FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 25Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-12 11:25  [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ponad rok temu założyłem sobie, że skleję modele małego okrętu, średniego i dużego. Mały – ORP Kujawiak, stoi na półce. Średni – ORP Burza, także jest gotowy. No to przyszedł czas na duży.
I tak na warsztat trafiła ,,Komuna Paryska” - ,, Парижская коммуна” wydawnictwa ,,Бумажное Моделирование''. Zadecydowały o tym trzy rzeczy. Po pierwsze ,,Ganguty” zawsze mi się podobały, głównie za sprawą ,,inności” rozmieszczenia artylerii głównej. Po drugie wydaje mi się, że model jest mniej skomplikowany od wielu innych pancerników, które mi się podobają. A po trzecie dostałem go w prezencie :).
Pierwotnie planowałem wykorzystać MM z 87 roku w którym jest ,,Oktiabrskaka Rewolucja”. I model miał być budowany na stan zaraz po wejściu do służby w 1914 roku. Ale im więcej oglądałem materiałów, tym mniej mi się podobał, bo za bardzo przypominał mnie, czyli był ,,za łysy" :) . Więc zapadła decyzja o budowie wg wyglądu tak jak w MM na koniec lat trzydziestych. Wiedziałem, że w wycinance jest trochę błędów i niezgodności z oryginałem (np. kształt wież artylerii głównej), ale po zebraniu pewnej ilości materiałów okazało się, że jest ich tyle (włącznie z kadłubem), że gdybym chciał go skleić tak jak być powinno to chyba bym musiał przerobić całą wycinankę. A na to jestem za cienki. Więc gdy rodzinka słyszała moje szlochy i lamenty, chcąc oszczędzić mi resztki włosów, zlitowała się i przy pewnej okazji kupiła mi prezent - ,,Komunę Paryską” z BM wraz z kompletem laserków i luf.
Model będzie już tradycyjnie malowany i postaram się coś mu tam podokładać. Tradycyjnie liczę na Waszą pomoc bo już mam kilka niewiadomych np. który samolot dodać bo mam ,,trzech chętnych” :) , ale o wątpliwosciach będę pisał w następnych postach. Ot i cała historia i wstęp.
Szkielet sklejało się bez najmniejszego problemu. Jedynie nie wkleiłem przewidzianych przez autora wzmocnień w środkowej części kadłuba, które wykorzystałem do wklejenia częściowego podposzycia.
Na początek okładka



I podstawowy szkielet



--

Post zmieniony (29-08-16 09:47)

 
02-12-12 11:49  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

"Okrętowiec" ze mnie żadny, ale podoba mi się bardzo ta sylwetka (jakby dwie kanonierki zespawali razem). Rad nie udzielę, ale będę sobie z chęcią podglądał z pierwszego rzędu. Powodzenia. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-12-12 12:01  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O, zapowiada się smakowita relacja!!!! Zasiadam !! :D

 
02-12-12 13:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ciekawa konstrukcja. Kibicuję! Powodzenia!

 
02-12-12 17:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Pozycja obowiązkowa do śledzenia.
Też miałem smaka na Rewolucję z MM-a i zrezygnowałem, a ta Komuna Paryska z BM zawsze mnie ciekawiła.

12 luf artylerii głównej tych pancerników robiło wrażenie:



A tu samolocik, tylko nie wiem z którego to "Ganguta"



Jeśli chcesz to wyślę ci kilka fotek na maila...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
02-12-12 18:29  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14
 
02-12-12 18:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pariżskaja Kommuna vel Sevastopol. I ja mam troszkę materiałów. Więc jak by Ci było coś potrzebne napisz. Postaram się coś Ci podrzucić. Fajny okręt. Jeżeli będzie tak zrobiony jak Burza. To o la, la!. Zasiadam w pierwszym rzędzie, aby nic nie uronić z relacji. Pozdrowienia

 
02-12-12 20:20  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Samolot to KR-1 z Oktriabskiej Rewolucji.

 
03-12-12 10:21  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Vansen, posuń się troszkę, ja też chcę do pierwszego rzędu!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-12-12 10:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zalety tego pierwszego rzędu złudnymi mogą być. Jest on już tak długi że ostatni widzowie będa siedzieć już bardzo daleko...z boku. Ja siądę w rzędzie drugim ale na środku. Byle przede mną jakiś drągal nie usiadł ;-)
Ta nadbudówka główna na zdjęciu Hastura przypomina mi trochę architekturą konstrukcje japońskie. Niezwykle bogato rozbudowana.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 25Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024