FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
12-09-07 16:36  Re:
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Więc link chciałbym umieścić na swojej stronie tak jak np tu "http://www.stranaromana.republika.pl/galeria_chi_he.html" przycisk [relacja z budowy]. Wydaje mi się że adres danej relacji zmienił się (dopisek na końcu filtr itd) w porównaniu ze stanem bez filtrów. Nie jest moim zamysłem krytykowanie Pana pracy, chciałbym tylko tak zapobiegawczo się upewnić.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-09-07 16:48  Re:
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Roman napisał:

> Więc link chciałbym umieścić na swojej stronie tak jak np tu
> "http://www.stranaromana.republika.pl/galeria_chi_he.html"
> przycisk [relacja z budowy]. Wydaje mi się że adres danej
> relacji zmienił się (dopisek na końcu filtr itd) w porównaniu
> ze stanem bez filtrów.

Już rozumiem :-)
Nie ma żadnego problemu. Owszem, słusznie zauważyłeś, że adresy są inne - bo inne są w zależności od kontekstu. Pokażę Ci to na przykładzie Twojej relacji:

1. Adres podstawowy - wybrany bez użycia filtrów (tak jak to zrobiłeś u siebie)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=121627&t=121627

2. Adres podstawowy - wybrany bez użycia filtrów w widoku z podziałem na strony
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=121627&t=121627&page=1

3. Adres wybrany po odfiltrowaniu relacji
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=121627&t=121627&filtr=1

4. Adres wybrany po odfiltrowaniu relacji oraz w widoku z podziałem na strony
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=121627&t=121627&filtr=1&page=1

Wszystki adresy sa poprawne i prowadzą do tego samego wątku - nr 2 i 4 sa chyba wygodniejsze ze względu na stronicowanie.
Dla świętego spokoju wstawiaj adresy bez dodatku " &filtr=1" czyli nr 1 i 2 bo one nie mają żadnego związku z mechanizmem filtrowania i jesli nawet on się zmieni (w co wątpię) to adresy pozostaną te same.


> Nie jest moim zamysłem krytykowanie Pana
> pracy

Na naszym forum mówimy sobie na Ty ;-)

--

 
12-09-07 16:55  Re:
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Już wszystko jest dla mnie jasne.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-09-07 17:12  Re:
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Ja pozwolę sobie wrzucić moje trzy grosze w odpowiedzi na podział wg.Passera Montanusa. Wydaje mi się, że jeden filtr o nazwie [ Prezentacje ] mógłby dotyczyć i "Zapowiedzi" (z reguły prezentowana jest "surówka" modelu i ew. okładka) i "Nowości", gdzie prezentowane są np.: skany arkuszy; i "Recenzji", gdzie też jest to, co już opisałem wyżej. A wszystko dotyczy modeli jeszcze w 2D. Ani recenzji, ani opisów, ani też samych nowości nie ma tak dużo, żeby tak się rozdrabniać.
Za pozostałe zmiany - stronicowanie i to filtrowanie, które już jest - dzięki wielkie!
PrzemekK

--

 
12-09-07 17:29  Re:
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bebe - ja jeszcze w sprawie filtrowania [zapowiedzi i nowości]. Mam propozycję: jeśli chcesz to przygotuj mi pełny (w miarę możliwości) spis Wydawnictw oraz ZAMIENNIKÓW ich nazw lub skrótów występujących na forum w [zapowiedziach] i [nowościach] wg wzoru:

A.Haliński - AH, Hal, Haliński, Halinski, KA
Mały Modelarz - Mały_Modelarz, Maly_Modelarz, MM
itd

i wyślij do mnie mailem admin@konradus.com

Jeśli mi to przygotujesz, to zrobię "dla Ciebie" w [zapowiedziach i nowościach] filtr dwustopniowy (po wydawnictwie) wraz z opcją wyszukiwarki :-)

--

 
15-09-07 10:34  Re: [Forum Info] Filtry tematyczne (zmiany z 12.09.2007)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

info 15.09.2007: zmiany w filtrze [zapowiedzi i nowości].

Wybierając ten filtr mamy mozliwość wyboru konkretnego wydawnictwa w drugim stopniu filtra




oraz opcjonalnie - włączenia wyszukiwarki (w menu filtra ostatnia pozycja - "wyszukaj sam"), którą np. możemy sobie znaleźć konkretny model niezależnie w którym z wydawnictw był wydany - np wpisanie w wyszukiwarce "109" pokaże wszystkie Bf-109



Klawiszem "wyłącz" rezygnujemy z wyszukiwarki i wracamy do podziału na wydawnictwa


Drugi stopień tego filtra oparty jest o spis wydawnictw i zamiennników nazw, który przygotował mi Bebe - dzięki! :-) Jeśli czegoś brakuje, to reklamacje proszę do Bebe (jest jeszcze parę wyd. do wpisania... ;-) ). Jesli coś źle działa, to uwagi proszę do mnie ;-)

--

 
05-08-12 12:14  Odp: [Forum Info] Filtry tematyczne (zmiany z 15.09.2007)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podbijam, bo niektorzy zapominaja o prawidlowych znacznikach w postach. Konradus - jesli to czytasz, to prosze, podwies ten temat...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024