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łódeczki pierwsza klasa!

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-10-14 10:29  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pasy parciane - raczej nie. Linki stalowe w pionie przy mocowaniu do pokładu mają ściągacze. Parciane (białe) mogą być ewentualnie tylko w poprzek - na otwartej części łodzi by stalówki nie uszkodziły krawędzi burt. Nie spotkałem takich zdjęć tylko zdjęcia z parcianymi pasami na krzyż - tylko z góry łodzi i to na przykrytej płóciennym pokrowcem szalupie.

 
20-11-14 19:20  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj w galerii przygotowywane do pierwszego malowania, trochę wzbogacone o detale wypatrzone na zdjęciach, dźwigi ,,pokładowe"



i osłony dział 75 mm



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-14 21:17  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Drobiazgi" śliczne, ale czy nie zamierzasz pomalować owej miedzi ?

 
20-11-14 22:02  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Będzie wszystko pomalowane, będzie. Tylko aerografem maluję w piwnicy, żeby nie smrodzić w pokoju, a w tej chwili moja ,,lakiernia" jest zawłaszczona przez żonę na suszarnię po praniu :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-11-14 18:43  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super. Lubię te fotki z przed malowania. Można dzięki temu lepiej dopatrzeć co i jak było dorabiane.

 
30-11-14 15:37  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Artyleria p-lot. 75 mm i dźwigi już pomalowane.
dweler - też to lubię i dodatkowo jeszcze podoba mi się jak przed malowaniem coś jest poobklejane taśmą, a potem ją zdejmujesz i widzisz efekt ostateczny. A teraz tak będę miał, bo zabieram się za malowanie kadłuba z podwójną biało-czarną linią wodną.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-11-14 16:27  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Fajne te maleństwa, wyglądają jakby nie były kartonowe fiufiu.
Szacuneczek.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
01-12-14 08:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
klopi   

Mi też się podobają:) trzeba mieć bardzo sprawne palce by tak to robić:)

--
http://document-manager.pl/

 
06-12-14 12:12  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W związku a tym, że już niedużo rzeczy zostało do wykonania poza drobnicą na pokładzie, ruszyły prace przy wykończeniu kadłuba. Linia wodna w Komunie ma dwa pasy, szeroki czarny i wąziutki biały. Tak sobie wymyśliłem, żeby białego użyć oprócz lini wodnej także do ostatecznego sprawdzenie przygotowania do malowania burt i dlatego on pierwszy poszedł w ruch. Potem czarny. Przed malowaniem szarym, biały pasek zamaskuję 1 mm taśmą i będzie gites. Z całego malowania najbardziej lubię zdejmować taśmy maskujące i inne ochronne papiery jak ukazuje się już wygląd ostateczny.




Przy malowaniu czarnym pomagał mi czarny stoczniowiec, żeby plam nie było na nim widać i tak się tym zmęczył, że padł jak kawka na mrozie :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-12-14 16:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ej nie wmiesza się. Widać, że Zakład Pracy dba o "pracownika" . Dobrze odżywiony, wypoczywa by nabrać sił na nowa szychtę!
PS - tylko teraz jego zakład pracy to nie "Stocznia im. Komuny Paryskiej" a "Stocznia Gdynia" ;-)

 
12-01-15 12:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przez miesiąc za dużo nie skleiłem, ale zawsze coś. Kombinowałem wywietrznikami ,,pokładowymi" i dwie kolejne wersje wylądowały w koszu. W końcu przez przypadek wpadły mi w ręce aluminiowe nity, które po przeszlifowaniu w odpowiedni kształt w końcu spodobały mi się na tyle, że po malowaniu pójdą na pokład. Oprócz tego trochę innej drobnicy przed malowaniem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-15 13:19  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie ma to jak dobry pomyślunek. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-01-15 12:36  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ilościowo to 3/4 dupereli już wykonane (samych wywietrzników na pokładzie jest około 100). Jeszcze tylko pojedyncze sztuki trzeba trochę ,,dopieścić". Cieszę się, że wywietrzniki, które zrobiłem z aluminiowych nitów dość dobrze wyglądają. Szkoda, że nie wpadłem na ten pomysł zaraz na początku wykonywania tych wywietrzników. Teraz biorę się za malowanie kadłuba.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-01-15 12:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Świetne drobiażdżki, nie mam cierpliwości do takiej dłubaniny dlatego zajmuję się samolotami. Przynajmniej skala jest przyzwoita. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-01-15 13:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie to wygląda !

 
19-01-15 00:23  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Duperelek do duperelka, jeszcze trochę i galerka :o)
Trzymasz poziom nieustannie, więc aby do przodu :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
17-09-15 18:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po długiej przerwie ruszyły powoli (bardzo powoli) prace. Kadłub pomalowany (jeszcze tylko trochę malutkich poprawek). Duperele na pokładzie prawie zamontowane i rozpoczęte to co najbardziej nie lubię, czyli relingi. Jak się z nimi uporam to zacznie się już montaż nadbudówek.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-09-15 19:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rzeczywiście po długiej przerwie, ważne że drgnęło. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-09-15 21:43  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Elegancko ten kadłub wygląda.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-09-15 21:47  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,świetnie sobie z tym dość skomplikowanym kadłubem poradziłeś ,relingi to pikuś,mały pikuś,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-09-15 21:48  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
zawsze podziwiałem budowniczych okrętów, nieodmiennie jest i tym razem!
Czekam na efekt końcowy, jestem przekonany, że będzie doskonały.
pozdrawiam i wytrwałości życzę.
Mirek

 
18-09-15 09:48  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kadłub pierwsza klasa !

 
18-09-15 10:31  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Że jak? Relingi przed montażem nadbudówek?
Jak powiedziałeś, pewnie wykonasz.
Ja jednak radziłbym montować relingi niemal przy końcu budowy.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-09-15 16:56  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Art - nadbudówki na Komunie, jak na pewno wiesz są dość specyficzne i mocno różnią się od tych ,,tradycyjnych" jakie ma np. Twój Bismarck. Spokojnie mogę je ustawić już gotowe na pokładzie. Z kolei reling jest mocno ,,połamany" nad kazamatami. Myślałem i myślałem, aż wymyślałem :), że ta kolejność będzie dla mnie łatwiejsza do wykonania. A jak będzie to się niedługo przekonamy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-10-15 12:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po nierównym boju i dwukrotnym podejściu (jak świetnie się zrywało pierwszą wersję, z wyrazami na ustach, których tu nie przytoczę) wykonałem lwią część relingów. Został mi już tylko niewielki pokład dziobowy no i pomalowanie (tego co dzisiaj pokazuję, drugi raz). Wyszło jak wyszło, jest to mój szczyt umiejętności i lepiej nie będzie :) A na wszystkie krzywizny i zgrubienia/kulki od kleju mam dokumentację i dowody mojej niewinności :)



A teraz już poważnie zdjęcia z tego co wykonałem. W między czasie wykonywania relingów, żeby nie dostać jeszcze więcej na głowę, rozpocząłem inny model. Ale o tym w kolejnej relacji.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-10-15 14:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. KONIEC relingów ! Teraz jeszcze parę drobiazgów na kadłubie i rozpoczęty już montaż nadbudówek. Niestety podczas przymiarek nadbudówek okazało się, że kupowanie farb ,,na raty" przez cały czas budowy modelu pokazało jak się poszczególne partie tej farby różnią odcieniem (na dekielkach puszek pokazywałem już wcześniej). No ale trudno. Nic już zmienić nie mogę.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024