FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-09-12 19:12  [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Chciałbym wam przedstawić moją pracę nad modelem znanym. Jest to jak w tytule HMS Bellona wydawnictwa Shipyard - skala 1:96. Niestety moje poprzednie projekty na razie do skutku nie doszły - miłość do żagli i linek wzięła górę nad szarością pancerników. Chociaż może kiedyś kto wie...
Budowany model jest wykonany w technice kartonowo - fornirowej. Pierwszym etapem było wykonanie pokładów. Do ich wykonania użyłem forniru brzozowego grubości 0,6 mm. Imitacja uszczelnienia pomiędzy poszczególnymi deskami to czarny marker. Ważną sprawą jest posmarowanie krawędzi desek cienką warstwą kleju do drewna, aby tusz nie wnikał wgłąb desek ( ja używam kleju Pattex Express). Tak to wyszło:



Następnie wykonałem szkielet. Tutaj poszedłem na łatwiznę i użyłem laserowo ciętego. Następnie wykonałem poprzeczki zapobiegające zapadaniu poszycia:



Przymiarka pokładów i etap ich powstawania:




Kolejnym etapem było wykonanie pierwszej warstwy poszycia:




Niestety bez szpachli się nie obyło. Następnie przyszła druga warstwa poszycia. Tutaj postanowiłem dodać coś od siebie i wykonałem odbojnicę z pojedynczych elementów. Wzorowałem się na rysunkach z książki " Anatomy of the ship":



Drugie poszycie nie zostało podklejone na tekturę 1 mm jak mówi instrukcja. Dla waloryzacji modelu użyłem forniru grubości 1 mm. Fornir to jabłoń. Pierwsze próby:



Następnie wykonałem stępkę i pomalowałem odbojnicę:



Następnym krokiem było poszycie powyżej odbojnicy. Tutaj sprawa jest dosyć prosta ponieważ mamy narysowany przebieg planek na poszyciu kartonowym. Gorzej jest poniżej odbojnicy - tam już trzeba kombinować i planować przebieg poszczególnych desek. Pierwsze kroki:



Po skończeniu górnej części poszycia model prezentuje się następująco:



Następnie poszycie poniżej odbojnicy. Poszycie powinno wykonywać się symetrycznie tzn. kłaść planki naprzemiennie na obu burtach. Ja oczywiście zrobiłem po swojemu. najpierw jedna strona:



I druga strona:




Tak wygląda model na chwilę obecną. Postanowiłem podzielić się moją pracą, ponieważ uważam, że na forach zawsze jest pewien niedosyt żaglowców. Wszelkie komentarze i opinie mile widziane :)

--

 
14-09-12 19:43  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Będzie piękny model i to waloryzowany. Dużo już zrobiłeś ale jeszcze więcej przed Tobą. Trzymam kciuki i kibicuję popełniłem kiedyś ten żaglowiec ale w standardzie.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
14-09-12 20:03  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda to fenomenalnie. Trzymam kciuki do końca modelu. Pozdrawiam

 
14-09-12 20:18  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ile, poza szkieletem, zamierzasz wykonać z kartonu?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-09-12 21:29  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Bellona to piękny liniowiec. Model nawet w porządku, jednak fornir do mnie nie przemawia, jako do osoby zakopanej w kartonie. Moim zdaniem to jest nieodpowiednie forum na tego typu modele, a Twoje pochwalenie i uargumentowanie tematu deficytem żaglowców na forach pozostawię bez komentarza.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-09-12 21:41  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

własnie dlatego zapytałem Kolegę o plany wykorzystania kartonu w modelu. oczywiście, drewniane modele zaglowców na bazie wycinanek Shipyardu to z reguły piekna sprawa. Ale to już nie karton...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-09-12 21:50  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Jeżeli model się podoba to bardzo mi miło :)
Kolego Raziel_3 i Patryk.K na dzień dzisiejszy 70% modelu stanowi karton - szkielet, dwa poszycia, pokłady z forniru również są przyklejone na szablon z kartonu, więc moim zdaniem jest to chyba bardziej model kartonowy? Jeżeli na forum jest pokazany model pancernika który jest malowany i jest wykorzystana masa innych materiałów niż karton to już się nie nadaje na to forum? Na pewno będzie dużo elementów z kartonu. Planuję wykorzystać elementy które zostały z zestawu części ciętych laserem. W miarę możliwości postaram się zamienić elementy kartonowe na drewno. Pozdrawiam

 
14-09-12 22:13  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak waloryzowany to waloryzowany z użyciem tego co "pod ręką" - drewna, drutu,.płótna a co w % wyliczać ile w danym modelu produktów z celulozy? Kadłub piękny !

Post zmieniony (14-09-12 22:15)

 
15-09-12 07:37  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Józek.M   

Sądzę że dyskusja na temat ile jest kartonu w kartonie jest bezcelowa, Ten temat juz się przewijał kilka razy przez forum i każdy miał swoje zdanie . Model jest na bazie kartonowej wycinanki i to powinno załatwiać sprawę. Prawdę mówiąc wielu prześlicznych modeli nie moglibyśmy oglądać gdybyśmy stosowali zasadę karton i tylko karton. ( Ech myślę że ortodoksi mnie nie zjedzą:) ) Szykuje się kolejny żaglowiec których to jest naprawdę deficyt więc trzymajmy kciuki..aby tak dalej do galerii końcowej.
Pozdrawiam

--
Człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera ... :)

 
15-09-12 08:13  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Józek.M napisał:
...trzymajmy kciuki..aby tak dalej do galerii końcowej.

Nic dodać, nic ująć. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-09-12 09:02  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Deficyt żaglowców to chyba lekka przesada...

Ostatnio widziałem ten model w przystępnej cenie i zastanawiałęm się nad zakupem, ale najpierw chciałem zobaczyć jak wygląda sklejony. Niestety nigdzie nie znalazłem relacji, czy galerii ze zrobionego modelu w standardzie, czy nawet lekko waloryzowany. Wszędzie drewno, malowanie itd itp. I tak zastanawiam się, czy jest on w standardzie niesklejalny, czy może marnie wygląda, że kazdy go mocno poprawia. Zaglądając w tą relację miałem nadzieję, że tym razem będzie ona zawierała Bellonę z Shipyardu.

Oczywiście życzę Tobie przyjemności przy pracy i wspaniałego efektu końcowego. Kadłub wygląda bardzo ładnie. Natomiast nie zmienia to faktu, że to już nie jest model kartonowy. :)

Powodzenia!

--

Post zmieniony (15-09-12 09:03)

 
15-09-12 11:06  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Raziel_3 oto galeria Bellony myślę, że pomimo pewnych niedociągnięć da się ocenić co można uzyskać z tej wycinanki sklejając model w standardzie.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
15-09-12 12:59  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki Krystian - tego mi było trzeba

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
16-09-12 10:40  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Raczej trudno byłoby wykonać model wyłącznie z kartonu (farby,klej,drut...o oszkleniu kabin nie wspomnę) Wycinanka Shipyardu nadaje się zarówno do prezentacji na tym forum jak i innych-tematycznych np.KOGA (to moje zdanie) Ja wprawdzie buduję swojego Revenge-a wyłącznie z kartonu (fotki w relacji budowy Heńka) ale nie wyobrażam sobie nie sięgnąć po drewienka np.na maszty. Bardzo mi się podoba ta Bellona,tak trzymaj Borek, zasiadam i kibicuję.Pozdrawiam.

 
19-09-12 11:10  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Poszycie kadłuba skończone. Pozostało szlifowanie, poprawienie malowania odbojnicy i kilka drobiazgów.


--

 
19-09-12 11:22  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szlifowanie - tak, byleby nie przedobrzyć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-09-12 09:35  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Kadłub został przeszlifowany:


--

 
20-09-12 09:50  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda wspaniale.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-09-12 16:32  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Postęp nie wielki ale zawsze. Poprawione malowanie odbojnicy. Zacząłem wykonywać od nowa pokłady. Jednak zanim zacznę kołkowanie poćwiczę na boku aby nie podziurawić pokładu tak jak w wersji pierwszej.


Pokład w wersji 2.0


I porównanie do starego:


--

 
26-09-12 21:02  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pokład w wersji 2.0 prezentuje się niewątpliwie korzystniej. Kadłubik natomiast ładniusi - takie określenie przychodzi do głowy jak się go podziwia na tym ładniusim różowym tle;)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
26-09-12 22:07  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Borek
Mam pytanie . Jakiego sposobu użyłeś do wygięcia fornirowych desek na dziobie i rufie ?

Z Poważaniem
Koszałek

 
26-09-12 23:51  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mariaszek - miło, że się podoba ( model, czy tło :) ) Wszyscy mają niebieskie to trzeba iść na wspak :)
Koszałek - metody gięcia listewek są różne. Ja początkowo moczę listewkę w wodzie ok. 10 - 15 minut. Następnie za pomocą spinaczy mocuję do czegoś okrągłego np. szklanka ( zależy od tego jak bardzo ma być wygięta listewka. Jak jest duzy łuk stosuję rzeczy o większej średnicy np. duża rolka taśmy klejącej). Po umocowaniu suszę suszarką do włosów. Należy pamiętać, że listewki nie wyginają się tylko podłużnie, ale i poprzecznie ( w przypadku dziobu jedno i drugie). Należy zaznaczyć, ze dużo zależy od rodzaju forniru - generalnie polecam olchę - łatwo się wygina. Ja robiłem z jabłoni która jest dosyć twarda i łatwo się kruszy.
Pozdrawiam

 
04-10-12 12:34  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Małe odkurzenie wątku. Postanowiłem uplastycznić model poprzez kołkowanie burt. Kołkowanie robione przy pomocy igły lekarskiej.



--

 
13-10-12 11:10  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Model na chwilę obecną wygląda tak:


Malowidła " poprawione" aby kolory były trochę żywsze, ponieważ shipyardu malowania były strasznie bladolice. Kolejnym etapem będzie miedziowanie kadłuba, ale o tym w następnym odcinku :)

--

 
20-10-12 17:25  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam serdecznie.
Rozpocząłem miedziowanie kadłuba. Wykonuję to za pomocą taśmy miedzianej samoprzylepnej dostępnej w sklepie z akcesoriami do witraży. Blaszki miedziane mają wymiar 4x13 mm. Imitację gwoździ wykonuję za pomocą skonstruowanego radełka :


Wykonanie takiego przyrządu znacznie przyśpiesza robotę. Nie wyobrażam sobie dzierganie tego ręcznie :) A tak to wychodzi:


Widać różnicę pomiędzy płytkami położonymi dzisiaj, a 2 dni temu. Dobrze, że miedz się utlenia, znika połysk :) Pozdrawiam

--

 
20-10-12 18:17  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Przyrząd pierwsza klasa :o

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
20-10-12 18:37  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wygląda super ! Teraz świdraki połamią sobie zęby /jeśli takowe mają/.

 
08-11-12 20:43  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Mały postęp. Ze względu na monotonnie miedziowania idzie to bardzo pomału. Już zostało przyklejone ok 2000 płytek


--

 
08-11-12 21:01  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Borek napisał:
Ze względu na monotonnie miedziowania idzie to bardzo pomału.

Ale uzyskany efekt znakomity, trochę imitacja nitów "przygrubawa".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-11-12 21:15  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję. Nie znalazłem niestety mniejszej zębatki, więc już tak musi być :)

 
09-11-12 10:45  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Teraz to już pewnie masz z górki z tym miedziowaniem.
Świetna relacja, karmię się każdym zdjęciem.
Powodzenia w dalszej budowie.

--

 
09-11-12 10:49  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnóstwo pracy wkładasz w ten model. Efekty już na tym etapie budowy są znakomite. Jeśli cały żaglowiec będzie zrobiony na tym poziomie, to będzie co podziwiać!

--
Pozdrawiam!

 
09-11-12 16:00  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję za miłe słowa cieszę mnie , że się podoba. Teraz z miedziowaniem zaczną się schody ponieważ trzeba przycinać do linii wodnej. Cieszy mnie natomiast fakt, że miedź dosyć szybko patynuje i znika połysk, nabiera fajnego koloru. Tak się prezentuje w świetle dziennym:


--

 
09-11-12 16:27  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Elegancko. Klepki ładnie na siebie zachodzą. A te łepki "gwoździ" nie powinny być wypukłe, zamiast wklęsłe? Faktycznie patynkę dosyć szybko dostaniesz. Ta taśma ładnie pracuje pod tym względem.

Pozdrawiam
Mariusz

 
09-11-12 16:42  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mariaszek, o tym , czy łebki powinny być wklęsłe czy wypukłe było wiele dyskusji. Ja wybrałem takie rozwiązanie z kilku powodów:l
1. Sugerowałem się zdjęciem z czasów współczesnych:
http://www.rctug.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/poszycie.jpg
2. Folia jest na tyle cienka, że bałem się zapadania wypukłych gwoździ przy dotknięciu.
Poza tym zauważyłem, że jak się przybija blachę to zawsze powstaje drobne wklęśnięcie :) Czy mój wybór był zły/ dobry tego nie wiem, ale jakąś decyzję trzeba było podjąć. Ten sposób bardziej do mnie przemawiał

 
16-11-12 09:19  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Jedna strona kadłuba skończona:

--

 
16-11-12 15:38  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie wygląda to miedziowanie,ale pisałeś na Kodze ,że wzorujesz się na tej relacjihttp://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=14908&postdays=0&postorder=asc&&start=400 a tam mamy jeszcze jeden pas miedzi akalający,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-11-12 15:45  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Wzoruję się również na książce s serii "Anatomy of the ship" I tam takowego pasa nie ma. Nic takiego nie ma również na modelu muzealnym:
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 9.imageshack.us/img79/3784/bellona20vo.jpg
Może zastosuję cienką drewnianą listewkę jak na modelu powyżej.
Pozdrawiam

--

 
16-11-12 15:57  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Na zamieszczonym linku wygląda to super ,poza tym będzie chronić miedż przed uszkodzeniem ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-11-12 16:11  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie to wyglada. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-12-12 15:02  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Przyklejanie blaszek nareszcie dobiegło końca. Płytki zabezpieczone cyjanopanem w miejscach narażonych na oderwanie ( ranty, zakończenia przy linii wodnej). Do pomiedziowania został jeszcze ster, ale to będzie wykonane w dalszym etapie budowy. Wyszło tak:


Model obecnie wygląda tak:


Jeżeli uda się uciąć na tyle cienką listewkę aby trzymała skalę z forniru jabłokowego to dodam listwę dzieląca na linii wodnej jak w modelu na zdjęciu poniżej :


--

 
01-12-12 15:07  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

musze przyznać, że pięknie pracujesz z tą kartonowo-drewnianą materią. :)


ostatnie zdjęcie...chylę czoła!
--

Post zmieniony (01-12-12 15:08)

 
01-12-12 15:26  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zdjęcie rufy powala. Świetnie ją wykonałeś (zresztą tak jak i całą resztę ). Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-12-12 17:42  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
petrochemik   

Widzę, że u niektórych kolegów czytanie ze zrozumieniem nieco kuleje. A model faktycznie super. Mógłbyś podać źródło ostatniego zdjęcia?

 
01-12-12 17:56  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję za miłe słowa. Jako, że to mój pierwszy taki model ma pewne niedociągnięcia. Ostatnie zdjęcie to model znajdujący się w Greenwich
http://collections.rmg.co.uk/collections/objects/66299.html

--

 
01-12-12 18:00  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Borek napisał:
Jeżeli uda się uciąć na tyle cienką listewkę aby trzymała skalę z forniru jabłokowego to dodam listwę dzieląca na linii wodnej.

Mógłby być również barwiony podwójny karton.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-12-12 18:18  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

hahaha, no faktycznie u mnie czytanie ze zrozumieniem kuleje. :) szczególnie że nie przeczytałe :) Jestem "obrazkowcem" - nie czytam ksiązek bo nie mają obrazków, przegladam tylko komiksy i czytam wątki które sam założyłem ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-12-12 20:39  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Ostoja jest to jakaś myśl. Chociaż zastanawiam się nad zrobieniem paska wieńczącego z paska miedzi o szerokości połowy płytki. Wyglądało by to podobnie jak tutaj:
http://www.rmg.co.uk/object-type/ship-models/full-hull-model-of-the-bellona/27382

Raziel_3 - postaram się zrobić rufę aby wyglądała podobnie jak na tamtym zdjęciu. Planuję jedynie zrobić białe ramki okien. Widziałem pare modeli z białymi ramkami i wygląda to ładnie.
Mam natomiast pytanie co do malowideł. Te które ja wykorzystałem nie są oryginalne. Tamte zeskanowałem i lekko poprawiłem kolory aby były bardziej "żywe" , natomiast mam wątpliwości czy aby nie wyglądają za bardzo " cukierkowo"?

 
27-12-12 11:45  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Korzystając z wolnego czasu wykonałem na nowo pokłady, ponieważ stare raczej do niczego się nie nadawały.
Najmniejszy pokład rufowy:

Porównanie ze starym:


Kolejny pokład:

Porównanie ze starym:

I nareszcie jestem w miarę zadowolony z kołkowania igłą:

Mam nadzieję, ze nowe pokłady wypadły korzystnie w porównaniu do starych.
Uszczelnienie między deskami, to czarny marker. Wcześniej pakiet listewek szlifuję do uzyskania jednakowej szerokości i jedną krawędź smaruję klejem, aby tusz z markera nie wnikał w drewno. Do tego celu stosuję sklej modelarski firmy Wamod - daje on elastyczną spoinę, co ułatwia rozcięcie pakietu desek po malowaniu. Klej pattex natomiast daje spoinę twardą, co przy rozcinaniu listew powodowało strzępienie krawędzi.

--

 
27-12-12 14:10  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czyli kołkujesz igłą,tak? A czym wypełnisz "dołeczki" po igle by miały ciemniejszą barwę?
Ja wypełniałem rozrzedzoną farbą "tamiyowską" ale efekty były różne, masz jakiś ciekawszy patent? Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024