FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-12-12 13:14  Odp: [Relacja] Bergepanther
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nim to zamontujesz do kadłuba przemaluj metalizerem pierscienie ,które były na wewnętrznych kołach i które błyszczały po kontakcie z zębami gasienicy.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-12-12 13:24  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Może napisz mi coś więcej o tych metalizerach np.jaki kupić i jak to się używa bo nie miałem z tym czynienia

 
16-12-12 13:51  Odp: [Relacja] Bergepanther
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jakikolwiek metalizer,alu cokolwiek co błyszczy.ja używam Humbrola,ale to mój wybór.Jedyne czego nie lubię w Humbrolach t
o farby z 5 cyfrowym kodem.
A koław okresie eksploatacji wyglądały tak


To samo dotyczy kola napinającego.


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-12-12 15:15  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam postanowiłem wyspowiadać się z postępów i życzyć wszystkim pogodnych i spokojnych świąt i modeli pod choinką.
Koła są na modelu lekko je przetarłem kolorem stalowym tak jak zalecił mi Piterpanzer może odrobinę za słabo ale poprawię to



Dotarły gąsienice z drafmodelu muszę przyznać że są dla mnie pierwsza klasa postanowiłem je składać z po jednym ogniwie a nie w pasku a dodatkowo zaokrągliłem miejsca styku co wydaje mi się wygląda sporo lepiej .

Po złożeniu całości postaram się je trochę przybrudzić rdzą

 
23-12-12 15:20  Odp: [Relacja] Bergepanther
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ubrudź jeszcze bandaże bo są za czyste jak dla mnie bynajmniej.....

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-12-12 15:24  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Mam zamiar przybrudzić całość suchymi pigmentami ale to na koniec bo schodzą przy dotykaniu a z tym sobie do tej pory nie poradziłem ale dzięki za wszelkie rady.

 
23-12-12 16:03  Odp: [Relacja] Bergepanther
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Mogę ci poradzić jak ja robię, po zrobieniu całego kompletu kół, wszystkie brudzę po kolei żeby nie różniły się od siebie. Robię tak dlatego ponieważ nie używam tylko jednego koloru, następnie na pobrudzony elementy nakładam lakier bezbarwny matowy. Jak nie masz aero najlepiej kup jakiś mat w sprayu, może być samochodowy, lub dla plastyków. Po tej operacji pastele na bank ci nie zejdą jednak wcześniej musisz się zastanowić jak chcesz ubrudzić model żeby miało to ręce i nogi. POWODZENIA :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-12-12 17:24  Odp: [Relacja] Bergepanther
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chłopaki chyba się troch zagalopowaliście z tym srebrzeniem bandaży kół. Jeżeli dobrze kojarzę to to czarne to guma a ona się raczej nie wyciera na błysk. Koła bez bandaży gumowych wyglądają trochę inaczej i nie wiem czy były w ogóle stosowane w Bergepantherze. Ale ja się nie znam ;-) Ja samolociarz ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-12-12 17:31  Odp: [Relacja] Bergepanther
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wszystko jest tak jak być powinno . Środkowy rząd kół miał bandaż chroniony stalowym pierścieniem, po którym ślizgały się zęby gąsienicy wycierając pierścień.

P.S. Konradoo, rozumiesz znaczenie słowa bynajmniej, czy używasz go jako przerywnika ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-12-12 18:40  Odp: [Relacja] Bergepanther
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ja nie miałem na myśli "srebrzenia" zostaw to jak jest i pewnie będzie dobrze :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024