FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-11-12 20:15  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gieniu, Tomek wie, tylko nie ma czasu nawet by się podrapać, w tym jest problem. :-(

Jorzik, poradzić to sobie poradzę, nie wiem czy ze wszystkim, bo Krystek "nadziubdział" drobiazgu, że głowa mała. :-)



Zrobił się fotelik, jeszcze nie wklejony.



Post zmieniony (24-10-18 12:35)

 
16-11-12 20:21  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to teraz dorób kilka papierowych husky, papierową uprząż i ... wio po śniegu!

 
16-11-12 21:01  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Lubię patrzeć jak „Ostoja” coś psuje hihihi
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
16-11-12 21:08  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Swoją drogą to dość dziwnie i niefortunnie w/g mnie zaprojektowany kadłub na dwie połówki...

 
16-11-12 21:48  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Tak dla dwóch !
Jestem Jarku , jestem .

Pozdrawiam .


Jańcio .




HEY HEY !

 
16-11-12 22:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

No i fajnie idzie:). Zauważyłem, że kolor na boku kadłub (od wew) jest za daleko, ale jakby co lepiej za daleko niż za blisko:).

Piter-inaczej się nie dało rozwiązać dołu kadłuba, bo spód kadłuba przechodzi od płaskiego na dziobie do "daszku" na środku (dobrze widać to na zdjęciu z wręgą 2f-w ostatniej aktualizacji), żeby znowu przejść na płasko na ogonie. Części spodu kadłuba mają więc wypukły kształt przy styku ze sobą- więc za nic w świecie nie da się tego połączyć.

A ten transportowiec Buras wydaje się całkiem fajniutki:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
16-11-12 22:41  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Krystian, zauważyłem że kadłub ma taką konstrukcję a nie inną. Nie zmienia to jednak faktu, że takie podzielenie kadłuba może przysporzyć mniej doświadczonym modelarzom problemów z dokładnym złączeniem połówek ze sobą.

 
16-11-12 22:45  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie było problemu z połączeniem obu połówek kadłuba.

--

Post zmieniony (16-11-12 22:46)

 
16-11-12 22:52  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Akurat w wersje uproszczonej (nie ma konstrukcji za fotelem) tylny szkielet sięga do fotela - i według instrukcji właśnie najpierw należy skleić podłużnicę z wręgami, a następnie okleić ją dnem/bokiem kadłuba.
Ostoja stwierdził, że łatwiej będzie mu skleić lewy bok, z lewym dnem i dopiero później złączyć lewą połówkę kadłuba z prawą i w to wkleić wręgi z podłużnicami. Jak widać udało mu się to:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
16-11-12 23:09  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Skoro sklejenie połówek nie jest jakoś skomplikowane w tym projekcie, to nie mam więcej pytań ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024