FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
30-10-12 23:10  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Czytam ten wątek i zaczynam dochodzić do wniosku że cześć modelarzy jest tu dosłownie zmuszana do zakupu tego Titanic (!) Mamy demokracje i wolny rynek, więc jak model jest zły to nie kupuj go, a nie kupujesz i potem narzekasz tu na forum.

Ja nie widziałem ani nie kupiłem, ale zastanawiam się and zakupem, czekałem jednak na jakaś relacje żeby sprawdzić "jak to się je" i nie kopiować błędów kolegów przy ewentualnej budowie. Jak widać są błędy ale na razie wszystko do przejścia.

Jak najbardziej rozumiem narzekanie kogoś kto kupił w ciemno i w domu został nie mile zaskoczony, ale tu to narzekaj starzy wyjadacze co nie jedno widzieli i nie jedno skleili...

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
30-10-12 23:22  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Przemku, moim zdaniem, narzekanie nie jest spowodowane samym li tylko złym opracowaniem jakiegoś modelu, ale faktem, że po stwierdzeniu, iż model jest skopany, do kosza razem z modelem trafia nasza kasa. Dzieje się tak, ponieważ nikt nie odda Ci raz wydanych na model pieniędzy. Gdyby w sytuacji kiedy okazuje się, że opracowanie to bubel, a takie co jakiś czas się trafiają, Wydawnictwo oddawało, po zwróceniu modelu kasę, narzekań byłoby mniej. A tak kupujemy marzenia o fajnym modelu i wielu godzinach radochy, na podstawie okładki. Czasami nasze marzenia z wielkim hukiem roztrzaskują się o niechlujstwo projektanta/wydawcy/drukarni ... wtedy pojawia się złość i poczucie, że zostaliśmy w pewnym sensie oszukani.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
30-10-12 23:43  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@Astra28

Cóż masz racje. Mógłbym napisać, że nie trzeba kupować od razu tylko poczekać aż ktoś kupi i sklei ale jednak ktoś musi być pierwszą "ofiarą" ;)

Na razie mamy 1 (?) relacje i tylko szkielet, z werdyktem czy do kosza czy nie poczekam do 2 części i dalszych prac.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
31-10-12 08:17  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
kari   

Przemek napisał:
"Mógłbym napisać, że nie trzeba kupować od razu tylko poczekać aż ktoś kupi i sklei ... "

... nie trzeba kupować i czekać ...
... wystarczy, że ktoś (autor, "sklejacz" testowy) przed wydaniem modelu złożą rozrysowane części i tak sklejoną surówką pochwalą się np. na forum.
Potencjalny nabywca zobaczy, oceni i podejmie jedynie dla siebie słuszną decyzję.

... reszta w umiejętnościach nabywcy. ;-)
---------------------------------------------------------------------------------

 
31-10-12 09:40  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Towar wybrakowany /a z opisów wynika, że takim jest/ normalnie winien być sprzedawany taniej z uwagą np. II gatunek itp.

 
31-10-12 17:08  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
indianscout   

Kari - Halifax był sklejany testowo i co z tego skoro okazało się że też ma błędy ?

Post zmieniony (31-10-12 19:05)

 
31-10-12 18:58  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

indianscout ..hmmm to albo tester przyleciał w bambuko albo wydawnictwo po prostu olało jego uwagi.... innej możliwości nie widzę.

 
03-11-12 19:03  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://www.kartonbau.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=26133&pageNo=15
Pierwszy z ... Fly Model !
Po autorze modelu Titanica z Małego Modelarza raczej wodotrysków nie oczekiwałem, ale żeby w czasach projektowania komputerowego tak wykonać grafikę pokładu to żal jest niestety.
Zmakietowanie kartonowych arkuszy z takim wielkimi obszarami pustego kartonu na których mogły być części też może dziwić np. arkusz z częścią rufową burt .
Rozsądnym chyba byłoby wydanie jednocześnie obu części modelu tak, aby było od razu wiadomo, czy warto sobie zawracać głowę projektem.

Post zmieniony (03-11-12 19:05)

 
08-11-12 17:09  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Michał 

 

http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&plugA=thePlugin&plugI=3&forA=theArticle&forI=1941

Jest i ciąg dalszy zmagań.
Jakby to powiedział mój znajomy "Matko i córko w złocisty koronie".

 
09-11-12 22:47  Odp: [Nowość] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakoś mnie nie rusza opinia tego modelarza, który skleja małomodelarzowego Titanica -sam fakt, że ktoś skleił ileśtam modeli kartonowych o niczym nie świadczy. Niestety te pierwsze zdjęcia nie świadczą o jakimś wybitnym kunszcie modelarskim. Ja tam wolę polegać na opiniach modelarzy tzw.sprawdzonych, którzy mają opanowane klejenie modeli kartonowych na wysokim poziomie, niestety nie kleją oni małomodelarzowych Halifaxów i Titaniców. Mądrości ludzi, którzy w wieku 60+ nie opanowali techniki retuszowania modeli kartonowych też jakoś mnie specjalnie nie intersują i raczej powodują niesmak. Przecież Mały Modelarz od zawsze wydawał modele o różnym stopniu skomplikowania więc nie wiem skąd takie zdziwienie ZbiG-a ,że nagle pojawia się model duży, ale czy skomplikowany - tego przecież nie wiemy, bo nie ukazała się 2- ga część modelu Titanica.
W tej relacji na przykład widać, że można zmasakrować nawet najlepiej wydany model http://kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=8611

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024