FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
22-07-03 11:00  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zakradł mi się pewien błąd. Zwrócili mi na to uwagę pp. Haliński i Grygiel. Dziękuję im za to. Zamki karabinów sięgają aż do kabiny.Wzorowałem się na włoskim przekroju perspektywicznym, gdzie kmy były narysowane tak, że w całości były w komorze uzbrojenia. Jednak po uwadze w/w panów na nowo przejrzałem fotki i rysunki. MIeli rację. Wyjaśniła się dziura we wrędze przed kabiną, oraz dziwne (na fotkach) umieszczenie podajników amunicji. Dziś wieczorem koryguję błąd. Następne fotki wkrótce.

 
22-07-03 11:55  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Miron 

 

Kurcze niech zyje wytrwalosc i super precyzja Pana MBiga.

Proponuje dla modeli Pana MBiga stworzyc odzielna strone, zeby kazdy mogl zobaczyc jego cudenka. Naprawde jest na co popatrzec.

-----------------------------------------
Kartonowo na wesoło:)))))

 
22-07-03 12:11  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

A mnie bardzo zainteresowały końcówki skrzydeł, wyszły fantastycznie!!! MBig napisałeś coś o ślinie? możesz coś dodać-szczegóły jakieś cu cuś:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-07-03 20:26  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Na temat śliny usłyszałem na Warsztatach w Bielsku. Jak nie raz wspominałem, warto było być. Airacobra to był pierwszy experyment ze śliną. Powiem szczerze jest to rewelacyjna metoda. Slina ma takie ciekawe właściwości, że nie deformuje papieru, wysycha bardzo szybko i nie rozpuszcza kleju, którym są sklejone włókienka papieru.
Jak formować.
Należy poślinić element po stronie niezadrukowanej, a następnie delikarnie formować papier. W wypadku końcówek skrzydeł robiłem to tak, że zaginałem delikarnie brzeg. Tak samo zrobiłem krawędź natarcia, tzn. zabrzmi to trochę brzydko, ale tak najlepiej zrobić, polizałem poszycie skrzydła w miejscu gdzie należy wygiąć, następnie spiąłem spinaczem (klamerką) krawędź spływu i czekałem aż ślina wyschnie. W międzyczasie delikatnie kształtowałem krawędź natarcia ( z czuciem w palcach zdoginałem), tak, żeby promień był większy przy nasadzie skrzydła, a mniejszy przy końcówce.
Na tym mniej więcej polega ta metoda.
WAŻNE !!!
Nie ślinić prawej strony części, ponieważ język jest trochę szorstki i niestety "mechaci" papier, dodatkowo ściera farbę.

P.S. Przyjemnego lizania ;-)

 
22-07-03 20:52  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

teraz to się naliżę jak nigdy dotąd..... :P

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
23-07-03 18:28  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Krawędź natarcia też ostatnio tak robiłem, a teraz spróbuję z końcówkami. Dzięki MBig.

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
03-03-04 12:06  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wątek już rochę przleżał w zakamarkach twardego dysku serwera, czas więc poprosić o zdjęcja skończonego modelu :-)
Dodatkowo 2 pytanka.
1 - czy ukazały się te dodatki w KF i jak tak, to czy można je jakoś zdobyć??
2 - jakie farbki były używane do malowania dorobionych elementów ??

 
04-03-04 12:14  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Była juz pokazana w Porąbce, niedawno w Katowicach, a za 3 tygodnie w Żywcu. Zapraszam do obejrzenia na żywo.

 
04-03-04 13:15  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety nie będę w okolicy...
można wiedzieć jakie farbki były używane do malowania ele. wewnętrzych i klap?? Jeśli nie to nie będę więcej nalegał :-)

 
04-03-04 21:29  Re: [Raport z budowy]P-39 Airacobra wg MBig'a
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Na temat śliny usłyszałem na Warsztatach w Bielsku....."

Gdy za XXXX lat archeolodzy odkopią model MBiga będą mogli go sklonować. Tylko czy wtedy będą jeszcze rosły drzewa z których produkuje się papier ?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024