FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
10-11-12 00:14  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie jeśli ktoś skleił ileśtam modeli ma pewne doświadczenie więc opinia tego modelarza jest chyba uzasadniona.

 
10-11-12 08:51  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

a może zamknijmy już temat do ukazania się drugiej części - co by nie tworzyć następnego??

 
10-11-12 19:24  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przed ukazaniem się modelu nie dyskutujemy, po ukazaniu się modelu nie dyskutujemy, po rozpoczęciu relacji też nie dyskutujemy - zabawne takie podejście jest.
Borek zobacz galerie modeli modelarza, który skleja Titanica - jak widać ilość nie oznacza jakość.

 
10-11-12 20:47  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Halogen: Ja bym sobie chętnie podyskutował, ale mnie nie wypada ;-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
11-11-12 04:46  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bez sensu dyskusja o renomie modelarzy i ich nadawaniu się do oceny MM. Ja sam sklejam od 13 roku życia, czyli 24 lata. Ale nie mam żadnej galerii do zaprezentowania, nic w podpisach, nic w linkach... Według powyższego toku myślenia jestem modelarzem do kitu. Bezsens !!

 
11-11-12 10:47  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jeżeli, powtarzam - jeżeli, błędy wykazane przez Kolegę Modelarza w jego opisie sklejania części pierwszej są winą opracowania to są dwa wyjścia:
- MM w części drugiej dodaje arkusze z erratą i przeprasza za błędy
- nie robią powyższego i nakład części drugiej zostanie im na półkach i będą mieli masę zwrotów.
Niestety opcji pierwszej nie przewiduję z prostej przyczyny - MM jako wydawnictwo dotowane nie jest nastawione na zysk, a tym samym nie ważne ile wróci - ważne aby plan wydawniczy został wykonany.
I właśnie za takie podejście powinno się rozliczyć redakcję tego pisma - wszak dotacja idzie z naszych (czyt. podatnika) pieniędzy.

Co do samego MM - też się na nim wychowałem i mam sentyment do modeli w nim wydawanych. Niestety błędy pojawiają się coraz częściej - a to nie świadczy dobrze o redakcji.
Jeśli chodzi o ocenę MM - każdy może oceniać - kwestia tylko aby to było merytoryczne a nie "bicie piany". Dlatego nie pokuszę się o ocenę Titanica - bo go tylko przeglądałem, a to za mało na sensowną ocenę opracowania.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-11-12 11:17  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koledzy.
Zamiast narzekać na redakcję MM, bezproduktywnie bić pianę i podnosić sobie wzajemnie ciśnienie ( co nie robi najmniejszego wrażenia na redakcji MM), może by tak zorganizować się i powiadomić państwowy organ dotujący ( Ministerstwo Finansów?) o marnowaniu pieniędzy państwowych...?
Mamy czasy szukania oszczędności dla budżetu państwa,zatem każda informacja o nadużyciach może nam pomóc np.w postaci zlikwidowania producenta niesklejalnych modeli?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-11-12 12:26  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Przejrzałem dokładnie zawartość ostatniego numeru Małego Modelarza. W bibliografii powołano się na książkę Petera Davies-Garnera: "RMS TITANIC - A MODELMAKER'S MANUAL". Przykre, że projektantowi udało się tylko tyle wycisnąć z tej publikacji :-( Dobrze że Peter nie zna polskiego języka.
Sklejalność poszczególnych elementów wycinanki to już zupełnie inna sprawa.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-12-12 20:41  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziś w Empiku widziałem drugą część Titanica. Temat mnie nie insteresuje, więc się dokladnie wycinance nie przyglądałem. A dla bardziej dociekliwych - w następnym numerze Do-17, autor R.Staszałek.

--
http://messer.cba.pl

 
30-12-12 22:05  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Szymek95   

Rzeczywiście,na mazowszelok.pl jest wzmianka o 2 części :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024