FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-10-12 11:30  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam pora na małą aktualizacje od poprzedniego razu zaspawałem dziurawy zbiornik paliwa i udało się skleić kilka detali wnętrza takie jak zasobniki na amunicję pojemniki na maski gazowe zespół wentylatorów, a oto fotki:




 
21-10-12 11:43  Odp: [Relacja] Bergepanther
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi sie , bo sklejasz bardzo czysto i dokładnie, tak że o efekt końcowy można być spokojnym.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-10-12 20:47  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam ponownie i dziękuje za zainteresowanie moją pierwszą relacją .
Ostatnio kiepsko z czasem więc postępy też raczej kiepskie .
Od ostatniej aktualizacji wykonałem :siłowniki w przedniej części ,radiostację ,fotele i zespół foteli pomocniczych.
Mam nadzieje że w przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu to prace ruszą do przodu bo model skleja się bardzo przyjemnie.
Pozdrawiam wszystkich.









--

 
02-11-12 16:18  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam wszystkich od ostatniego razu udało mi się zapełnić kadłub wszystkimi elementami za wyjątkiem wyciągarki bo nie wiem z czego wykonam linę którą owinę bębny .
Zastanawiałem się czy zrobić ją z nici ale efekt będzie chyba marny czy z przewodów elektrycznych miedzianych postanowiłem odłożyć to na potem i zamknąłem kadłub .


Samo poszycie górne i dolne pasowało idealnie ale pojawił się problem z tylnym poszyciem pancerza bocznego bo Cz..381 to kopia Cz. 393 czyli poszyciem górnego tylnego poszycia może fotki to lepiej pokażą .

Częsci te dorobiłem z zapasu koloru .


--

 
02-11-12 16:21  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Teraz zabieram się za koła i w między czasie muszę zdecydować się jakie gąski zamówić .
Pozdrawiam i zapraszam do dalszego kibicowania.

 
16-11-12 20:10  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam wszystkich
Czas na małą aktualizację pracuje nad układem jezdnym więc postępy w pracy takie sobie ale jak wiadomo nie o pośpiech tu chodzi .Do tej pory skleiłem koła napędowe napinające i wahacze .Generalnie wszystko pasowało i sklejało się przyjemnie do momentu gdy musiałem dobrać kolor farby do retuszu w czym nie mam doświadczenia .Brudzenie w jakim jest wanna modelu pozostawię takie jak jest ale koła i ich bandaże wg. mnie jakoś nie pasują do całości i nie dam rady dobrać koloru pod retusz więc zastanawiam się czy ich nie pomalować kolorem podstawowym a potem dopiero przybrudzić .
Chyba że ktoś mi poradzi inne rozwiązanie będę wdzięczny .
Na kołach kombinowałem z imitacją śrub wybitych za pomocą igły ale wyszły z tego nity więc zamówię wraz z gąsienicami nakrętki .
Dobra koniec gadania oto fotki .


 
16-11-12 20:58  Odp: [Relacja] Bergepanther
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
to co do tej pory uczyniłeś bardzo mi się podoba,oby tak dalej,pilnie będę podglądał dalej,
narobiłeś mi niezłego apetytu na panterę zwłaszcza że jest to mój ulubiony pojazd pancerny i czeka w moich zasobach........ech może kiedyś
pozdrawiam
thorn

 
16-11-12 21:10  Odp: [Relacja] Bergepanther
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Szkoda, że pozostawisz brudzenie wanny takie jak jest. Wygląda ono fatalnie i przywodzi na myśl treść żołądkową wydaloną przez otwór gębowy :D Nawet zwykłe przypudrowanie suchymi pastelami polepszyłoby efekt wizualny.

 
17-11-12 10:05  Odp: [Relacja] Bergepanther
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Od czasu do czasu zapuszczam tu żurawia, bo kiedyś myślę pociachać tą wycinankę i nie ukrywam, że Wasze wnioski w tym temacie będą pomocne..

Mam pytanie: czy pojazdy WZT były budowane od podstaw, czy były tylko konwersją istniejących pojazdów? Czy wiadomo coś, aby Bergepanther posiadał zimmerit? A kamuflaż takowych pojazdów różnił się od tych liniowych Panther? I co z oznaczeniami przynależności do danych kompani, pułków, plutonów- posiadały?..

 
17-11-12 10:59  Odp: [Relacja] Bergepanther
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Z tego co wyczytałem w opisie modelu to gen. Guderian zlecił firmie MAN zaprojektowanie wozu technicznego na bazie czołgu Panther więc nie był to nowy pojazd lecz gruntowna przeróbka dostosowana do potrzeb armii usunięto wierzę wycięto otwory w płycie górnej i zaadoptowano wyciągarkę itp.Aco do kamuflażu i oznaczeń to nie znalazłem nic ciekawego widziałem kilka fotek w sieci nic innego.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024